Як вибрати холодильник
Як вибрати холодильник – практичний та надійний побутовий прилад, який вирішує всі проблеми із зберіганням та заморожуванням продуктів? Розповідаємо, який холодильник вибрати на кухню, щоб служив довго, зберігав свіжість продуктів та включав необхідні функції для потреб вашої родини.
Види холодильників:
- однокамерні – з одним холодильним відділенням;
- двокамерні – з двома відділеннями (морозильна та холодильна камери);
- Side-by-Side – двосторонні, з бічним розташуванням морозильної камери;
- багатокамерні - три та більше камер;
- компактні - маленькі холодильники, можливо як одна, так і дві камери.
Найчастіше купують двокамерні холодильники, оскільки це зручно та практично. В основному відділенні зберігається їжа, що швидко псується, а в морозилці можна зберігати м'ясо, ягоди, заморожувати їжу. Найменший об'єм у холодильників з однією камерою він стартує від 80 літрів, а межа 250 літрів. Об'єм двокамерних моделей може сягати 300–350 літрів. У класичних Side-by-Side цей показник становить 400-600 літрів, хоча бувають моделі меншого об'єму (від 200 літрів) або, навпаки, більшого (до 700 літрів).
Компресор
Холодильник може бути:
- однокомпресорний,
- двокомпресорний.
Кількість компресорів відіграє дуже важливу роль. Якщо холодильник має один компресор, його робота одночасно здійснюється на холодильник і морозилку. А якщо холодильник двокомпресорний, то одна холодильна система забезпечує роботу холодильної камери, а друга – морозильної, що дозволяє ефективно розподіляти навантаження залежно від потрібних установок температури у різних камерах.
Автоматична розморозка
В наш час все рідше вибирають холодильники з ручним розморожуванням. No Frost (“Без інею”) – це система розморожування, яка запобігає утворенню льоду на стінках холодильника та морозилки завдяки постійній циркуляції холодного повітря. Коли компресор зупиняється, іній і лід, що скупчилися на стінках, тануть і випаровуються. Серед основних переваг цієї технології варто відзначити швидке відновлення температурного режиму після відчинення дверей і низьку вологість усередині, що не дає бактеріям розмножуватися.
Також можна вибрати холодильник із крапельною системою розморожування. Принцип дії ґрунтується на утворенні льоду на випарнику (охолоджуючої деталі холодильного відсіку) під час роботи компресора. При автоматичному відключенні компресора через деякий час лід починає танути. Вода, що з'явилася, стікає в резервуар і випаровується від тепла компресора.
Який холодильник вибрати за кліматичним класом
Кліматичний клас холодильник відображає умови клімату (вологість та температуру), доступні для встановлення у конкретній моделі.
Вирізняють такі класи клімату холодильників:
Кліматичний клас | Експлуатація при температурі | Характеристика |
Тропічний (Т) | від + 18 до + 43 ° C | Підходить для тих, хто живе в спекотному кліматі або холодильник експлуатується в невеликому приміщенні на сонячній стороні. |
Нормальний (N) | від + 16 до +32 ° C | Підходить для більшості користувачів, але якщо влітку на вулиці температура піднімається вище +32 °C, то експлуатувати такий холодильник можна тільки в приміщенні, що кондиціонується. |
субнормальний (SN) | від +10 до +32 °C | Підходить як для квартир і будинків, так і для погано опалюваних приміщень: холодних коридорів, підвалів, де температура часто опускається нижче за комфортну. |
Субтропічний (ST) | від +18 до +38 ° C | Ідеальний вибір для південних регіонів країни. Якщо температура повітря влітку перевищує +32 °C, потрібен холодильник класу ST. |
Більшість сучасних агрегатів відносяться до класу SN, але є й комбіновані моделі, в яких можна встановлювати температуру самостійно.
Як вибрати холодильник за класом енергоефективності
Холодильник працює і вдень, і вночі, тому важливо звертати увагу на клас енергоспоживання, щоб зменшити витрати за комунальні платежі.
Клас енергоспоживання холодильника виставляється в діапазоні від А до G, де класу А відповідають найкращі показники економічності енергоспоживання, а класу G - гірші.
Класи енергоефективності холодильників розподілилися так:
- A - споживає менше 55% енергії;
- B - 75%;
- C - від 75 до 90%;
- D - від 90 до 100%;
- E – від 100 до 110%;
- F - від 110 до 125%;
- G - понад 125%
Сучасні холодильники мають клас енергоефективності А та вище (А+, А++, А+++).
Додаткові можливості холодильника
- Якщо ти плануєш у відпустку, завдяки наявності режиму «Відпустка» не доведеться вимикати холодильник. Активуй функцію «Відпустка» та холодильник працюватиме, підтримуючи температуру від +10 до +15°С.
- Функція «суперзаморозка» та «суперохолодження», коли потрібно швидко остудити або заморозити продукти.
- Ящик Fresh Zone, де створюються ідеальні умови для зберігання м'яса та риби. У ньому підтримується температура на рівні 0 градусів Цельсія, що є найкомфортнішим для такої їжі.
- Антибактеріальний захист. Головні вороги їжі – це бактерії, грибки та мікроби. Крім шкоди здоров'ю, вони скорочують термін придатності їжі і є причиною неприємного запаху. Система захисту від бактерій не дозволяє утворюватися плісняві та грибкам – вміст надійно захищений.
- Цифрова панель дозволяє навіть при зачинених дверях активувати необхідні функції та встановлювати параметри.
- Освіжувач повітря. Для забезпечення оптимальної гігієни всередині пристрою використовується вбудована система освіження повітря, яка мінімізує неприємний запах.
- Сигналізація відчинених дверей. Якщо дверцята довго відчинені, то ти почуєш відповідний сигнал.
Серед інших функцій, які допоможуть визначитися з вибором відповідного холодильника, можуть бути іонізація повітря та захист від корозій, що також є важливим для підтримки оптимальних умов зберігання.
Якщо ти вже визначився, який холодильник вибрати, рекомендуємо не зволікати з покупкою. Вибирай забарвлення, яке гармонійно поєднуватиметься з кухонними меблями та іншими побутовими приладами. Універсальні варіанти – білий колір або нержавіюча сталь. Вдалої покупки у STYLUS!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: