Як прибрати запах пластмаси в чайнику: ТОП-15 порад
Найчастіше купівля нової побутової техніки викликає масу позитивних емоцій, але нерідкі й неприємні ситуації, наприклад, коли у новому чайнику чітко чути запах пластмаси. Чи небезпечне таке «амбре» для людини? Чи варто пити чай або каву, приготовлену з використанням води з такого посуду? Чи можна і як забрати запах пластмаси в чайнику? Відповіді на ці та інші питання ви знайдете в нашій статті – отже, розпочнемо.
Електричний чайник воняє пластмасою: причини
І для початку давайте розберемося, чому електричний чайник смердить пластмасою і чи небезпечне таке «хімозне амбре» для людини.
Пакувальний матеріал
Якщо чайник пахне пластиком – це не обов'язково має означати поганий чи низькоякісний товар. І найцікавіше, що запах пластику не завжди може йти від посуду. Неприємний хімозний запах може видавати тонкий поліетиленовий пакет, який найчастіше використовується для первинного пакування нового товару. Щоб позбавитися такого аромату, достатньо зняти і викинути цей пакет. Чайник можна провітрити на балконі або залишити «відстоятися» на кухні.
Залишки продуктів виробництва
Також джерелом такого аромату може бути технологічна рідина, для якої характерний запах, схожий на пластик. Наявність таких залишків технологічних продуктів говорить, що виробник сумлінно підходить до виготовлення продукції, проте мало уваги приділяє передпродажному обробленню, оскільки вживання води з такими компонентами небезпечне для людей. Перед тим як користуватися таким чайником, необхідно повністю видалити залишки продуктів виробництва.
Використання пластифікаторів
Для міцності корпусу виробниками використовуються пластифікатори, які бувають як хорошої якості, так і низької. І останні (синтетичні) видають неприємний специфічний запах пластмаси, а також при нагріванні виробляють токсичні та, відповідно, небезпечні для людей речовини. І навіть застосування пластифікаторів високої якості не можна назвати повністю безпечним, особливо якщо є яскраво виражений запах пластмаси. Це свідчить про те, що виробник перестарався з кількістю матеріалу.
Зверніть увагу, що запах і присмак пластмаси може бути навіть у чайниках з металу або кераміки. Причина – використання пластифікаторів в якості полімерних матеріалів.
Неякісні матеріали
Прибрати запах пластмаси з чайника буде складно або зовсім неможливо, коли виробником використовувалися матеріали низької якості. Найчастіше до таких матеріалів відносять неякісні барвники та дешеві пластифікатори, які деякі недобросовісні виробники застосовують для здешевлення виготовлення товарів.
Причому специфічний запах не випаровується при обробках або кип'ятінні, а навпаки стає більш вираженим. І тут важливо наголосити на тому факті, що такий запах вкрай небезпечний для людини, тому користуватися таким чайником небезпечно.
Як прибрати запах в електричному чайнику
Отже, розібралися, чому чайник смердить пластмасою, що робити в таких ситуаціях – зараз з'ясуємо. Звичайно ж, користуватися таким посудом не можна, потрібна нейтралізація неприємного амбре. Тому пропонуємо деякі популярні способи, які максимально прості у застосуванні, але дуже ефективні.
1. Кип'ятіння води
Найперший і найпростіший варіант прибрати слабкий запах полімеру – це просто закип'ятити воду. Кип'ячену воду необхідно обов'язково злити. Процедуру можна повторити 2-3 рази або до усунення неприємного запаху. Але такий варіант підходить у тому випадку, якщо хімозна віддушина слабо виражена.
2. Лимонна кислота
Ефективним засобом серед господарок є лимонна кислота. Причому лимонна кислота допомагає прибрати не тільки неприємні аромати, але також позбутися нальоту або накипу на внутрішніх поверхнях ємності.
Як забрати запах пластику в чайнику за допомогою лимонної кислоти? Все легко та просто:
- Засипте в ємність лимонну кислоту (1-2 столові ложки).
- Залийте воду до максимальної позначки.
- Закип'ятіть воду з лимонною кислотою.
- Залиште чайник закритим на кілька годин (в ідеалі – на 10-12 годин).
- Повторно закип'ятіть воду. Кип'ячену з лимонною кислотою воду злийте.
- Наповніть ємність чистою водою і знову прокип'ятіть. Воду злийте.
3. Оцет
Оцет є в арсеналі кожної господині, чи не так? Так чому б не використовувати оцет і для чищення посуду! Наливаєте в чайник трохи холодної води, додаєте туди 9% оцет (наприклад, на ємність об'ємом 3 літри буде достатньо півсклянки оцту). Доливаєте воду до максимальної позначки та нагріваєте. Зауважте, що не доводите до кипіння, а просто нагріваєте. Охолоджуєте та повторюєте нагрівання ще 2-3 рази. Потім виливаєте з чайника вміст та промиваєте під проточною водою. Або як варіант наповнюєте чайник чистою водою, яку вже кип'ятите і обов'язково зливаєте.
4. Харчова сода
Не знаєте, що робити, якщо чайник пахне пластмасою? Візьміть соду, яка є на кожній кухні та яка ефективно усуває різні запахи. Наповніть чайник до максимальної позначки холодною водою, додайте 2-3 столові ложки харчової соди і прокип'ятіть. Дочекайтеся повного охолодження кип'яченої води з содою і закип'ятіть ще один раз. Злийте рідину та промийте чайник під проточною водою.
5. Апельсинова цедра
Прибрати полімерний присмак та запах із внутрішніх стінок посуду допомагає апельсинова цедра, також можна використовувати цедру мандарину або грейпфрута. Алгоритм дій простий:
- Знімаєте з кількох апельсинів цедру, подрібнюєте у блендері або дрібно ріжете ножем.
- Засипаєте цедру в чайник і доливаєте воду до максимальної позначки.
- Прокип’ячуєте воду з цедрою та залишайте на добу.
- За добу повторюєте процес кип'ятіння, зливаєте все.
- Промиваєте внутрішні стінки ємності під проточною водою.
6. Цукор
Ще один підручний засіб для усунення хімічного запаху із чайника – це цукор. Наповнюєте посуд холодною водою, всипаєте 3 столові ложки цукру, додаєте дрібку лимонної кислоти і залишаєте на 10-15 хвилин. Чайник при цьому не вмикаєте! Після закінчення зливаєте рідину і промиваєте ємність звичайною водою.
7. Активоване вугілля
Для обробки посуду можна використовувати активоване вугілля. Просто наповніть ємність водою і додайте туди 10-20 таблеток активованого вугілля. Щільно оберніть чайник харчовою плівкою, щоб не залишилося щілин для доступу повітря. Накрийте рушником та залиште на добу. Через 24 години «розкутайте» ємність, злийте воду з активованим вугіллям, промийте внутрішні стінки проточною водою. Тепер наповніть чайник холодною водою, яку закип'ятіть і злийте.
8. Лавровий лист
І ще один ефективний спосіб, як вивести запах пластмаси з чайника – це використання лаврового листа. У заповнену водою ємність потрібно засипати половину пакета лаврового листа. Воду з лавровим листом потрібно закип'ятити та охолодити, залишити на кілька годин та повторно прокип'ятити. Потім все злити, а чайник добре промити всередині.
9. Засіб для миття посуду
Важливо використовувати рідкі засоби або у вигляді гелю, але ніяк не порошок, який може залишити подряпини на внутрішніх стінках чайника. М'якою тканинною серветкою потрібно протерти всередині ємність і добре промити водою до повного усунення засобу для миття посуду. Першу кип'ячену воду після такої обробки краще злити.
10. Нейтралізатор запахів для холодильника
Пластикові контейнери для усунення запахів у холодильнику можна використовувати і для чайника. Принцип подібний до методу використання активованого вугілля, адже всередині таких контейнерів знаходяться вугільні фільтри.
Отже, контейнер поміщаєте в чайник, який щільно закупорюєте харчовою плівкою і загортаєте рушником. «Кокон» залишаєте на добу, після чого контейнер повертаєте в холодильник, а чайник промиваєте звичайною водою.
Як прибрати запах із металевого чайника
Більшість наведених вище способів можна застосовувати і для очищення посуду з металу. Якщо не знаєте, як позбавитися запаху в металевому чайнику, спробуйте закип'ятити воду з додаванням оцту, харчової соди або лаврового листа, як описано вище. А ось з хімією потрібно бути обережнішим, щоб уникнути реакції з металами. Також для нержавіючої сталі не підходять абразивні засоби, які можуть залишати подряпини.
Крім того, описані вище варіанти можна доповнити ще кількома ефективними способами усунення неприємних запахів у чайнику, у тому числі металевому.
1. Лимон
Якщо при відповіді на питання, як позбавитися запаху пластику в чайнику, ми радили взяти лимонну кислоту, то тепер запропонуємо альтернативний варіант – і це лимон. Боротися з неприємними ароматами можна лимонним соком або його цедрою. На один чайник ємністю до 2 літрів рекомендовано використовувати 2-4 лимони.
Ємність необхідно наповнити водою до максимальної позначки, потім додати сік лимона чи цедру. Воду потрібно закип'ятити, залишити постояти кілька годин або навіть добу, прокип'ятити повторно і потім злити.
2. Газовані напої
Ефективно боротися з накипом та неприємними запахами допомагають газовані напої Coca-Cola та Sprite. Достатньо наповнити ємність газованим напоєм і закип'ятити його, дати охолонути, знову закип'ятити, остудити і злити. Потім чайник промити теплою водою.
3. Розчин оцтової есенції та оцту
Забрати неприємні запахи в чайнику можна за допомогою суміші оцтової есенції та 9% оцту. На 150 мл 9% оцту знадобляться 2 столові ложки 70% оцтової кислоти – заливаєте в чайник, наповнений водою, вмикаєте та нагріваєте. Вимикаєте, не доводячи до кипіння, охолоджуєте, зливаєте та миєте посуд звичайною водою.
4. Огірковий розсіл
Складно повірити, але для усунення неприємних запахів із чайника та очищення поверхонь деякі господині застосовують огірковий розсіл. Необхідно заповнити ємність розсолом і закип'ятити. Охолоджену рідину потрібно злити, а чайник наповнити звичайною водою і прокип'ятити.
5. Засіб від накипу
Засоби від накипу, які продаються в кожному господарському магазині, не тільки прибирають зі стінок посуду кальциновані нарости, а й виступають як відмінні дезінфектори. Застосовувати потрібно за інструкцією до того чи іншого засобу.
Ми розповіли, як прибрати запах у чайнику електричному та металевому. Сподіваємося, наші поради допоможуть вам швидко та ефективно вирішити проблему. А щоб покупка нової техніки викликала лише позитивні емоції – віддавайте перевагу надійним та перевіреним виробникам. Саме такі бренди та їх продукція представлені у наших каталогах – переходьте та вибирайте якісний, практичний, довговічний чайник за вигідними цінами. І не забудьте підписатися на наші розсилки новин та Телеграм-канал, адже там ми часто проводимо розіграші цінних та корисних призів.
Автор: Яна Мусієнко, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: