Як вибрати бутербродницю (сендвічницю)
У статті розповідаємо, як правильно вибрати бутербродницю, щоб купити вдалу модель і не потрапити на хитрощі реклами. Також розглянемо детально особливості сендвічниці та її характеристики. За допомогою нашого матеріалу ви легко визначитеся з вибором моделі.
Що таке бутербродниця (сендвічниця)
Прилад для приготування гарячих бутербродів називають бутербродницею або сендвічницею. Пристрій складається з корпусу, двох пластин та нагрівача, встановленого всередині. Між пластинами встановлюють бутерброд (хліб із різними начинками) і притискають. Бутерброд просмажується з обох боків, з'являється рум'яна хрумка скоринка, а продукти всередині сендвіча нагріваються, сир розплавляється. За допомогою такого кухонного приладу можна приготувати смачний сніданок або перекус за кілька хвилин. Окремі сендвічниці мають спеціальну форму пластини, завдяки чому шматочки хліба склеюються, а начинка не витікає. Крім того, деякі пристрої мають розширений функціонал, що дозволяє готувати не тільки бутерброди, а й горіхи, печиво, пиріжки та інші ласощі.
Багато з тих, хто ще не готував жодного разу в бутербродниці, можуть вважати, що це марний пристрій. Але ті, хто вже встиг познайомитися з цим агрегатом, оцінили всі переваги і не можуть натішитися покупкою. Сендвічниця має зрозуміле та просте керування, її можна розміщувати на різних робочих поверхнях і прилад не займе багато місця. Бутербродниця споживає мінімум електроенергії, що не вплине на рахунок за світло. Більшість частин, що йдуть у комплекті, знімні та легко очищаються вологою ганчіркою. Але головна перевага бутербродниці – швидке приготування бутербродів. Купити такий прилад можна для дому та в офіс, щоб готувати перекуси та сніданки. І не варто перейматися шкідливістю швидкої їжі, адже ви самостійно можете створювати бутерброди з улюблених корисних продуктів.
Як правильно вибрати бутербродницю за характеристиками
Перед тим, як вибрати бутербродницю, визначте бюджет, призначення приладу та кількість людей, для яких готуватиметься їжа. Зверніть увагу на бренд. Надійні виробники пропонують покупцям гарантію для своїх пристроїв. Різні торгові марки пропонують бюджетні, середні за вартістю та преміальні пристрої:
- Недорогі сендвічниці гідної якості можна придбати в таких брендів: Ardesto, Magio, Rotex, Grunhelm, First.
- Середній ціновий сегмент бутербродниці можна вибрати торгової марки Gorenje, ECG, Liberton або Zelmer. Вони не поступаються якістю, але мають менший набір функцій, ніж дорогі варіанти.
- До преміальних пристроїв відносяться сендвічниці брендів Tefal, Philips, Sencor, Breville.
Потужність бутербродниці
Прилади умовно можна розділити на три категорії потужності:
- 600-800 Вт;
- 850-1000 Вт;
- 1100 Вт та вище.
Чим вища потужність пристрою, тим швидше ваш бутерброд приготується. Для приготування бутерброду в приладі потужністю 650 Вт знадобиться близько 60 секунд, а в бутербродниці потужністю 800-900 Вт – півхвилини. Якщо плануєте готувати невелику кількість їжі, то не потрібно купувати потужний пристрій. Якщо ж збираєтеся часто готувати багато бутербродів, краще брати потужну модель, щоб не витрачати багато часу на приготування. Оптимальний варіант для сім'ї з 2-4 осіб – сендвічниця середньої потужності. Якщо потрібно багатофункціональний прилад, беріть модель потужністю від 800 Вт.
Матеріал корпуса
Перед тим, як обрати гарну бутербродницю, зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлений корпус. Більшість моделей мають металевий або пластиковий корпус. Пластик легший і дешевший, але скоріше дряпається і з часом на дешевих пристроях можуть з'являтися тріщини. Пристрої, виготовлені з нержавіючої сталі, мають більшу вагу, мають кращу міцність і довговічність. Металеві бутербродниці привабливо виглядають і відмінно вписуються в будь-який інтер'єр, але стоять на порядок дорожче за пластмасові. Металеві та пластикові корпуси повинні мати теплоізолюючі властивості, щоб користувач не обпікся під час приготування.
Ємність бутербродниці
При виборі сендвічниці необхідно враховувати кількість відсіків, залежно від того, скільки бутербродів за один раз плануєте готувати. Для 1-2 осіб підійде прилад на 2 відділення. Для сім'ї із 3 осіб – модель на 4 відсіки. Є варіанти на 8 форм, що дозволить зробити різні бутерброди. Бутербродниця з одним відділенням дозволить підсмажити шаурму, буріто та великі бутерброди.
Матеріал та форма пластин
Також пристрої відрізняються формою відсіків. Вибирайте сендвічницю виходячи з того, якому хлібу віддаєте перевагу. Якщо купуєте тостовий хліб, обирайте бутербродницю із квадратними або трикутними пластинами. Пристрій з круглими формами підійде для бутербродів із батона.
Робочу поверхню бутербродниці виготовляють із металу. Вибирайте модель із антипригарним покриттям. Така поверхня не завдасть клопоту у догляді, а шматочки їжі не пригорятимуть. Також користуються популярністю у покупців сендвічниці зі знімними пластинами, які легко мити.
Функціональність
Зверніть увагу на додаткове обладнання перед тим, як вибрати сендвічницю. Деякі пристрої оснащені пластинами для приготування різноманітних вафель, печива, омлету, пончиків та інших страв. Також є моделі, що дозволяють готувати страви на грилі. Багатофункціональні варіанти коштуватимуть у рази дорожче, зате порадують різноманітністю страв та дозволять уникнути гори брудного посуду. Тим більше одна сендвічниця зможе замінити кілька побутових приладів, що дозволить заощадити простір на вашій кухні. Але якщо плануєте готувати виключно бутерброди, переплачувати за багатофункціональну сендвічницю немає сенсу.
Особливості та функції
Прилад для приготування сендвічів може бути оснащений такими функціями:
- Індикатором роботи оснащено більшість пристроїв. Світловий індикатор показує, коли сендвічниця увімкнена та готова до роботи, а також повідомляє про готовність страви. Звуковий сигнал передбачено не в усіх моделях.
- Прогумовані ніжки дозволяють розмістити бутербродницю стійко на поверхні.
- Зверніть увагу на довжину кабелю живлення. Часто його довжина не перевищує 50-70 см. Можливо, для підключення пристрою знадобиться подовжувач. Деякі моделі можуть мати відділення для зберігання шнура.
- Наявність дисплею дозволяє точно стежити за приготуванням та встановлювати бажані налаштування. Більшість сендвічниць, що продаються за середньою вартістю, йдуть без цифрового дисплею.
- Термостійкий корпус та ручка необхідні для безпечного використання. Пластиковий корпус вважається безпечнішим. Якщо обираєте модель металеву, ручки повинні бути термостійкими, щоб уникнути опіків під час приготування.
- Наявність захисту від перегріву дозволить продовжити термін служби бутербродниці. Такий захист не дозволить нагріватися приладу вище за допустиму температуру.
- Замок або блокування – важливий елемент техніки, особливо, якщо в будинку є діти. Прості агрегати обладнані клямкою, яку необхідно закривати під час приготування. Такий замок дозволить звільнити руки для приготування наступної партії сендвічів, оскільки кришку приладу не потрібно буде притискати. Крім того, замок убереже руки дитини від опіків, якщо раптом той захоче дослідити бутербродницю.
- Деякі бутербродниці мають терморегулятор, завдяки якому можна обирати необхідну температуру та ступінь прожарювання продукту. Найчастіше терморегулятор встановлюють у багатофункціональні сендвічниці для зручності приготування різних типів страв.
Як користуватися бутербродницею
Щоб сендвічниця працювала якомога довше, дотримуйтесь простих правил експлуатації. Перед першим використанням усуньте всі елементи упаковки з приладу і протріть поверхню вологою ганчіркою, змастіть пластини вершковим маслом. Потім можна включати сендвічницю в розетку і приступати до приготування.
Коли індикатор покаже, що пристрій готовий до роботи, відкрийте кришку та покладіть бутерброди. Слідкуйте, щоб начинка не потрапляла за межі скибочки хліба та не забруднювала пластини. Під час готування відкривайте кришку лише після сигналу (засвітиться зелений індикатор або пролунає сигнал). Не забувайте заблокувати кришку, якщо ненадовго відходите від приладу.
Якщо в моделі не передбачено функції грилю, краще не експериментувати з приготуванням сирих продуктів. По-перше, продукт не приготується рівномірно, а по-друге, бутербродниця може вийти з ладу.
Пам'ятайте, що антипригарне покриття легко дряпається, тому після готування не видаляйте залишки їжі, що пригоріла, гострими і металевими предметами. Для отримання сендвічів також використовуйте силіконові або дерев'яні лопатки. Після приготування дочекайтеся, коли пластини охолонуть, і тоді витирайте поверхню сендвічниці. Використовуйте спеціальні миючі засоби або м'яку ганчірку без ворсу. Знімні пластини можна мити, але після миття встановлювати їх необхідно лише після просушування. Не можна мити корпус бутербродниці під краном та сильно мочити. Це може призвести до виходу з експлуатації електричної частини приладу.
Ми розповіли про те, що таке бутербродниця та які особливості її вибору. Заходьте до нашого каталогу та вибирайте відповідну модель. Сподіваємося, що придбання сендвічниці не викличе труднощів, а приготування бутербродів принесе багато задоволення. Не забудьте підписатися на наш Телеграм-канал, щоб отримувати ще більше цікавих новин та лайфхаків.
Автор: Тетяна Суліма, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: