Як використовувати новий чайник перед першим використанням
Придбання нової техніки завжди викликає масу позитивних емоцій і хочеться якнайшвидше спробувати новинку в дії. Але не завжди треба поспішати. Наприклад, новий чайник перед використанням необхідно ретельно вимити, причому як усередині, так і зовні. Навіщо мити новий електрочайник і як правильно це зробити, спитайте ви. Зараз все розповімо.
Новий чайник перед використанням: чому потрібно мити
Отже, що робити з новим чайником? По-перше, прилад потрібно розпакувати та уважно оглянути, чи немає якихось пошкоджень, чи всі деталі на місці та чи надійно зафіксовані. По-друге, слід уважно вивчити інструкцію використання. Так, саме так! Хоч це і просто чайник, яких у вас, мабуть, уже було кілька десятків. Але кожна модель може відрізнятися, припустимо, режимами роботи, обсягом, рекомендаціями з чищення тощо.
І лише після цього можна переходити до промивання чайника. Перед першим використанням обробку посуду необхідно виконати з ряду причин:
- Побутова техніка, хоч і ретельно упакована, може довго зберігатися у складських приміщеннях, де накопичуються пил та різне дрібне сміття. При розпаковуванні в магазині або вдома пил та сміття можуть потрапити на побутовий прилад.
- Усередині ємності можуть бути залишки продуктів виробництва, зокрема технологічна рідина, частинки пластику, дрібна металева стружка та інше.
- Тривале зберігання товару у щільно закритому стані часто стає причиною появи неприємного затхлого запаху.
- Використання у виробництві дешевих пластифікаторів, низькоякісних фарбуючих пігментів та хімічних добавок – одна з причин присутності усередині чайника запаху пластмаси.
Використовувати кухонну техніку із запахом або присмаком пластмаси, пилом та дрібним сміттям, залишками продуктів виробництва небезпечно, тому потрібно новий чайник прокип'ятити та гарненько вимити перед початком експлуатації.
Як обробити новий електричний чайник
Перед тим як користуватися новим чайником, обов'язково протріть зовнішні поверхні виробу. Для легкої зовнішньої очистки цілком підійде зволожена м'яка тканинна серветка. Потім промийте ємність усередині, наповнивши водою та виливши її. Таке легке промивання дозволяє прибрати пил і дрібні порошини.
З чим прокип'ятити новий чайник
А ось тепер давайте розбиратися, чим прокип'ятити новий чайник, щоб усунути неприємні запахи і залишки продуктів виробництва, включаючи технологічну рідину. На цьому етапі можуть стати в нагоді різні народні засоби. Пропонуємо список найбільш ефективних та популярних серед господарок народних засобів для чищення чайника:
- перше кип'ятіння води без будь-яких додаткових засобів;
- лимонна кислота, сік лимона або цедра;
- цедра апельсина, мандарина, грейпфрута та інших цитрусових;
- харчова сода та оцет (як окремо, так і комбіновано);
- сушене лаврове листя;
- газовані напої Sprite або Coca-Cola.
Скільки разів кип'ятити новий чайник
Первинне очищення чайника займає деякий час, оскільки важливо повністю позбутися неприємних запахів усередині ємності. В іншому випадку запах пластику буде помітний у присмаку води, а пити чай чи каву з «ароматом пластмаси» не лише неприємно, а й шкідливо для здоров'я.
Тому кип'ятити та мити чайник потрібно доти, доки цей «аромат» не зникне повністю. Для металевих або скляних ємностей цілком достатньо 2-3 кип'ятінь, а ось пластикові вимагають більше часу, особливо якщо матеріал, що використовується у виробництві, не найвищої якості. Тому орієнтуйтеся на 3 та більше кип'ятінь. Але якщо позбавитися запаху пластмаси не вдається, краще повернути такий товар продавцю.
Як мити новий чайник
Як використовувати новий чайник і чи можна відразу гріти в ньому воду для приготування чаю або кави? І тут важливо нагадати, що спочатку виріб потрібно добре промити, а потім користуватися за призначенням. Причому способи очищення можуть відрізнятися в залежності від матеріалів та експлуатаційних особливостей кухонного начиння. Так, електричний чайник, особливо нижню частину, яку називають підставкою, не можна мити під проточною водою. У той час як звичайний чайник, який використовується на плиті, можна швидко промити водою з-під крана, адже в таких моделях немає електричних компонентів. Відповідно, миття чайника під проточною водою з-під крана не становить небезпеки для людини і не завдає шкоди техніці.
Як очистити і чим прокип'ятити новий чайник або звичайний – також залежить від матеріалів, з яких виготовлена модель. Розглянемо це питання докладніше, з урахуванням матеріалів пристрою.
З нержавіючої сталі
Чайники з нержавіючої сталі сьогодні користуються високим попитом серед покупців, оскільки приваблюють стильним сучасним дизайном, практичністю і довговічністю експлуатації. Виробники випускають як електричні моделі, так і звичайні класичні, призначені для нагріву на плиті.
І електричні, і звичайні чайники з нержавіючої сталі можна протерти зволоженою м'якою тканинною серветкою, наповнити водою і закип'ятити. Також для видалення пилу, різних забруднень і неприємних запахів застосовують лимонну кислоту, лимонний сік, газовані напої «Спрайт» або «Кока-кола», лавровий лист, соду. Соду, лимонну кислоту, лавровий лист потрібно додати у наповнену водою ємність, прокип'ятити кілька разів і обов'язково злити. Газовані напої не розбавляють водою, а одразу наливають у ємність, кип'ятять кілька разів та зливають.
Для чайника з нержавіючої сталі випускають спеціальні засоби для чищення та видалення накипу – такі засоби підходять і для першої обробки посуду. Тільки важливо, щоб засіб був рідким або у вигляді гелю. Порошок не рекомендовано використовувати, оскільки він залишає сліди у вигляді тьмяних потертостей або навіть подряпин на поверхнях з нержавіючої сталі.
Емальований
Емальований чайник – класична модель для використання на плиті, будь то газова, електрична, індукційна чи комбінована. Такий посуд мити простіше, достатньо наповнити ємність звичайною водою і прокип'ятити. Якщо ж потрібне ретельніше очищення, то у воду можна додати лимонну кислоту, яка також допоможе позбавитися від накипу (але це вже важливо на етапі експлуатації виробу, а не первинної обробки). Кількість кислоти залежить від ступеню забруднення кухонного приладу та місткості – у середньому буде достатньо пакетика на 10-15 г.
Першу кип'ячену воду слід злити. Чайник слід промити теплою водою з-під крана та протерти м'яким кухонним рушником.
Пластмасовий
Найскладнішим у підготовці до подальшої експлуатації вважається пластмасовий чайник. Чому так? Справа в тому, що саме пластмасові електричні чайники часто мають характерний запах пластмаси при розпаковуванні з коробки. Такий «аромат» може бути причиною наявності низькоякісних барвників, великої кількості пластифікаторів, товару, що залежався. У будь-якому випадку, цього запаху необхідно позбутися перш, ніж використовувати чайник за призначенням.
Мити пластмасовий чайник потрібно і зовні, і усередині. Слідкуйте, щоб вода не потрапляла в відсіки ємності та підставки. Тому зовнішні поверхні краще протирайте вологою губкою. Обробка чайника всередині – це по суті кип'ятіння води. Щоб усунути пластиковий запах, наповніть ємність водою і закип'ятіть. Якщо такий варіант виявився неефективним у боротьбі з неприємним «ароматом» пластику, додайте у воду соду, оцет, лимонну кислоту чи лавровий лист. Також можете промити новий посуд за допомогою газованої води Coca-Cola або Sprite – просто заливаєте напій до максимальної позначки та вмикаєте чайник. Процес кип'ятіння можна повторити кілька разів, а воду краще злити не відразу, а через деякий час. Потім чайник обов'язково знову заповнити водою, але вже проточною і довести до кипіння. Воду злити, чайник потрібно протерти кухонною м'якою серветкою – і можна з задоволенням користуватися за призначенням!
Скляний
Підготовка скляного чайника практично повністю ідентична пристроям з інших матеріалів. Спочатку прилад потрібно протерти м'якою тканинною серветкою, щоб прибрати пил і можливі забруднення, а потім промити водою з додаванням невеликої кількості засобу для миття посуду.
Якщо в скляному новому чайнику є неприємний запах полімерів, то можна наповнити ємність водою до максимальної позначки, додавши туди лимонну кислоту або сік лимона, і закип'ятити. Воду слід охолодити, повторно прокип'ятити та злити. Потім скляний чайник можна знову наповнити чистою водою та ще раз прокип'ятити – цю воду також зливають. Тепер ваш новий скляний чайник, як помити який ви вже знаєте, готовий до повноцінного використання за призначенням!
Як відбувається підготовка чайника до використання – тепер ви знаєте все у деталях. Залишилась невелика справа, а саме купити новий чайник, який ідеально впишеться в інтер'єр вашої кухні, прослужить довгий термін, буде простим та зручним в експлуатації. Не знаєте, де знайти такий чайник? Звісно ж, у каталогах інтернет-магазину Stylus. А якщо підпишитесь на розсилку новин і наш Телеграм-канал, то отримаєте можливість купити товар ще дешевше, адже там ми постійно анонсуємо запуск різних акцій та знижок.
Автор: Яна Мусієнко, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: