Не включається пральна машина: ТОП-7 причин
Причин того, що не включається пральна машина може бути безліч. Найпоширеніша – перебої з електропостачанням чи несправна розетка. У такому разі, усунути цю проблему не складе труднощів. Однак бувають і складніші ситуації, коли необхідний ремонт, заміна дорогих деталей, а іноді вигідніше купити нову пральну машинку. У статті ми розповімо про найпоширеніші поломки, а також що робити, якщо пральна машина не вмикається і індикатори світяться.
Чому не включається пральна машина: причини
Пральна машина відповідає за чистоту та свіжість ваших речей. І якщо спідню білизну, одяг випрати руками буде не дуже важко, то впоратися з об'ємною постільною білизною вручну буде дуже нелегким завданням. Якщо ваша помічниця перестала працювати, то пропонуємо ознайомитися з найпоширенішими проблемами та можливими способами їх усунення:
- Проблема з двигуном – одна з найбільш серйозних поломок, що потребує ретельного ремонту або заміни елемента.
- Не працює центрифуга або недостатньо віджимає білизну. Для початку перевірте правильність завантаження та кількість білизни в барабані. Якщо проблем немає, то може бути несправність двигуна, гальмівних колодок або обмотки двигуна.
- Збої у роботі приладу можуть бути спровоковані виходом із ладу плати управління. Також бувають тимчасові збої, спричинені перебоями у роботі електромережі. Щоб відновити роботу, спробуйте перезапустити машинку або поставити інший режим прання. Проблеми з платою – складніша проблема, яка потребує професійної діагностики та ремонту.
- Не працює насос через засмічення зливної системи та фільтра-сітки. Вам необхідно буде дістати фільтр та очистити його від сміття.
- Іноді кнопка запуску програми або увімкнення може вийти з ладу через знос або забруднення. Спробуйте кілька разів натиснути кнопку. Якщо вона не спрацьовує, можливо, цю деталь слід замінити.
- Дверцята не блокуються. Це відбувається через неуважність або перевантаження речами, а також поломки блокуючого замку та механічні пошкодження люка. Вийміть із барабана зайві речі і щільно закрийте кришку до клацання. Якщо старий ущільнювач або є перекіс отвору для завантаження білизни, то люк машинки буде погано закриватися. У цьому випадку необхідна заміна герметичної основи і підкручування болтів, що розхиталися. При поломці механізму блокування люка зверніться до служби ремонту пральних машин.
- Банальна відсутність електроживлення може бути причиною того, що пральна машина не вмикається та індикатори не світяться. Переконайтеся, що вилка коректно вставлена в розетку, працює переноска, фільтр, є електрика в будинку.
Не вмикається пральна машина: види неполадок і що з ними робити
Далі розповімо докладніше про те, що робити, якщо ваш пристрій не хоче працювати.
Не включається двигун пральної машини: що робити
Якщо під час роботи пральна машина відключилася і не вмикається, то може свідчити про поломку двигуна, ТЕНу або помпи. Для початку необхідно провести візуальний огляд та виключити найпоширеніші помилки та поломки (електроживлення, закриття люка, панель управління, кнопки запуску програм, підключення до водопроводу та зливу). Якщо всі ці нюанси в нормі, то може бути проблема ременя приводу. Згодом ремінь зношується або зіскакує. Щоб усунути таку поломку, потрібно розібрати агрегат і виправити або замінити деталь. Якщо у вас модель з колекторним двигуном, можливо, двигун перестав працювати через знос щіток. Вуглецеві щітки доведеться замінити на нові. Також машина не може запустити цикл прання, якщо датчик рівня води несправний. Якщо ви не стикалися з ремонтом пралки, рекомендуємо звернутися до професіоналів або вибрати нову модель.
Не включається центрифуга в пральній машині: що робити
Якщо центрифуга пральної машини перестала працювати, спробуйте спочатку з'ясувати причину цієї несправності самостійно. Ось кілька кроків, які допоможуть діагностувати проблему:
- Перевірте балансування. Якщо завантаження білизни нерівномірне або занадто великий обсяг, пральна машина може не захотіти працювати для захисту від пошкоджень. Відкрийте барабан і рівномірно розподіліть речі всередині, вийміть зайве.
- Проблеми із дверним замком можуть перешкоджати нормальній роботі. Якщо датчик закриття дверцят несправний, пральна машина може заблокувати центрифугу. Акуратно притисніть двері або відкрийте і закрийте їх. Тільки спочатку переконайтеся, що в барабан не встигла набратися вода.
Якщо не вмикається режим віджиму на пральній машині або білизна залишається мокрою, то причина може критися в поломці захисного датчика або таймера, порушенні цілісності обмотки, заклинюванні гальмівних колодок. Якщо захисний датчик заклинило, можливо, необхідно почистити контакти від бруду або окислення. При тривалій безперервній роботі на механізмі таймера накопичується нагар, через що контакти не пропускають імпульси і барабан з центрифугою може перестати працювати. У цьому випадку також допоможе очищення контактів. Поганий віджим може свідчити про попадання у вал двигуна дрібних частинок, які перешкоджають нормальній роботі пристрою. Після прочистки має все заробити.
Якщо не включається центрифуга в пральній машині, то може бути проблема в колодках гальмівними або тросі. Зупинка барабана йде за допомогою троса, що йде від колодки до кришки. Трос може зачепитися або застрягти в якійсь деталі, тим самим гальмуючи роботу пристрою. У цьому випадку необхідно відкрити задню стінку агрегату та поправити колодки та ремінь. Ще одна причина такої поломки – обрив або замикання електропроводки обмотки. Цю несправність визначають фахівці з допомогою мультиметра. Пристрій може видавати шум, а ось сам барабан не крутитиметься. Це означає, що порвався або злетів ремінець, що з'єднує шківи двигуна та центрифугу.
Не включається табло на пральній машині: що робити
Якщо табло не вмикається, це може бути ознакою різних несправностей. У першу чергу перевірте, чи підключена машина до електромережі, а також чи справний мережевий фільтр (якщо він встановлений), оскільки він може перегорати через стрибки напруги. Якщо проблеми у цих частинах немає, тоді проблема у самій платі. Ця деталь виходить з ладу через попадання вологи всередину або нерівномірне надходження електрики на плату. У такому разі вам доведеться викликати майстра з ремонту. Якщо на платі блимають певні символи, можливо, пристрій намагається вам щось «сказати». В інструкції знайдіть ці символи. Вони можуть вказувати на те, чому не вмикається пральна машина.
Не вмикається насос у пральній машині: що робити
Якщо пральна машина вмикається, але не набирає воду насос, це може вказувати на кілька можливих причин. Насамперед слід перевірити фільтр насоса. Засмічення брудом, волоссям, сторонніми предметами провокує блокування насоса. Як усунути засмічення:
- відключіть машинку від електромережі;
- відкрийте кришку фільтра;
- очистіть його від забруднень.
При необхідності, замочіть фільтр у розчині чи засобі для чищення. Встановіть фільтр на місце перед тим, як спробувати запустити прилад. Якщо фільтр чистий, але насос не працює, зверніть увагу на шланг зливу. Перегини або засмічення трубки можуть перешкоджати нормальному відтоку води, що також впливає на роботу насоса. Переконайтеся, що шланг правильно підключений та не має перегинів.
Наступною можливою причиною може бути несправність насоса. Він міг перегоріти чи його деталі зношені. У цьому випадку необхідно замінити насос. Якщо не вмикається пральна машина і не активується насос, проблема полягає в електронній платі управління. Окремі компоненти плати відповідають за подачу сигналів на насос. Вони могли перегоріти чи працювати неправильно. Потрібно провести діагностику та ремонт плати.
Не вмикається кнопка «Пуск» на пральній машині: що робити
Якщо кнопка «Пуск» на пральній машині не вмикається, це пов'язано з кількома причинами. Можливо, ви неправильно вибрали режим прання. «Розумні» машинки можуть зважувати білизну, вибирати параметри виходячи з типу тканини. Спробуйте встановити інший режим прання.
Якщо проблема залишилася, варто перевірити панель керування на наявність видимих пошкоджень або забруднень. Потрапляння води або бруду може призвести до несправностей кнопок. Протріть панель м'якою, сухою тканиною, щоб видалити пил та забруднення. Якщо жоден із цих кроків не допоміг, краще звернутися до кваліфікованого майстра для діагностики та ремонту пристрою.
Не блокуються дверцята: що робити
Причиною, чому пральна машина вмикається, але не пере, є несправність механізму блокування люка. Згодом він може зношуватися або пошкодитися, що заважає коректній роботі блокування. Перевірити це можна, акуратно оглянувши клямку та замок на наявність тріщин, деформацій чи сміття, дрібних частинок. Усуньте бруд, якщо він є і спробуйте заново закрити люк, запустити цикл прання.
Електронні збої можуть призвести до того, що дверцята не блокуються. Модуль керування може неправильно передавати сигнал на замок, що перешкоджає його активації. Можливо, стався збій у програмному забезпеченні або виникла проблема з проводкою. У таких випадках слід звернутися до фахівця.
Інші причини, чому не включається або неправильно працює пральна машинка
Пральна машина може банально не включатися через перебитий кабель живлення або несправну розетку. Також може бути відсутнє водопостачання або перекритий кран подачі води. Причиною неможливості запуску циклу є неправильно завантажені речі в барабані. Іноді шматочок тканини застряє між дверцятами та ущільнювачем і не дає почати прання. При поломці індикації панелі керування основні елементи справні, але ви не побачите, як кнопки загоряються і не зможете виставити потрібний режим прання. У цьому випадку доведеться звернутися до сервісного центру за допомогою. Якщо пристрій працює, але на половині циклу відключається, є ймовірність того, що пральна машина не нагріває воду. Це означає, що вийшов з ладу ТЕН чи плата. Така поломка також потребує кваліфікованого ремонту.
Як правильно використовувати пральну машину
Щоб ваш пристрій служив довго і ефективно, важливо дотримуватися правил користування пральною машиною. Ось кілька простих рекомендацій:
- Не перевищуйте допустиму масу білизни, яка вказана в інструкції, щоб уникнути перевантаження. Крім того, розподіляйте речі в барабані рівномірно для запобігання дисбалансу.
- Використовуйте лише спеціально призначені для машини миючі засоби. Неправильний вибір порошку може спровокувати зайве утворення піни та засмічення системи.
- Перевіряйте кишені та знімайте всі знімні деталі з одягу.
- Не вмикайте прилад за нестабільного електропостачання.
- Використовуйте для спідньої білизни спеціальні мішечки.
- Регулярно очищайте фільтр насоса, щоб запобігти засмічуванню.
- Встановіть фільтр для води, що надходить у машину.
- Перевіряйте зливальний шланг, щоб не допустити проблеми з відтоком води.
- Очищайте барабан після кожного прання. Насухо протирайте ущільнювачі та дверцята, видаляйте бруд для запобігання поганому запаху. Для профілактики утворення цвілі періодично запускайте прання на максимальній температурі з порожнім барабаном або зі спеціальними засобами для чищення.
- Використовуйте економні режими прання та сушіння, якщо вони передбачені, щоб скоротити споживання води та електроенергії.
- Намагайтеся відразу після закінчення прання розвісити білизну, щоб уникнути неприємного запаху та плісняви.
- Перед запуском прання перевірте підключення пральної машинки до водопроводу та електромережі.
- У разі виникнення проблем із роботою приладу зверніться до майстра або купіть нову пральну машину, якщо це доцільно. Не розбирайте пристрій самостійно, якщо ви не маєте таких навичок.
Ми розповіли про те, що робити, якщо не вмикається пральна машина і з чим це може бути пов'язано. Сподіваємося, що ці поради допоможуть у вирішенні вашої проблеми. Якщо все ж таки вам довелося ремонтувати пральну машину, то вибирайте досвідчених фахівців і майстерні з хорошими відгуками. Також рекомендуємо оцінити вартість ремонту та, можливо, доцільніше придбати новий пристрій, ніж оплачувати дорогий ремонт.
Автор: Тетяна Суліма, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: