Екранний час в iPhone: повний гайд з налаштування
Функцію «Екранний час» Айфон використовує для відстеження часу, проведеного в різних програмах. За допомогою такої опції можна переглянути статистику, знизити цифрову залежність, побачити продуктивність, а також контролювати гаджети ваших дітей. Зі статті ви дізнаєтеся, як подивитися екранний час, увімкнути, вимкнути та налаштувати цю опцію.
Що таке екранний час
Екранний час на Айфоні – це зручний та корисний, вбудований у прошивку інструмент, призначений для контролю використання пристрою. Така опція допомагає користувачам відстежувати тривалість роботи за екраном і програми, що найчастіше використовуються. У опції «Екранний час» Apple збирає всю інформацію про використання гаджета та розбиває дані за категоріями, надаючи зручну статистику з графіками візуалізації. Ця інформація допоможе вам зрозуміти, на які програми витрачається найбільше часу. Крім того, опція дозволяє блокувати певні програми на своєму чи підконтрольному пристрої. Зокрема, батьки можуть контролювати екранний час на дитячих гаджетах, тому що надмірне сидіння за смартфоном або планшетом шкідливе для організму, який ще не зміцнів. Які наслідки можуть бути через переліміт часу за гаджетом у дітей:
- Може розвиватися залежність від гаджета, тривожність, агресивність та депресія.
- Зниження фізичної активності.
- Труднощі із засипанням та погіршення якості сну.
- Ізоляція від соціуму.
- Зниження успішності у школі та проблеми з навчанням.
- Захворювання очей, зокрема розвиток короткозорості, синдрому сухого ока.
- Поява частих головних болів.
Контроль часу, проведеного за смартфоном або планшетом, ноутбуком чи комп'ютером, необхідний для дітей молодшого та шкільного віку.
Для чого потрібен екранний час
Однією з ключових функцій екранного часу є можливість встановити обмеження на використання певних програм або категорій. Батьки можуть встановити максимальну тривалість використання ігор або соціальних мереж, знижуючи ризик надмірного захоплення цими платформами.
Крім того, в iPhone екранний час допомагає дорослим користувачам усвідомлено підходити до використання своїх пристроїв. З огляду на сучасні технології легко втратити рахунок часу, що проводиться за гаджетом. За допомогою екранного часу можна виявити звички, які відволікають вас від важливіших справ, та вжити заходів щодо їх зміни. Наприклад, якщо ви помітили, що витрачаєте занадто багато часу на посиденьки в соцмережах, то встановіть спеціальні обмеження і використовуйте час більш продуктивно.
Як подивитися екранний час на Айфоні
Перевірити екранний час на iPhone дуже просто. Для цього необхідно дотримуватися такої простої інструкції:
- Відкрийте на вашому гаджеті загальні налаштування.
- Тапніть на «Екранний час». Тут відображатиметься статистика активності та різні налаштування.
- Щоб побачити докладний звіт, тапніть на напис «Активність додатків та сайтів» під діаграмою зі стовпцями. У розділі ви побачите програми та графіки, що часто використовуються, з тижневою та денною активністю.
Як увімкнути ліміт екранного часу на iPhone
Якщо хочете активувати цю опцію для дорослого, потрібно відкрити налаштування пристрою, перейти до розділу «Екранний час», натиснути на напис «Активність у програмах та на сайтах». Після активації вам буде запропоновано ввести код-пароль та налаштувати цю функцію під себе. Якщо ви думаєте, як увімкнути екранний час на Айфоні дитини, виконайте такі кроки:
- увійдіть до «Налаштувань» вашого гаджета;
- далі натисніть на «Екранний час», прокрутіть сторінку вниз;
- унизу відобразяться учасники сімейної групи (для цього ви повинні бути організатором сімейного доступу);
- натисніть на потрібного користувача, потім виберіть «Продовжити», введіть код-пароль.
У наступному меню буде запропоновано налаштувати доступ до контенту, яким дитина може користуватися. Ви можете обмежити веб-контент у браузері, встановити вікові обмеження для різних програм, встановити ліміт на програми. Крім того, за допомогою спеціальних підказок в опції «Екранний час» можна налаштувати захист дитячих пристроїв від отримання та надсилання відвертих фото, відео. Перед вимкненням будь-якої програми, відповідно до встановленого ліміту, на екрані гаджета дитини висвітиться повідомлення за 5 хвилин до закінчення часу. Під час отримання підтвердження зі смартфона батьків цей час можна продовжити на кілька хвилин.
Як вимкнути ліміт екранного часу на iPhone
На гаджеті дорослого деактивувати обмеження цієї функції можна через основні налаштування та пункт «Екранний час». Просто потрібно прокрутити до кінця сторінку в цьому розділі та натиснути на напис «Вимкнути облік активності програм та сайтів».
Як вимкнути екранний час на Айфоні у дітей? Для цього потрібно увійти в налаштування з гаджета власника сімейної групи. У розділі керування екранним часом вибрати користувача, тапнути по його імені та в самому низу натиснути на «Вимкнути обмеження». Далі потрібно підтвердити дію кодом-паролем.
Поради щодо використання функції «Екранний час» в Айфоні дитини
Якщо ви використовуєте «Екранний час» для керування дитячим гаджетом, необхідно обговорити з дитиною ці обмеження. Поясніть, чому важливо дотримуватися балансу між екранним часом та іншими заняттями. Спільне обговорення допоможе дитині зрозуміти цінність самоконтролю та відповідальності. Також пропонуємо кілька корисних порад для батьків щодо використання цієї опції:
- Ставте реальні цілі. Якщо раніше ваша дитина користувалася нескінченно гаджетом, і ви бажаєте скоротити час перед екраном, почніть зі зменшення на 1-2 години.
- Використовуйте опцію «Ділитись між пристроями», щоб переглядати з вашого смартфона екранний час дитини.
- Періодично перевіряйте, як виконуються встановлені ліміти, та за потреби коригуйте їх.
- Пам'ятайте свій код-пароль, який захистить налаштування та забезпечить виконання встановлених правил.
- Використовуйте функцію «Час простою», щоб у певний час доступ до програм був обмежений. Це допоможе покращити якість сну та зменшити залежність від гаджета у вечірній час.
- Визначайте, з ким дитина може спілкуватися, щоб убезпечити її від небажаних дзвінків та повідомлень. Налаштування поширюються на такі програми, як «Телефон», FaceTime, контакти з хмари, «Повідомлення».
- Увімкніть захист від отримання та надсилання конфіденційних фотографій та відео.
- Встановіть контроль відстані до екрану, щоб захистити очі. Функція використовує технологію розпізнавання обличчя, щоб визначати відстань від очей та дотримуватись рекомендованої лікарями дистанції. При надмірному використанні Айфон відображатиме попередження.
- Обмежте доступ до змін в налаштуваннях конфіденційності з дитячого гаджета.
І головне – будьте прикладом. Встановіть обмеження на посиденьки за смартфоном і для себе, щоб дитина не відчувала себе ущемленою і наслідувала ваш приклад. Крім того, така практика буде корисною і для дорослого – допоможе стати більш продуктивним та активним.
Ми розповіли про те, що такий екранний час на Айфоні та як користуватися цією опцією. Функція допомагає знаходити баланс між необхідним та надмірним використанням технологій, дозволяючи більш ефективно керувати своїм часом та приділяти більше уваги реальним справам та спілкуванню з близькими. Підписуйтесь на наш Телеграм-канал та поділіться з друзями корисною інформацією.
Автор: Тетяна Суліма, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: