ТОП-5 найкращих ноутбуків для програмування
У цій статті зібрали ТОП ноутбуків для програмування, з якими буде зручно працювати як початківцю, так і досвідченому програмісту. Представлені в нашому рейтингу моделі дозволяють програмістам легко справлятися із завданнями будь-якої складності та обсягу, кодувати і тестувати.
Рейтинг ноутбуків для програмування: ТОП-5
1. Dell XPS 15 9520
Першим до рейтингу ноутбуків для програмістів 2024 року входить лептоп Dell XPS 15 9520 (XPS9520-7171SLV-PUS), для якого характерна збалансована начинка. Пристрій гармонійно поєднує стильний сучасний дизайн, надійність і високу продуктивність, що дозволяє використовувати його для різних цілей: офісна робота, навчання і, звичайно ж, програмування. Як відзначають самі користувачі, такий апарат чудово справляється з ресурсомісткими обчислювальними та творчими завданнями без зависань та гальмувань за рахунок задіяного 14-ядерного процесора 12-го покоління Core i7-12700H, задіяної оперативної пам'яті стандарту DDR4 об'ємом 16 Гб.
Варто відзначити і ємний SSD-накопичувач на 512 Гб, що сприяє швидшому темпу роботи апарату, оперативному перемиканню між програмами, можливістю одночасного запуску численних вкладок браузера. Така ємність сховища вважається критично важливою для зберігання даних та файлів, що особливо цінують розробники мультимедійного контенту, відеоредактори, 3D-дизайнери. А відеоадаптер NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti формату GDDR6 відповідає за хорошу графічну продуктивність. Відповідно такий ноутбук ідеально підходить для програмної роботи з використанням важкої графіки, а також для активного геймінгу.
Крім того, лептоп Dell XPS 15 9520 радує користувачів не лише продуктивністю роботи, але й гарною якістю зображення. 15,6-дюймовий сенсорний екран має такі характеристики:
- роздільна здатність – 1920х1200 пікселів;
- матриця – IPS;
- час відгуку – 35 мс;
- частота вертикальної розгортки – 60 Гц;
- 100% колірне охоплення;
- покриття з антивіблиском.
Корпус виготовлений з вуглецевого волокна та алюмінію, що говорить про міцність та надійність моделі. Передбачена система охолодження працює тихо та ефективно – такий ноут радуватиме вас якісною роботою тривалий час.
2. ASUS TUF Gaming A16 Adv. Edition
Якщо ви шукаєте хороший ноут для програмування, зверніть увагу на модель ASUS TUF Gaming A16 Adv. Edition (3290NR0EP2-M00840). Це потужний апарат для програмування на платформі AMD, оснащений 8-ядерним процесором AMD Ryzen 7 7735HS з базовою тактовою частотою 3,2 ГГц та 16 Мб кеш-пам'яті. Блискавичну швидкодію гарантує оперативна пам'ять DDR5 із частотою оновлення 4800 МГц. За таких характеристик користувач зможе легко транслювати відео та одночасно працювати відразу в кількох програмах Windows 11, при цьому можливість зависання портативного комп'ютера виключена. Єдиний нюанс – зі збільшенням продуктивності апарату зростає гучність. Але подібний баг характерний практично для кожного ноуту з такою відмінною специфікацією.
На дозвіллі або між виконанням завдань із програмування можна використовувати ASUS TUF Gaming A16 Adv. Edition як шикарний геймерський апарат. А розкрити ігровий потенціал повністю дозволить встановлена потужна відеокарта AMD Radeon RX 7600S з підтримкою технології AMD Smart Access Graphics. Ще однією перевагою цього лептопа варто назвати містке сховище (1 Тб SSD). Якщо раптово ігрова або робоча бібліотека заповниться, то виробником передбачено можливість розширення вбудованого сховища за рахунок порожнього слота М.2 під SSD-накопичувач NVMe.
Зверніть увагу і на інші переваги та характеристики ноуту ASUS TUF Gaming A16 Adv. Edition:
- 16-дюймовий матовий екран з роздільною здатністю Wide UXGA (1920x1200) та 165-герцевою частотою оновлення.
- Задіяна Dolby Atmos-технологія для кристально чистого звуку та інтелектуального рівня двостороннє шумозаглушення.
- 84-лопатеві вентилятори Arc Flow Fans, що забезпечують ефективне та швидке охолодження.
3. Gigabyte AORUS 7
Наступний найкращий ноутбук для програміста в нашому ТОП 2024 року – це Gigabyte AORUS 7 (9KF-E3EE513SD 512+960) з потужною начинкою. Такий ноут розроблений для програмування та створення різноманітного мультимедійного, цифрового контенту. Також пристрій високо цінується серед геймерів, оскільки дозволяє грати зі складними іграми, причому проблеми у вигляді зависання або гальмування виключені. Важливо відзначити задіяну покращену технологію охолодження WINDFORCE Infinity з двома вентиляторами, оснащеними 59 лопатями, охолоджувальними ребрами і кількома тепловими трубками – грайте в ігри або продуктивно працюйте без страху перегріву агрегату.
Отже, Gigabyte AORUS 7 9KF пропонує користувачам такі внутрішні компоненти:
- надефективний 12-ядерний процесор Intel Core i5-12500H з частотою 3.3-4.5 ГГц;
- просунута відеокарта серії NVidia GeForce RTX 4060;
- потужна архітектура NVidia Ada Lovelace;
- 16 Гб оперативної пам'яті DDR4;
- SSD-накопичувач 512+960 Гб.
Комфорт програмування та роботи забезпечує не лише внутрішнє наповнення лептопа, а й його дисплей. Тут встановлений 17,3-дюймовий IPS-екран з роздільною здатністю Full HD (1920x1080) та частотою вертикальної розгортки 165 Гц. Колірне охоплення становить 100% sRGB.
4. Dell Precision 7670
Хороші ноутбуки для програмування виготовляє американська корпорація Dell. Серед таких апаратів мобільна робоча станція Dell Precision 7670 (DPR7670I7A2000US) з чудовими внутрішніми специфікаціями:
- 16-ядерний процесор Core i7-12850HX;
- частота CPU – 2100 МГц із прискоренням до 4800 МГц;
- 6-ядерний відеоадаптер NVidia RTX A2000 GDDR6;
- оперативна пам'ять стандарту DDR5 – 32 Гб;
- вбудоване SSD-сховище – 1 Тб.
З таким оснащенням лептоп Dell Precision 7670 рекомендований для користувачів, яким часто доводиться використовувати техніку для роботи із системою автоматичного проектування та розрахунку (САПР), 3D-рендерінгу, редагування відео, роботи зі складними програмами. Щоб агрегат не перегрівався, виробником реалізовано інноваційну систему активного охолодження з двома кулерами, які відповідають за ефективний повітряний потік навіть при інтенсивних навантаженнях.
Представлений у нашому ТОП-5 ноутбуків для програмування Dell Precision 7670 приваблює ще й якісним зображенням, оскільки тут використовується 16-дюймовий матовий екран з WVA-матрицею, Wide UXGA-роздільною здатністю (1920x1200), 100% покриттям DCI-P3.
5. Lenovo ThinkPad T16 G1
Lenovo ThinkPad T16 G1 (21BV0029RA) UA – універсальний у плані роботи апарат, який можна сміливо включити до рейтингу ноутбуків для програмістів. Ця модель є ідеальним варіантом для розробки на встановленій системі Windows 11 Pro. Чим же приваблює цей ноут? Серцем Lenovo ThinkPad T16 G1 є 12-ядерний процесор Intel Core i5-1240P (3.3–4.4 ГГц) з кеш-пам'яттю 12 Мб, що гарантує високу швидкість обробки даних. За швидкодію системи відповідає оперативна пам'ять LPDDR5 об'ємом 16 Гб та частотою оновлення 4800 МГц – за таких значень користувач може працювати одночасно відразу з багатьма програмами. Висока якість графіки – результат використання потужної графічної карти Intel Iris Xe Graphics, яка також підходить для завдань, пов'язаних з графічною розробкою. Зберігати дані та інформацію можна у вбудованому власному SSD-сховищі ємністю 512 Гб. Батарея ємністю 52,5 Вт/год відповідає за хорошу автономну роботу техніки, що особливо важливо для програмістів, адже робочі моменти часто не вимагають зволікань і потребують оперативного вирішення.
Lenovo ThinkPad T16 G1 – не лише високопродуктивний, але ще й ефектний зовні лептоп, для якого характерні стриманий дизайн, фірмова клавіатура, червоний трекпоінт. WUXGA-екран має 16-дюймову діагональ, розмір якої складає 85% по відношенню до корпусу – оптимальний варіант для комфортної та тривалої роботи. Також на тривалість роботи впливає якість зображення, а тут воно на досить високому рівні. Так, роздільна здатність дисплея становить 1920x1200 пікселів, гранична яскравість – 400 ніт. А різні варіанти високошвидкісних засобів комунікації, серед яких і модуль бездротового зв'язку Wi-Fi 6E, дозволяють у процесі роботи спілкуватися з друзями або колегами, вирішуючи повсякденні та робочі питання.
Представлені в нашій статті найкращі ноути для програмування – оптимальні за ціною, потужністю та функціональністю агрегати для початківців та професіоналів. Також в асортименті представлені й інші лептопи для розробки програм, для налагодження кодів, для тестування, для прогрівів та інших завдань – переходьте в каталоги, вивчайте характеристики і замовляйте відповідний варіант. Заодно підпишіться на новинні розсилки та Телеграм-канал, щоб отримувати ще більше корисних порад та рекомендацій, оглядів товарів, анонсів знижок та акцій.
Автор: Яна Мусієнко, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Рейтинг найкращих ноутбуків для роботи та бізнесу: ТОП-10 моделей 2024
- Як вибрати рюкзак для ноутбука: ТОП-5 найкращих рюкзаків для ноутбука 2024
- Що робити, якщо ноутбук сильно гріється: ТОП-7 порад
- Як покращити продуктивність ноутбука для ігор
- Чи варто брати MacBook для програмування: який MacBook вибрати програмісту