Чи варто брати MacBook для програмування: який MacBook вибрати програмісту
MacBook – чудові ноутбуки для програмування. Вони мають яскраві дисплеї Retina, які чітко відображають текст, вони потужні і мають гарний час автономної роботи, що важливо, якщо ви пишете код на ходу. Чи варто купувати макбук для програмування? Звичайно ж – так.
Ми в жодному разі не применшуємо переваги звичайного ноутбука. Він є гарним варіантом для ігор і пропонує багато програм, розроблених спеціально для Windows. Однак, коли доходить до програмування, слід враховувати й інші фактори. У статті ми пояснимо, чи потрібен макбук програмісту та який взяти макбук для програмування.
Чи підходить MacBook для програмування
Незважаючи на популярність і доступність ноутбуків з Windows і Linux, розробники часто надають перевагу MacBook. Для розробника ноутбук це трохи більше, ніж просто ще один пристрій. Це більше схоже на компаньйона, тому що вони витрачають довгий час на вирішення завдань, щоб втілити в життя деякі зі своїх найкращих ідей. І, зрозуміло, коли справа доходить до вибору, чи варто купувати MacBook для програмування, є деякі непорушні питання: потужність, швидкість та надійність.
Розробникам програмного забезпечення та програмістам потрібен потужний, безпечний та надійний ноутбук. Для виконання важких завдань необхідний потужний процесор, а також тривалий час автономної роботи та відмінний дисплей, який допомагає зменшити навантаження на очі. Надійна клавіатура також потрібна, якщо навіть не обов'язкова.
Чи можна програмувати на MacBook? Не лише можна, а й треба. Пристрій демонструє відмінні результати з усіх напрямків, що робить його популярним вибором серед багатьох розробників програмного забезпечення.
Макбук або ноутбук для програмування: що краще
Кремній Apple
Здебільшого пристойний процесор може бути досить гарним для написання коду. Але реальна перевірка продуктивності комп'ютера відбувається, коли потрібно скомпілювати код, запустити кілька програм і віртуальних машин, також перевірити паралелізм. Час і зручність виконання цих складних завдань залежить від процесора вашого комп'ютера.
З переходом із процесорів Intel на Apple Silicon MacBook тепер знаходяться в окремій лізі завдяки потужним чіпам M1 та M2, які забезпечують значний стрибок у продуктивності. Наприклад, 14-дюймовий MacBook Pro з чіпом M2 Pro обіцяє відмінні результати в одно- та багатоядерних навантаженнях.
MacBook може тримати свою продуктивність протягом тривалого часу, зберігаючи температуру процесора нижче, ніж більшість ноутбуків з Windows, споживаючи при цьому найменшу кількість енергії і створюючи мало шуму. Чи зручно програмувати на MacBook? З точки зору досвіду користувача для розробника програмного забезпечення це означає, що пристрій досить потужний, щоб виконувати завдання з незмінно високою швидкістю, залишаючись при цьому енергоефективним і прохолодним на дотик.
Багато машин з Windows та Linux спочатку можуть виконувати завдання з однаковою швидкістю, але через деякий час ви неминуче помітите падіння продуктивності, а також різке підвищення температури та шуму вентилятора – все це може дратувати та відволікати.
Баланс між програмним та апаратним забезпеченням
MacBook – один із самих портативних та стильних комп'ютерів преміум-класу, який кидає виклик уявленню про те, що лише громіздкі пристрої забезпечують першокласну продуктивність. У новій лінійці моделей MacBook Apple забезпечує ідеальний баланс між програмним та апаратним забезпеченням. Але як це стосується програмування?
Перш за все, macOS визнана наймінімалістичнішою та інтуїтивно зрозумілою, але візуально приголомшливою операційною системою. А оскільки вона заснована на Unix, то здається знайомою і відносно простою для розробників, що переходять із Linux, у порівнянні з пристроями Windows, оскільки командний рядок має обмежену функціональність. І, звичайно, зникає питання, чи можна програмувати на MacBook.
Взаємодія між програмним та апаратним забезпеченням на Макбуку не схоже ні на що, що ви можете знайти на машинах з Windows або Linux. Наприклад, ви можете використовувати жести трекпада вашого Mac, щоб швидко провести трьома пальцями вліво або вправо і легко переміщатися робочим столом або вкладками переповнення стека. Крім того, можна отримати короткий огляд кожної програми, запущеної на робочому столі, провівши трьома пальцями вгору.
Ще одним важливим аспектом комп'ютерного обладнання для кожного розробника програмного забезпечення є екран пристрою. Оскільки ви будете дивитися на екран комп'ютера протягом декількох годин, вам потрібен високоякісний дисплей, який чітко вміщує набагато більше рядків коду видимої області.
Моделі MacBook Pro оснащені одними з найкращих дисплеїв з точки зору яскравості, роздільної здатності, частоти оновлення, співвідношення сторін та площі екрану. Завдяки співвідношенню сторін 16:10, що Apple підтримує протягом багатьох років, MacBook часто мають додаткові дюйми вертикального екрану. Завдяки цьому 13-дюймова модель здається більшою, ніж 14-дюймовий ноутбук із традиційним співвідношенням сторін 16:9.
Оскільки віддалена робота та онлайн-зустрічі стають нормою, аудіо, динаміки та веб-камера є не менш важливими функціями. Чи підходить макбук для програмування у цьому випадку? Так, MacBook справляється з цими завданнями краще, ніж більшість ноутбуків з Linux та Windows. Крім того, MacBook відносно надійніші і довговічніші через свою преміальну збірку. Ви використовуватимете його протягом багатьох років без різкого погіршення якості.
Термін служби батареї
З точки зору терміну служби акумулятора, що краще для програмування – макбук чи ноутбук? У цьому питанні очевидний переможець – MacBook. В даний час жодна машина під керуванням Windows або Linux не може конкурувати з MacBook на кремнієвому процесорі Apple за часом автономної роботи. Це означає, що з MacBook можна програмувати довгий час навіть без доступу до електроживлення.
Поєднавши портативність MacBook з вражаючою продуктивністю акумулятора, ви отримаєте машину мрії, яку можна легко та зручно використовувати у дорозі. Це ідеальний варіант для студентів, які люблять подорожувати без нічого, або професіоналів, які постійно знаходяться в роз'їздах. Ви можете перебувати у восьмигодинному перельоті з MacBook і залишатися продуктивним – це мрія користувачів ноутбуків з Windows.
Клавіатура та трекпад
Як розробник програмного забезпечення, ви використовуєте одні частини комп'ютера частіше, ніж інші. Тим не менш, компоненти, які постійно використовуєте – це клавіатура та трекпад. Тому вас завжди засмучують незручна клавіатура з малим ходом, дивна розкладка, погане освітлення або трекпад з неточними жестами та затримкою відгуку.
Чи підійде макбук для програмування з точки зору пристрою для введення інформації? Хоча підключення зовнішньої клавіатури може бути тимчасовим рішенням, ноутбук із однією з найкращих вбудованих клавіатур та трекпадів просто зручніше. Клавіатура MacBook добре освітлена, на ній досить зручно друкувати, а точний трекпад підтримує жести, що спрощує робочий процес.
Оскільки більшість ноутбуків з Windows оснащені механічними трекпадами, при натисканні на кути вони часто зміщуються, що знижує точність жесту. Але трекпад MacBook тактильний, що забезпечує більш високу точність і набагато більшу надійність через відсутність рухомих частин.
Сумісність з мовами програмування
Для розробників, які створюють власні програми для будь-якого продукту в екосистемі Apple, macOS є єдиним варіантом. І, чесно кажучи, macOS дуже універсальна і має різні інструменти, які однаково підтримують кроссплатформенну розробку. Так створити код для iOS або macOS на ПК з Windows практично неможливо. А ось запустити Windows або навіть Linux на MacOS за допомогою програмного забезпечення віртуальної машини ви зможете легко.
Багато розробників відзначають, що початковий процес налаштування MacBook для розробки програмного забезпечення прямо з коробки найчастіше відбувається відносно швидше та простіше, ніж на машині з Windows. Це пояснюється тим фактом, що в macOS відносно найкраща та зручна для розробників підтримка встановлення додаткових мов та інструментів. І ця простота налаштування є для багатьох вирішальним фактором, коли думають купити макбук або ноутбук для програмування.
Ті розробники, які відповідають негативно на питання, чи підходить MacBook для програмування, працюють на ноутбуках з Windows. Вони звикли шукати обхідні шляхи при роботі з функціями доступними тільки в системах на базі Unix. Для цього Windows представила рішення під назвою «Підсистема Windows для Linux». Однак цей процес не може зрівнятися з досвідом роботи розробника в macOS.
Безпека
Операційна система macOS заснована на Unix. А Unix – це досить велика подія у світі програмування, синонім стабільності та безпеки. Отже, це дає безліч переваг розробникам, які використовують MacBook.
У порівнянні з пристроями Window, MacBook часто більш захищений від вірусів та шкідливих програм. Одна з причин полягає в тому, що системи на базі Unix, як правило, складніше зламати. Інша причина – Apple надає великі заходи безпеки для захисту вашого макбука.
Крім того, розробники фіксують менше технічних та збоїв системи на MacBook, ніж на машині з Windows. А в тому рідкісному випадку, коли вам потрібно перевстановити macOS, вам не потрібно записувати інсталяційний диск. Розділ відновлення на MacBook гарантує, що ви не втратите файли.
Який MacBook вибрати для програмування
Визначення, який макбук купити для програмування, може бути трохи суб'єктивним, оскільки у багатьох з вас є свій особистий фаворит. Ноутбуки Apple пропонують все, що ви хочете від гаджета. Вибір найкращого для вас зводиться до питань розміру, портативності, бюджету та того, що ще ви захочете робити з машиною.
MacBook Pro 14" M3 2023
MacBook Pro 14 дюймів (M3, 2023) – найкращий MacBook для програмування в цілому, що пропонує оптимальне співвідношення потужності, ціни та портативності. Один із нових MacBook Pro, випущений у листопаді 2023 року. Це перший 14-дюймовий MacBook Pro, оснащений базовим чіпом M (у даному випадку M3), а не чіпом Pro чи Max. Це робить його доступнішим, ніж попередні покоління MacBook Pro 14.
До цього ноутбука MacBook Pro початкового рівня був меншим 13-дюймовим пристроєм, але трохи більший екран 14-дюймового ноутбука краще для тривалих сеансів написання коду. При цьому він залишається досить портативним, щоб у разі потреби можна було помістити в сумку.
MacBook Pro M3 забезпечує 15 годин перегляду веб-сторінок, а дисплей Liquid Retina XDR з міні-світлодіодним підсвічуванням чіткий та яскравий (1000 ніт). Якщо вам потрібно більше потужності, пам'яті або місця для зберігання даних, з цими новими MacBook практично немає межі. Ви можете вибрати чіп M3 Pro або M3 Max замість базового M3 та збільшити обсяг пам'яті, якщо ви робите на своєму ноутбуці набагато більше, ніж просто програмування.
MacBook Air M2 2022
Якщо потрібно щось портативніше, то підійде MacBook Air (M2, 2022). За продуктивністю він дуже схожий на 13-дюймовий MacBook Pro, випущений того ж року, але трохи дешевше і легше. Він також легший і компактніший, ніж попередній MacBook Air, незважаючи на більший екран (13,6 дюймів) і потужніший процесор.
Екран на 25% яскравіший, ніж у попереднього Air, ноутбук підтримує MagSafe. Це означає, що підключати та відключати кабель живлення легко та безпечно. Чіп M2 спрощує компіляцію коду, а додатковий простір на екрані робить кодування приємним.
Чи підходить MacBook Air для програмування? Хоча MacBook Air M2 підходить для більшості завдань з програмування, MacBook Pro, звичайно, краще, якщо ви хочете програмувати як професіонал або просто плануєте мати надзвичайно швидку машину. Якщо 14-дюймовий MacBook Pro надто дорогий і пропонує рівень продуктивності, який вам просто не знадобиться, тоді рекомендуємо новий MacBook Air.
MacBook Air 2020
Якщо бюджет обмежений або вам просто не потрібна така потужність, яку пропонують інші макбуки, MacBook Air (M1, 2020) – відмінний вибір. Цей гаджет знаходиться в ідеальному балансі між ціною та продуктивністю. Це найдешевший MacBook, який можна купити реально навіть за повну ціну, але в інтернет-магазині Stylus на нього часто діють знижки.
Ви будете вражені тим, наскільки швидко та плавно працює ноутбук, та зможете пропрацювати більше доби без підзарядки акумулятора. Ще однією перевагою MacBook Air M1 вважається відсутність вентилятора, що робить його безшумним під час використання.
Хоча на зміну чіпу M1 прийшов M2, MacBook Air M1, як і раніше, забезпечує фантастичну продуктивність, особливо при компіляції коду. Це не найкращий MacBook, якщо ви збираєтеся редагувати відео або зображення. Але якщо вам потрібен ноутбук лише для програмування та загальної продуктивності, він впорається зі своїм завданням.
MacBook 15" 2023
Якщо потрібен екран більшого розміру, на якому буде простіше працювати в декількох вікнах, візуалізувати більше коду одночасно або переглядати код у більшому розмірі, MacBook Air 15" 2023 – наш вибір. Цей ноутбук буде корисний програмістам, оскільки він ефективно використовує простір (як і 13-й, він йде без вентилятора) і пропонує щось неймовірно легке та компактне для 15-дюймового ноутбука, так, він не набагато дешевше, ніж новий MacBook Pro M3 за повною ціною, але в інтернет-магазині Stylus ви можете придбати MacBook Air 15" 2023 в кредит або розстрочку.
MacBook Pro 16" M1
Якщо ви шукаєте, який макбук вибрати для програмування, щоб виконувати набагато більше завдань, ніж просто програмування, наприклад, створювати контент, і вам також потрібен найбільший екран, MacBook Pro M1 16 дюймів буде для вас найкращим вибором. По суті, це те саме, що і 14-дюймова модель 2023 року, що поставляється з чіпами Apple M2 Pro або M2 Max, але з великим екраном та батареєю.
Людям, яким зручніше переглядати рядки коду на великому екрані, сподобається цей пристрій. 16-дюймовий MacBook Pro також може похвалитися найкращим часом автономної роботи серед усіх MacBook. Ви отримаєте близько 14 годин перегляду веб-сторінок без заряджання та близько 22 годин для базової роботи в Інтернеті. Ви також можете налаштувати його до 64 ГБ пам'яті та до 8 ТБ вбудованої пам'яті, що робить його надзвичайно потужним гаджетом. Хоча для багатьох завдань програмування це зайве, він ідеально підходить для тих, хто паралельно виконує складну роботу з відео.
Apple має новішу модель M3, випущену в жовтні 2023 року, але для ноутбука для програмування це вже набагато більше, ніж потрібно.
Раніше ми з легкістю рекомендували б MacBook Pro замість MacBook Air для програмування через більший екран та дисплей Retina, що необхідно, якщо у вас невеликий шрифт для програмування. Але в останні роки різниця між MacBook Pro та Air стала менш очевидною. MacBook Air тепер мають дисплеї Retina та власний силікон Apple (чіп M1 або M2), і навіть зараз є 15-дюймовий MacBook Air для тих, хто віддає перевагу екрану більшого розміру.
Платити більше за MacBook Pro (і навіть більше за модель з чіпом M Pro) варто в тому випадку, якщо ви використовуватимете свій MacBook для інших, більш вимогливих до графіки завдань. Саме собою програмування не вимагає такої потужності, яку забезпечують чіпи M Pro, але ви можете розглянути один з них, якщо також виконуєте інші види роботи.
Моделі MacBook Air M1 або M2 підійдуть, якщо у вас обмежений бюджет. Однак, якщо вам потрібен перспективний ноутбук, на який можете покластися довгі роки, 14-дюймові або 16-дюймові моделі MacBook Pro варті додаткових витрат.
Автор: Вікторія Удовицька, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: