Як користуватися соковичавницею
З нашої статті ви дізнаєтеся, як користуватися соковичавницею, щоб навіть через кілька років побутовий прилад працював швидко, якісно та надійно. Ми поділимося деякими лайфхаками, за допомогою яких ви не тільки легко очистите пристрій від зовнішніх забруднень, але і знатимете, як заточити ніж соковичавниці або відмити сито-терку від щільного бурого чи помаранчевого осаду.
Як правильно користуватися соковичавницею
Користування соковичавницею починається зі збірки: встановіть деталі, перевірте щільність їх прилягання, зафіксуйте. Деякі сучасні моделі мають захист від неправильної збірки, тобто якщо якийсь із елементів встановлений неправильно або погано зафіксований, побутовий прилад просто не працюватиме.
Ручна
Ручна соковичавниця відрізняється простотою експлуатації, причому такий апарат працює незалежно від електрики. Особливості користування пристроєм залежать від різновиду моделі:
- Конусоподібна соковичавниця або модель для цитрусових. Розріжте апельсин, лимон, мандарин чи будь-який інший цитрусовий плід на дві половинки. Кожну половину помістіть на конусоподібну насадку, притисніть і прокрутіть. За рахунок спеціальних насічок та прорізів пристрій вичавлює сік із цитрусу. Отриманий сік стікає у нижню ємність або підставку.
- Пресоподібний ручний соковитискач. Такий прилад має дві металеві пластини, одна з яких оснащена опуклим елементом. Помістіть половинку фрукта між пластинами та натисніть спеціальний важіль. Пластини стиснуться, тим самим вичавивши сік із фрукта або м'якого овочу.
- Шнековий ручний соковитискач. Механічний шнековий соковитискач зовні і за своїм принципом роботи схожий на м'ясорубку. Плоди, призначені для вичавлювання соку, попередньо бажано очистити і розрізати на кілька частин. Заготовлені інгредієнти поміщаєте в спеціальний отвір (на кшталт горловини м'ясорубки) і, прокручуючи рукоятку, запускаєте в хід шнек. Сік виходитиме з решітки або встановленої на неї широкої насадки.
Електрична
Соковичавниця електрична працює від мережі. Тому перед запуском пристрою перевірте шнур живлення на пошкодження. За наявності скручування розрівняйте шнур. Правильно зібраний пристрій підключіть до електромережі.
Тепер можете розпочинати виготовлення соку. У спеціальний отвір помістіть продукти (цілі або розрізані на частини – залежить від діаметра), оберіть режим роботи та швидкість. Побутовий пристрій автоматично запускається в роботу. При необхідності можете задіяти штовхач, який допомагає проштовхнути овочі або фрукти, що застрягли в отворі. Деякі моделі мають кілька програм роботи, що дозволяє вибрати не тільки тип соку, але його насиченість, концентрованість.
Як помити соковичавницю
Далі розповідаємо, як очистити соковичавницю, щоб продовжити термін служби побутового приладу. Запам'ятайте одне просте правило – очищати від залишків продуктів та мити пристрій необхідно після кожного використання. В іншому випадку жмих засихає і забиває отвори сита, а залишки продуктів залишаються на інших деталях побутового приладу, а зовнішні поверхні покриваються розводами, плямами та соком овочів, фруктів, ягід.
Після закінчення роботи очистіть соковичавницю від залишків продуктів, викиньте жмих. Знімні деталі та штовхач можна мити під проточною водою із застосуванням звичайного миючого засобу для посуду. Абразивні речовини не можна використовувати, оскільки вони пошкоджують пластик та метал, залишаючи мікроподряпини. Якщо сильні забруднення, то замочіть деталі в теплій воді на 10-30 хвилин.
Мити знімні комплектуючі та штовхач від соковичавниці можна в посудомийній машині. Винятком є деталі з гумовими прокладками. Під впливом гарячої води та сильнодіючих миючих препаратів, що застосовуються при митті в посудомийній машині, гумові прокладки можуть деформуватися. Як результат, така деталь не щільно прилягатиме до місця фіксації, що негативно позначається на роботі соковичавниці.
Після миття знімні деталі та штовхач необхідно ретельно витерти або просушити. Особливо важливо висушити металеві елементи, тому ви виключите ймовірність появи іржі.
Як мити соковичавницю зовні
Більшість сучасних соковичавниць оснащені системою «Крапля-Стоп», яка зупиняє стікання соку при зміні ємності для збирання. Виробники стверджують, що така технологія перешкоджає утворенню плям та розводів на поверхні пристроїв. Але, як показує життєвий досвід, зовнішні поверхні побутових приладів також потребують належного догляду.
Отже, пропонуємо кілька дієвих варіантів, як мити шнекову соковичавницю, відцентровану або для цитрусових зовні:
- Рослинна олія. Змочена невеликою кількістю рослинної олії губка допоможе прибрати із зовнішніх поверхонь приладу свіжі та старі плями соку.
- Лимонний сік + сода. Зробіть з лимонного соку та харчової соди кашку, яку потім нанесіть на поверхні пристрою та легко протріть вологою тканинною серветкою. Зніміть залишки кашки і витріть соковичавницю насухо. Така суміш допоможе позбавитися навіть помаранчевих або бордових плям соку.
- Оцтово-лимонний розчин. За аналогією з вищеописаним методом застосуйте розчин оцту та лимонного соку. Але слідкуйте, щоб суміш не потрапила усередину побутового апарату.
Як очистити сито соковичавниці
Перелічені вище поради часто не допомагають впоратися із забрудненням сита-терки, особливо якщо там залишився і засох жмих. Розповідаємо, як почистити сітку соковичавниці, щоб побутовий прилад і надалі радував ефективною та швидкою роботою:
- Спеціальна щітка для очищення сита. Багато соковичавниць комплектуються невеликими щіточками з жорсткою щетиною для видалення різних забруднень із сита-терки. Якщо ж комплектом поставки не передбачена така щітка, то подібний пристрій можна купити окремо або задіяти звичайну зубну щітку. При виборі аксесуару дивіться на жорсткість і щільність щетинок: чим більше та щільніше, тим ефективніше усуваються забруднення.
- Засіб для миття посуду. Використання миючих засобів рекомендовано у теплій, але не гарячій воді. Щоб прилиплий і засохлий жмих краще видалявся, помістіть сито в ємність з теплою водою, де попередньо розведіть невелику кількість засобу для миття посуду. Починайте очищення через 15-20 хвилин.
- Содовий розчин. Розчиніть у теплій воді звичайну харчову соду і помістіть у цей розчин на 10-20 хвилин забите ситечко соковичавниці. Після закінчення зазначеного часу промийте сито під проточною водою, а для кращої очистки можете додатково застосувати зубну щітку або звичайну губку для миття посуду.
Корисна порада. Щоб не задаватися питанням, як очистити сито соковичавниці, рекомендуємо після кожного використання мити знімні деталі побутового приладу. Але для миття ситечка-терки підходить прохолодна (або навіть краще холодна) вода. Якщо ж мити аксесуар у гарячій воді або посудомийній машині, то існує високий ризик «прикіпання» макухи, яка згодом перетворюється на щільний бурий наліт.
Як заточити ніж соковичавниці
Заточити ніж соковичавниці в домашніх умовах нелегко, тому краще стежити за його чистотою. Адже залишки продуктів, що набилися і засохли – поширена причина втрати гостроти терки соковичавниці.
Однак за потреби можна впоратися і з цим завданням. Берете найдешевшу бормашинку, встановлюєте насадку у вигляді відрізного кола та заточуєте зубчики сита соковичавниці. Діаметр такої насадки має бути близько 25 мм. А найефективнішою у роботі вважається алмазна насадка з великими зернами.
Тепер ви знаєте, як правильно користуватися соковичавницею, щоб отримувати смачний сік із максимальною концентрацією корисних властивостей. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам впоратися з такими питаннями, як відмити соковичавницю від нальоту або заточити ніж, очистити сито або забрати розводи на корпусі. Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати й іншу корисну інформацію, включаючи цікаві вибірки товарів, анонси знижок, старти розіграшів, опитування. А якщо цікавитеся сучасними гаджетами, то також підпишіться на наші розсилки новин, щоб стежити за інформацією і першими купувати новинки.
Автор: Яна Мусієнко, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: