Як вибрати електрочайник для дому
Розповідаємо, як вибрати [електрочайник] для дому з урахуванням особливостей різних моделей та ваших особистих уподобань. Докладно розглянемо, які види електрочайників бувають, чим вони відрізняються та які характеристики можуть мати.
Види електрочайників
Електрочайник – це простий прилад із обмеженим функціоналом. Але різноманітність моделей дозволяє поділити їх на кілька основних категорій. Є такі популярні моделі електрочайників:
- Класичні моделі. Сюди входить більшість техніки цього типу. Стандартні пристрої призначені для нагрівання та кип’ятіння води. Працюють такі електрочайники від мережі та керуються, як правило, однією кнопкою. Це максимально прості в експлуатації апарати.
- Чайник-термопот. Ці пристрої, крім нагрівання води, ще можуть підтримувати її температуру тривалий час. Тобто вони мають особливості термоса. Такі моделі є корисними для дому, але особливою популярністю користуються в офісах. З ними немає необхідності гріти воду знову кожні півгодини для нової чашки.
- Розумна техніка. Сюди відносяться максимально сучасні агрегати, для управління якими навіть не потрібна пряма взаємодія. Керувати можна прямо зі смартфону. Для таких моделей є спеціальні програми, які необхідно встановити на телефон. Так можна перевірити температуру або увімкнути чайник дистанційно.
У будь-якому випадку кожен з різновидів чудово справляється зі своїм основним завданням. А необхідність у додаткових опціях кожен користувач може визначити для себе сам.
Як вибрати електрочайник за характеристиками
Щоб правильно обрати електрочайник для дому, зверніть увагу на наступні характеристики:
- матеріал;
- тип нагрівального елементу;
- обсяг та потужність;
- конструкційні особливості та додаткові фішки;
- виробник.
Вибір електрочайника за матеріалами
Електричні чайники роблять із різноманітних матеріалів, які мають свої плюси та мінуси. І це перше, на що більшість покупців звертають увагу. Адже від використаних матеріалів залежать і можливості техніки, і зручність експлуатації, а також зносостійкість і довговічність. Розглянемо переваги та недоліки найпопулярніших варіантів:
- Пластик. Це один із самих «ходових» матеріалів. Як правило, такі пристрої відрізняються невисокою вартістю, що зазвичай приваблює користувачів. При цьому якісний пластик не впливає безпосередньо на роботу самого пристрою. До переваг, насамперед, відноситься невелика вага техніки та її привабливий дизайн. З мінусів варто відзначити, що бюджетні пристрої не надто стійкі до зовнішніх впливів, тому пластик може відносно швидко стиратися.
- Нержавіюча сталь та метал. Такі апарати дуже міцні, витримують активну експлуатацію, без проблем швидко нагріваються. Нержавіюча сталь не вступає в реакцію з водою та вважається повністю безпечною при нагріванні на відміну від алюмінію, який починає виділяти токсичні речовини. Сучасні чайники добре тримають тепло навіть без опції термопоту, незважаючи на високу теплопровідність металу. Але з такою технікою потрібно бути обережним – корпус нагрівається досить сильно, тому брати техніку потрібно лише за ручку. Також до відносних недоліків можна віднести те, що на металевій поверхні видно бризки та відбитки, особливо на матовій.
- Скло. Скляні чайники виглядають найбільш лаконічно і добре вписуються в будь-яку кухню. Маленькі або великі, круглі або витягнуті – вони не створюватимуть зайвого акценту ні в класичному, ні в сучасному інтер'єрі. Важливим плюсом скла, як матеріалу для чайника, стала його нетоксичність. Як би він не нагрівався – це не вплине на якість води. А ще в такій техніці завжди одразу видно рівень заповненості. Але важливо розуміти, що скло, навіть загартоване, важке та крихке. Якщо така техніка впаде, то велика ймовірність, що вона розіб'ється. І, звичайно, скло доведеться мити часто.
- Кераміка. Для багатьох вибір електрочайника з цього матеріалу стало чимось новим, тому що такі пристрої поширені не так сильно. Кераміка недешева, але й вона виглядає відповідно. Цей матеріал відмінно тримає температуру і без додаткових опцій, не вступає в реакцію з водою, не піддається корозії та іржі. Єдиним мінусом, як і у скла, є крихкість.
- Силікон. Із силікону роблять похідні чайники. Вони невеликі, підходять для подорожей, відряджень, поїздок. Порожній корпус цього агрегату складається і займає в сумці набагато менше місця. Та й важать такі пристрої мало.
Відмінності нагрівальних елементів
Види електрочайників також діляться і по типу нагрівального елементу, який використовується. Тут лише два варіанти: спіраль (відкритий ТЕН), дисковий (закритий ТЕН).
Відкритий ТЕН – це спіраль, яка закріплена на дні пристрою. Вона нагрівається, безпосередньо контактує з водою та нагріває її. Такі моделі простіші у виготовленні, тому, як правило, дешевші. Але їх потрібно регулярно чистити. Накип утворюється прямо на нагрівальному елементі, що значно знижує продуктивність.
Закритий ТЕН – це спіраль, але захована під металевий диск. Він нагрівається дуже швидко і забезпечує більшу площу нагріву для води, за рахунок чого закипає швидше. На диску періодично з'являються мінеральні відкладення, але чистити його набагато простіше. Моделі з дисковим нагрівачем мають триваліший термін експлуатації.
Обсяг та потужність електрочайників
Так чи інакше, ці дві характеристики пов'язані між собою. Адже, щоб закип'ятити великий обсяг води, знадобиться висока потужність. Відповідно, невелика техніка цілком може бути малопотужною. Потужність пристроїв варіюється в межах від менше 1000 до 2500 Вт, а об'єм – від менше 1 до 3 л. У середньостатистичних чайниках вода закипає за 2-3 хвилини. Цього достатньо, щоб не надто перевантажувати електромережу, але при цьому швидко впоратися із завданням.
На одну-дві людини вистачить чайника об'ємом до 1 л. Зазвичай, це техніка потужністю в середньому близько 1000 Вт. Для невеликої родини на 3-4 особи варто брати пристрій 1,5-2 л. Його вистачає, щоби приготувати напій кожному. Для великої родини або, наприклад, для офісу варто розглянути агрегати від 2 л.
Особливості конструкції та додаткові елементи
Розмірковуючи, який електрочайник вибрати для дому, варто звернути увагу не лише на основні параметри. Наприклад, багато сучасних моделей мають потовщені стінки, що допомагає не лише зберегти тепло, а й робить роботу техніки тихішою. Або сіточка для фільтру накипу. Так як в чайник найчастіше заливають водопровідну воду, солі, що знаходяться в ній, перетворюються в осад, який називають накипом. І щоб він випадково не потрапив у чашку, на носику чайника зазвичай встановлена сіточка (яку теж періодично треба чистити). Вона може бути зроблена з таких матеріалів:
- нейлонова нитка;
- сталевий дріт;
- позолочений дріт.
Оснащуються електрочайники ще й різноманітними додатковими опціями. Такі особливості, як автоматичне відключення, кнопка відкривання кришки або індикатор рівня води вже абсолютно звичні та передбачені в переважній більшості апаратів, інші функції зустрічаються не так часто. До них можна віднести наступні:
- захист від перегріву;
- відсік для зберігання шнура;
- підсвічування (ефектно виглядає у скляних моделей);
- захист від включення без води;
- регулювання температури (вода нагріється тільки до заданих параметрів);
- підтримка температури;
- звуковий сигнал закипання;
- сенсорне управління;
- дистанційне керування.
Популярні виробники електрочайників
Якщо ви не знаєте, електрочайник якоїсь фірми вибрати, то варто звернутися до всіх відомих і популярних брендів. У них точно знайдуться моделі будь-якого кольору, з різноманітних матеріалів і з різними характеристиками. Купувати техніку «ноу-нейм» не рекомендується одразу з кількох причин. По-перше, це може бути небезпечно, оскільки незрозуміло, які матеріали насправді використовував виробник, наскільки вони надійні та ін. По-друге, на такі пристрої рідко буває хоч якась гарантія. Це в той час як у перевірених брендів із гарантією йде навіть найбюджетніший чайник. А різноманітність цін настільки велика, що просто немає сенсу ризикувати та брати незрозумілу техніку. Найпопулярнішими у покупців стали такі виробники:
- Bosch,
- Gorenje,
- Smeg,
- Braun,
- Ariete,
- Concept,
- Grunhelm,
- Scarlett,
- Tefal та інші.
Чим електричний чайник кращий за звичайний
Деяким людям досить складно не тільки визначитися, який електрочайник вибрати, а й загалом наважитися перейти на електроприлад. Звичайно, бувають ситуації, коли звичайний чайник, що гріється на газовій, а також електричній або індукційній плиті, не замінити, наприклад, при відключенні електрики. Але в «нормальному» режимі життя електрочайники мають низку переваг:
- Безпека. Навіть якщо чайник оснащений свистком, ви можете заснути в іншому кінці будинку і його просто не почути. Те, що від дуже тривалого нагрівання може пошкодитися сам посуд – не найстрашніше. Гірше, якщо вода, що википає, заллє вогонь, а газ продовжить надходити. Електрочайники в переважній більшості випадків вимикаються самі. І навіть якщо ви про нього забудете, то доведеться просто підігріти воду знову. До того ж багато електричних чайників оснащені захистом від включення без води та від перегріву.
- Додаткові функції. Звичайний чайник тільки нагріє воду та й усе. А електромоделі мають додаткові опції, які будуть корисні в побуті.
Що ж до економності, то середньостатистичні чайники за середньої інтенсивності використання коштують однаково. Електричні навіть виходять трохи дешевшими. Так, і вартість при покупці теж не надто відрізняється. Зазвичай, такі види електрочайників, як керамічні, великого обсягу або з додатковими функціями будуть дорожчими. Але хороший чайник для плити буде коштувати приблизно стільки ж, скільки середньостатистичний електричний варіант.
Ознайомитись з електрочайниками всіх видів та розмірів ви можете на сайті інтернет-магазину Stylus. У каталозі ви знайдете докладні характеристики кожного пристрою. Там же можна отримати безкоштовну консультацію та оформити замовлення моделі, що сподобалася.
Автор: Юлія Віценко, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: