Як очистити праску від накипу та нагару в домашніх умовах
У статті розповідаємо, як почистити праску від нагару та вапняних відкладень, щоб повернути електроприладу чистоту та блиск. Ділимося лайфхаками та варіантами очищення праски підручними засобами. Використовуйте наші рекомендації і праска сяятиме чистотою, а речі завжди будуть охайними.
Праска – техніка, яка є практично у кожному будинку. Незамінний помічник розгладить складки на постільній білизні та одязі, щоб виглядати завжди свіжо та акуратно. Але трапляються ситуації, коли невірно підібрано температуру для прасування або залито неякісну воду. В результаті утворюється накип або нагар на підошві. Ми зібрали різні методи, як почистити праску в домашніх умовах від забруднень, щоб повернути повноцінну працездатність.
Як почистити праску від накипу
Якщо опція подачі пару стала гірше працювати і після праски залишаються сліди на одязі, то в пристрої є накип. Такі відкладення накопичуються на поверхні теплообмінника. Щоб не спровокувати утворення накипу, слід стежити за якістю рідини, яку заливаєте у пристрій. Для прасування можна заливати дистильовану, фільтровану, бутильовану, а також водопровідну воду, яка відстоялась протягом кількох годин. Як почистити праску, якщо вже утворився накип:
- за допомогою розчину оцту або лимонної кислоти;
- запустити самоочищення.
Багато прасок оснащено функцією самоочищення. Для цього на корпусі пристрою передбачено відповідну кнопку. Використовувати автоматичну опцію очищення праски дуже просто:
- Заповніть резервуар для води до максимального рівня.
- Встановіть максимальну температуру нагрівання праски.
- Підготуйте миску або іншу ємність для брудної води.
- Коли поверхня праски буде розігріта, розмістіть прилад над мискою.
- Натисніть кнопку «Самоочищення» і дочекайтеся, поки вода вийде крізь отвори для пари. Разом із водою вийде і накип.
- Від'єднайте праску від розетки, промийте відсік для води. Перед використанням просушіть пристрій.
Оцет і лимонна кислота давно використовуються господинями для видалення накипу з різних приладів. Ці два засоби відмінно підходять для видалення вапняних відкладень у прасці. Для початку необхідно приготувати розчин. 30 г кислоти лимонної потрібно розчинити в 250 мл води. При використанні оцту 9% необхідно взяти одну частину оцтової кислоти та одну частину води.
Розповідаємо покроково, як почистити праску від накипу:
- Заповніть праску підготовленим розчином.
- Встановіть максимальну температуру нагрівання.
- Підготуйте ємність для води.
- Коли праска дійде до потрібної температури, натисніть кнопку «Самоочищення» або спуску пари.
- Накип буде видалятися разом з водою та темними бризками.
- Коли весь розчин буде використаний, промийте праску чистою водою та протріть корпус із зовнішнього боку.
Крім того, почистити праску від накипу можна за допомогою готових магазинних засобів. Таку побутову хімію пропонують різні виробники за доступною вартістю. Вибраний засіб необхідно залити у відсік для води, натиснути кнопку «Самоочищення». Коли вся рідина разом із нальотом витече з праски, ємність для води необхідно ретельно промити. Перевага магазинного засобу полягає у швидшому видаленні навіть великої кількості накипу. Також готові розчини можна використовувати для усунення вапняного засмічення парових отворів.
Перед прасуванням краще протестувати праску, щоб переконатися, що прилад не залишає слідів та плям, не прилипає до тканини. Пропрасуйте старий одяг або шматочок непотрібної тканини.
Як прибрати нагар з праски
Ще однією поширеною проблемою є забруднення підошви тканиною, що пригоріла. Це відбувається внаслідок неправильного прасування певних видів тканини. Вибирати режим та температуру прасування необхідно в залежності від типу тканини:
- льон – 200 °C + пар;
- бавовна – 180 °C;
- шерсть – до 120 °C (прасують виворітний бік, можна використовувати шар мокрої марлі);
- шовк та тонкі речі – до 70–80 °C.
Якщо температура надмірно висока, праска плавить тканину, а на підошві утворюється нагар, який при наступному прасуванні може залишати плями, прилипати до речей. Варто відзначити, що нагар, який прилип, не відіпреться з тканини. Тому якщо ви помітили, що підошва брудна, її необхідно почистити, щоб не зіпсувати улюблені речі.
Далі описуємо варіанти, як почистити праску від тканини, що пригоріла.
Сіль
Очищення сіллю – напр.остіший і перевірений метод очищення прасок із сталевою основою. Не рекомендуємо використовувати сіль на тефлонових поверхнях, оскільки це спровокує пошкодження антипригарного шару електроприладу.
Як почистити праску сіллю:
- Насипте рівномірно шар солі на чистий аркуш паперу А4. Праску нагрійте і пропрасуйте лист із сіллю. Краще розмістити лист на дошці для прасування. Прасуйте сіль на листку доти, доки забруднення не зникнуть. Вимкніть електроприлад і протріть сухою ганчіркою. Сіль ефективно усуває нагар без додаткових засобів.
- Ще один популярний спосіб очищення сіллю. Складіть марлю в пару шарів і зробіть з неї мішечок, насипте сіль і щільно зав'яжіть мішечок. Нагрійте праску і протріть цим мішечком підошву праски до повного видалення нагару.
- Усунути легкі забруднення можна сіллю без нагрівання праски. Насипте невеликий шар солі на забруднену ділянку підошви. Простою тканиною тріть по ділянці з сіллю до зникнення забруднення. Поверхню праски очистіть сухою серветкою.
Зубна паста з содою
Як почистити праску від накипу содою? Для цього методу знадобиться змішати соду із зубною пастою. Повинна вийти кашка середньої густоти. Далі необхідно нагріти праску та відключити від розетки. Потім нанести отриману суміш на основу електроприладу та ретельно потерти губкою або зубною щіткою. Коли бруд відстане від поверхні, очистіть підошву праски від суміші.
Мило господарське та перекис
Такий спосіб відмінно підійде для чищення поверхонь приладів, які бояться засобів із абразивними частинками. До таких поверхонь відносяться тефлонові, металокерамічні та керамічні. Поєднання мила господарського (72%) та перекису легко та швидко усуне нагар з поверхні. Як прибрати нагар з праски:
- Для початку необхідно нагріти праску.
- Після нагрівання від'єднайте пристрій від мережі.
- Нанесіть перекис водню на поверхню праски. Для цього можна взяти ватяний диск, марлю, м'яку ганчірку.
- Потім натріть підошву приладу господарським милом.
- Коли мило розплавиться і шар нагару розм'якшиться, поверхню можна протерти ганчіркою.
Спирт нашатирний
Як почистити праску від накипу спиртом? Цей засіб часто можна зустріти в аптечці вдома. Нашатирний спирт має неприємний запах, часто використовується в побуті. Нашатирний спирт необхідно нанести на підошву приладу за допомогою ганчірки, бинту, ватного диска. Потім основу пристрою потрібно протерти серветкою, змоченою у чистій воді. Нагар легко відстане, а підошва знову сяятиме чистотою.
Свічка
Як почистити праску від накипу парафіном? Для такого способу знадобляться свічка та тканина бавовняна. Укутайте свічку в тканину та нагрійте праску. Підготуйте папір або ємність, куди стікатиме парафін. Коли праска нагріється, потріть поверхню круговими рухами. Уникайте попадання парафіну в отвори для пари, якщо вони є на підошві. Коли нагар буде усунено, ретельно протріть підошву від залишків парафіну сухою ганчіркою. Перед прасуванням речей протестуйте праску на старому одязі або непотрібному шматочку тканини.
Перекис водню
Як почистити праску від накипу перекисом водню в таблетках, що в аптеках продається під назвою гідроперит? Декілька пігулок подрібніть і змішайте з водою до утворення кашки. Масу необхідно рівномірно нанести на основу електроприладу, потім увімкнути його. Коли праска добре прогріється, вимкніть її та усуньте засіб з поверхні. Прилиплі залишки тканини легко підуть разом з гідроперитом.
Як почистити підошву праски спеціалізованими засобами
Якщо експериментувати з народними способами немає бажання, можна придбати олівці, набори та засоби, призначені для чищення цього електроприладу. Як почистити підошву праски спеціальними засобами:
- Олівець усуває забруднення делікатно та ефективно. Крім того, олівець можна використовувати на будь-яких поверхнях. Його можна купити в будь-якому господарському магазині. Перед використанням необхідно прочитати інструкцію, але здебільшого вона передбачає однаковий алгоритм дій. Спочатку праску потрібно нагріти, зняти з олівця захисну оболонку та провести по брудних ділянках. Після остигання праски приберіть з поверхні залишки засобу.
- Універсальна паста. Для чищення та полірування металевих поверхонь можна купити універсальну пасту. Її необхідно використовувати без нагрівання праски і лише на металевих поверхнях без антипригарного покриття.
- Крем для очищення. Цей засіб наноситься на бавовняний рушник. Розігрітою праскою необхідно водити круговими рухами по рушнику. Весь нагар залишиться на рушнику. Як тільки поверхня праски буде чистою, її можна протерти сухою ганчіркою, щоб усунути залишки засобу.
Залежно від вибраного засобу при нагріванні можуть виділятися пари та неприємні запахи. Ці випари вважаються безпечними для людини. Якщо ви боїтеся за здоров'я, можна надіти медичну маску.
Ми докладно розповіли, як почистити праску від накипу та нагару, описали всі можливі способи та популярні засоби чищення підошви праски. Вибирайте найкращий варіант та поділіться з друзями корисною інформацією. Нехай ваша праска радує довговічною роботою і завжди виглядає, як нова. А також підписуйтесь на наші новини та Телеграм-канал, щоб отримувати ще більше цікавих лайфхаків.
Автор: Тетяна Суліма, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: