Як вибрати електронну книгу
Як вибрати електронну книгу для художньої літератури та підручників? Який екран краще для очей і чи варто брати модель із великою діагоналлю? На які параметри звернути увагу при купівлі, щоб не переплачувати за зайві функції. Далі у статті розповідаємо, як вибрати електронну книгу для школяра та дорослого.
Чи варто брати електронну книгу
Чи варто брати електронну книгу чи краще віддати перевагу планшету? Якщо ви багато часу використовуєте гаджет для відео та соцмереж, а не для читання літератури, вам більше підійде планшет. Якщо вам доводиться багато працювати з графікою і документами в різних сервісах, вам знадобиться гаджет потужніший і з великим екраном, тоді без ПК або ноуту не обійтися. А ось для тих, хто не уявляє свого життя без літератури та проводить багато часу за підручниками — електронна книга стане незамінним помічником.
Які переваги має електронна книга:
- компактні габарити та мінімальна вага;
- надійність та стійкість до пошкоджень завдяки конструкційним особливостям;
- безпечний екран, на якому можна читати книги без шкоди для очей;
- бічне підсвічування екрану, яке значно знижує навантаження на очі;
- немає відволікаючих додатків, месенджерів та соцмереж;
- відмінна автономність.
Електронні книги дозволяють оптимізувати навчальний процес та зробити його більш комфортним. Такий гаджет допоможе сфокусуватися на читанні, розвинути зібраність та підвищити ефективність занять. Крім того, читалка буде дуже корисною під час дистанційного навчання: електронну книгу із закачаними підручниками можна брати із собою у будь-яке місце, при цьому вона надовго зберігає заряд.
Деякі моделі дозволяють залишати примітки та робити нотатки прямо на електронних сторінках. За наявності хмарних технологій гаджет можна синхронізувати зі смартфоном чи ноутбуком. Учень зможе легко переходити з одного пристрою на інший та продовжувати читання з тієї ж сторінки.
Електронна книга: як вибрати за характеристиками
Яку електронну книгу вибрати для школи та дому? Щоб визначитися з відповідним варіантом, давайте розберемося в характеристиках, відмінностях та перевагах електронних читалок.
Тип екрану
Яку електронну книгу можна вибрати в залежності від типу екрана? В електронних книгах встановлюються чорно-білі та кольорові екрани, створені за технологією Electronic Ink (E-Ink Carta). Контрастність зображення формується за рахунок відбиття світла. Завдяки такій технології досягається збільшена автономність пристроїв, відмінна читаність при денному освітленні та безпека для зору. Екрани сучасних читалок характеризуються підвищеною контрастністю та великою роздільною здатністю, порівняно з технологіями минулих поколінь. Деякі виробники використовують пластикову підкладку Carta-Mobius замість скляної для більшої міцності екрана у моделях зі збільшеною діагоналлю.
Кольорові екрани оснащують технологією E-Ink Kaleido. На пристроях з таким екраном зручно читати текст, дивитися малюнки та відео, також робити позначки.
Яка електронна книга краща для школяра: кольорова чи чорно-біла? За відгуками наших покупців, для шкільних підручників краще купувати моделі з кольоровими екранами. Так комфортніше працюватиме з книгами, в яких є кольорові ілюстрації та інфографіка.
Діагональ та роздільна здатність дисплея
Як вибрати електронну книгу по діагоналі дисплея? Розміри читалок можуть бути різними: від 5 до 13,3 дюймів. Невеликий гаджет простіше брати з собою в дорогу, він легко поміщається в сумочку або невеликий рюкзак, але на одній сторінці відображається менше тексту або доводиться вибирати дрібніший шрифт. Оптимальний вибір для художньої літератури — моделі 5-7 дюймів. Електронні книги великого формату найкраще підходять для підручників та книг з картинками для школярів. Для роботи з таблицями, діаграмами та схемами, прочитання нот та сканів журналів вибирайте екран 8-10 дюймів та більше.
Мінімальна роздільна здатність екрана повинна бути 800 х 600 пікселів. Відмінною роздільною здатністю вважається показник 1448 х 1072 пікселів. Щільність пікселів вибирайте 300 ppi, що гарантує відмінне відображення дрібного шрифту.
Особливості підсвічування
Яка електронна книга краща: з підсвічуванням чи без? Майже всі моделі оснащені підсвічуванням. Завдяки такій опції електронну книгу можна читати у будь-який час доби та за будь-якого освітлення.
Зверніть увагу на особливості підсвічування. Стандартне біле підсвічування зустрічається в бюджетних та середніх за вартістю моделях. У більш просунутих встановлюють регульоване підсвічування. Це означає, що ви можете самостійно виставляти колірну температуру екрана від білого до теплого помаранчевого відтінку. Такий підхід знижує навантаження на очі під час читання у темряві.
Обсяг внутрішнього сховища
Обсяг пам'яті вибирайте виходячи з кількості книг, які плануєте завантажувати, та їх формату. FB2, EPUB, TXT займають мінімум місця, а ось формат PDF вимагає більше пам'яті на пристрої. Найпоширенішим показником вважається 8-16 Гб вбудованої пам'яті. Цього вистачить на завантаження кількох тисяч книг у форматі FB2. Якщо потрібний великий обсяг пам'яті, придивіться до моделей з можливістю встановлення картки пам'яті.
Ємність аккумулятору
Стандартні електронні книги мають ємність акумулятора близько 1500 мАг. Завдяки спеціальній технології відображення тексту на екрані такої ємності достатньо на 3-4 тижні активного читання книг. Якщо пристрій працює на базі ОС Android, то витрати енергії зростають. Тому за наявності платформи Android рекомендуємо купувати модель щонайменше на 3000 мАг.
Продуктивність
Яку електронну книгу краще купити: потужну чи не дуже? Цей параметр залежить від типу літератури. Для читання простих книг з мінімумом картинок (FB2, EPUB) підійде варіант із простим процесором та невеликою кількістю оперативної пам'яті. Але перегортання сторінок буде повільним.
Формати DjVu, PDF витрачають більше ресурсів пристрою. У цьому випадку краще вибирати електронну книгу з потужнішим процесором і збільшеною кількістю оперативної пам'яті. Наприклад, підійдуть моделі з 4-ядерним чіпом та обсягом оперативної пам'яті від 1 Гб.
Функціональність
Базові електронні книги підтримують найпопулярніші формати: TXT, DJVU, DOCX, RTF, PDF. Пристрої середнього цінового сегмента мають розширену функціональність. Такі читалки можуть відкривати файли BMP, JPEG та PNG, а також комікси CBR, CBZ. Гаджети дозволяють налаштовувати розмір полів, інтервали та шрифти, можуть генерувати зміст, якщо його немає в книзі, а також відображають виноски.
Більшість сучасних моделей мають вбудований Wi-Fi та Bluetooth. За допомогою таких інтерфейсів можна завантажувати книги з інтернету, працювати в браузері, копіювати файли з інших гаджетів та підключати бездротові навушники або колонки для прослуховування аудіокниг. Деякі моделі мають динаміки для відтворення аудіо або роз'єм 3,5 мм.
Керування
У нашому інтернет-магазині представлені електронні книги з кнопковим та сенсорним керуванням. Ви самі собі вибираєте зручний тип керування. Перевага клавіш полягає в практичності: на кнопки можна призначити швидкий доступ.
Нові моделі оснащують сенсорним керуванням. Такий тип дозволяє легко працювати з документами і об'ємними файлами, виділяти фрагменти тексту. А за наявності стилусу можна малювати, залишати коментарі та позначки.
Яка електронна книга краще для школяра
Поради, як вибрати електронну книгу для школяра:
- Вибирайте екран E-ink — він забезпечує чітке зображення при яскравому світлі та різних кутах огляду.
- Віддайте перевагу моделям відомих брендів: Amazon, PocketBook, Onyx BOOX. Вони точно підтримують потрібні формати і відрізняються якістю складання, а отже, прослужать довше навіть за інтенсивного використання.
- Для учнів початкових класів найкращим вибором будуть кольорові рідери із діагоналлю екрану від 7 дюймів.
- Модель має підтримувати найпопулярніші формати: FB2, EPUB, PDF та DJVU.
- Вбудований Wi-Fi дозволить швидко та зручно завантажувати книги одразу з інтернету.
- Зверніть увагу на функціональність пристрою. Для комфортного використання знадобиться підтримка аудіоформатів, регулювання підсвічування та налаштування шрифту.
- Автономність має бути не менше 1500 мАг.
Ми зібрали всі характеристики та особливості електронних книг, а також рекомендації щодо вибору моделі. За допомогою такої інформації вам буде легше зрозуміти, як вибрати електронну книгу для читання романів, журналів та підручників. Підписуйтесь на нашу розсилку новин, щоб не пропустити корисну інформацію.
Автор: Тетяна Суліма, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: