Як вибрати ноутбук для навчання у 2024
Дитині потрібний хороший ноутбук для навчання? Хочете, щоб пристрій був сучасним, працював чітко, але не має бажання переплачувати за непотрібні функції? Ми розповімо, який ноутбук купити для навчання та які параметри враховувати при покупці.
За якими параметрами вибирати ноутбук для навчання
Сучасні школярі та студенти часто використовують комп'ютери для онлайн занять на дистанційному навчанні, виконання домашніх завдань, для записів на лекції та практичних робіт. Але громіздкий ПК не вийде брати з собою на заняття, не зручно взяти в поїздку або розмістити в невеликій кімнаті в гуртожитку. У такому разі знадобиться ноут. Саме мобільність та компактність — головний плюс ноутбука. Крім того, немає потреби в придбанні додаткових аксесуарів: клавіатури, миші, веб-камери та мікрофона. Але як підібрати оптимальний варіант за характеристиками та вартістю? Далі розповідаємо, за якими параметрами вибирати ноутбук для навчання.
Екран
Для навчання відповідна діагональ дисплея становить 15 дюймів. Не радимо брати менший розмір, тому що в цьому випадку буде важче читати текст з екрану, а клавіатура буде менш комфортною. 17-дюймові моделі більш громіздкі та важкі, але стануть непоганою заміною настільному комп'ютеру.
Тип матриці та роздільна здатність також відіграють важливу роль для комфортного перегляду інформації. Роздільну здатність рекомендуємо вибирати не менше Full HD 1920 х 1080 пікселів. Найпоширенішим типом матриці вважається IPS. Така технологія забезпечує хорошу передачу кольорів, контрастність і яскравість, має відмінні кути огляду.
Процесор
Якщо ноутбук використовуватиметься виключно для навчання, то немає сенсу переплачувати за потужний процесор. Для онлайн-навчання з Zoom або Meet достатньо буде Intel Celeron, Pentium, AMD. А для більш швидкої роботи та можливості грати у невибагливі комп'ютерні ігри ноутбуки оснащують чіпами Intel Core i5.
Що стосується відеокарти, то підійдуть моделі із вбудованою графікою. Дискретні відеокарти краще для виконання ресурсомістких завдань, ігор. Але вартість ноутбуків з дискретним відеочіпом буде вищою.
Оперативна пам'ять
Ця комплектуюча забезпечує роботу системних процесів в реальному часі. Чим більша ємність ОЗП, тим робота пристрою буде швидше. Ноутбук для навчання 2024 може бути оснащений оперативною пам'яттю обсягом від 4 до 8 Гб.
Обсяг внутрішнього сховища
Вибирайте для навчання ноутбук із SSD. Такий формат забезпечує швидке завантаження системи, безшумну роботу, а також такий накопичувач не чутливий до трясіння та падіння. Якщо потрібна модель дешевша, можна доглянути ноутбук для навчання з HDD диском.
Обсяг накопичувача залежить від обсягу інформації, яку планують зберігати на пристрої. Оптимальним варіантом для навчального ноуту буде обсяг пам'яті:
- 256 Гб;
- 512 Гб.
Крім того, до лептопів можна підключати зовнішні жорсткі диски для зберігання інформації. Тому, якщо ви не впевнені, що потрібний великий обсяг внутрішньої пам'яті і хочете заощадити, віддайте перевагу моделі на 128 Гб. А за потреби завжди можна придбати додатковий зовнішній носій.
Апаратна платформа
Найбільш популярною операційною системою є Windows. Для неї розроблено багато програм та безкоштовних доповнень. Пропонуються також варіанти з ОС Chrome та Endless. Ноутбуки з такою платформою дешевші, але можуть виникати проблеми із сумісністю пристроїв та програм. Ще один варіант — MacOS. Вона встановлюється на пристроях Apple. Макбуки обійдуться дорожче за техніку на ОС Windows. Але користувачі відзначають довговічність та стабільність роботи Макбуків.
Автономність
Перед тим, як вибрати ноутбук для навчання, ознайомтеся з автономністю пристрою. Оптимальним показником вважається 5-6 годин роботи без заряджання. При виборі необхідно пам'ятати, що під час підключення до інтернету, в іграх, перегляді кіно батарея сідає швидше, ніж при роботі з текстом. Тому, якщо потрібна більша тривалість роботи без підзарядки, рекомендуємо доглянути пристрій з підвищеною автономністю.
Конструкційні особливості
Для студентів та школярів підійдуть тонкі ноутбуки та трансформери із сенсорним екраном, що розкриваються на 180°. Для навчання немає потреби брати моделі з наворотами. Рекомендуємо звернути увагу на легкі та компактні моделі зі зручною клавіатурою та тачпадом.
Інтерфейси
Велика кількість портів дозволяє підключити більше додаткових пристроїв для роботи з ноутом та підзарядки зовнішніх девайсів. Для навчання підійде варіант із двома роз'ємами USB. Наприклад, до одного можна підключити адаптер для мишки, а до іншого — зовнішній накопичувач або смартфон. Якщо підтримується стандарт USB 3.0, файли будуть передаватися зі швидкістю до 1 Гб за секунду. Також швидкість передачі залежить від параметрів накопичувача.
Для з'єднання з домашнім бездротовим інтернетом використовується модуль Wi-Fi. Останні моделі ноутбуків оснащені модулями 5 та 6 покоління, що забезпечує швидкий обмін даними по інтернету.
Для бездротового з'єднання пристроїв призначений Bluetooth. З його допомогою можна приєднати смартфон, навушники та мишу.
Камера
Останні кілька років дистанційне навчання стає не лише популярним, а іноді й єдиною можливою формою навчання. Для ефективної взаємодії з викладачами та якісного онлайн-навчання вже не обійтися без камери. Більшість ноутбуків оснащені web-камерою з роздільною здатністю 720p або 1080p, доповненою мікрофоном. Але перед покупкою краще звернути увагу на наявність та параметри цієї деталі.
Який ноутбук купити для навчання: найкращі бренди 2024
Якщо ви шукаєте відповідний ноутбук для навчання, ознайомтеся з популярними брендами і моделями пристроїв, яким віддають перевагу покупці. Це допоможе вам швидше визначитися із вибором.
Lenovo
Китайський виробник пропонує ноутбуки різного класу та вартості. Є моделі для навчання, роботи та геймерські. Дизайн ноутбуків Lenovo виконаний у мінімалістичному стилі, складання відрізняється високою якістю, а всі деталі відмінно підібрані в залежності від типу ноутбука. Популярні моделі ноутбуків для навчання Леново:
- Lenovo ThinkPad,
- Lenovo V15,
- Lenovo IdeaPad.
ASUS
Крім виробництва комп'ютерів і ноутбуків, ASUS створює компоненти для встановлення в техніку багатьох відомих брендів, чим заслужив довіру користувачів до якості своєї продукції. Для роботи та навчання часто вибирають такі ноутбуки Асус:
- ASUS VivoBook 15,
- ASUS ZenBook 14,
- ASUS TUF Gaming.
HP
Американська компанія Hewlett-Packard випускає ПК із 2002 року. Пристрої характеризуються привабливим зовнішнім виглядом, продуктивністю та невисокою вартістю. Покупцям пропонуються ноутбуки HP з потужними процесорами та графічними чіпами. У переліку продукції є компактні лептопи діагоналлю 12-14 дюймів та повнорозмірні ноутбуки — 16-17 дюймів. Популярні моделі ноутів для навчання HP:
- HP 250 G8,
- HP Pavilion x360,
- HP Envy x360.
Apple
Популярна компанія із США пропонує користувачам пристрої преміум класу. Для тих, хто звик до екосистеми Apple, пропонуються Макбуки з різними характеристиками. Є базові варіанти для студентів та школярів (лінійка Air), а також ТОП пристрої на базі процесора М1 (лінійка Pro), які дозволять вирішити будь-які сучасні завдання. Моделі мають суцільнометалевий корпус, за рахунок чого пристрій відрізняється підвищеною міцністю та довговічністю. Витончений дизайн виділяє MacBook серед іншої техніки. Популярні Макбуки для навчання:
- Apple MacBook Air 13" M2,
- Apple MacBook Air M1.
Скільки коштує хороший ноутбук для навчання
Скільки коштує хороший ноутбук для навчання залежить від характеристик та бренду. Базова модель коштуватиме 13 000-17 000 грн. Немає сенсу переплачувати за покращені параметри, якщо для ігор та серйозних завдань є потужний комп'ютер чи консоль. Заощадити бюджет можна також за рахунок вибору ноутбука минулих років. Можна вибрати гідний пристрій 2019-2021 рр випуску. За новинки 2024 року доведеться викласти на кілька тисяч гривень більше.
Для роботи в ресурсомістких програмах рекомендуємо варіанти вартістю від 20 000 грн, що працюють на базі процесорів i5 та i7. А початкова ціна Макбука складає 43 000 грн.
Вибирайте відповідну модель з нашого рейтингу та замовляйте ноутбук для навчання на сайті. Підписуйтесь на наші новини, щоб не пропустити вигідні акції та знижки на ноутбуки і не тільки.
Автор: Тетяна Суліма, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: