Як вибрати планшет для ДН?
Дистанційне навчання — чудова можливість отримувати знання, де б ти не знаходився. В умовах пандемії COVID-19, яка охопила світ, залишатися вдома вкрай важливо, і у зв'язку з переходом українських шкіл на дистанційне навчання у багатьох батьків постало питання: «Як вибрати хороший планшет для дистанційного навчання?». Ділимося секретами вибору ідеального планшета для онлайн уроків.
Розміри та вага
Легкий планшет — це комфорт та зручність у використанні, а значить і в навчанні. Кому хочеться тягати з кімнати до кімнати гаджет вагою 1,5 кг? Звісно, нікому. Очевидно, що плануючи покупку планшета для дистанційного навчання, ти робиш акцент на легкості та мобільності, тому важливо зазирнути у характеристики обраної моделі та перевірити її товщину та вагу. Моделі вагою 400-500 г з товщиною корпусу 5-7 мм — ідеальний варіант.
Діти можуть випадково упустити планшет, тому важливо вибрати захищену модель. Як мінімум, вибирай планшет з металевим корпусом та захистом екрану Gorilla Glass.
Екран — найважливіше
При онлайн навчанні дитина постійно взаємодіятиме з екраном, тому на цей критерій зверніть особливу увагу. Розмір діагоналі залежить від завдань, які дитина виконуватиме, оптимальний показник у межах 8-12 дюймів. На такому планшеті зручно переглядати інформацію, відео, фото, працювати з файлами, писати повідомлення.
Хороший вибір — Xiaomi Mi Pad 5 6/128Gb Wi-Fi Cosmic Gray (Global) з екраном діагоналлю 11 дюймів. Дисплей виконаний за технологією IPS, що гарантує 178-градусний кут огляду, живі та реалістичні відтінки.
Дисплей може бути побудований на матриці IPS або OLED, друга передає більш насичені кольори та відтінки, але для комфорту очей краще вибрати менш яскраву IPS-матрицю.
Щоб дитина тривалий час могла читати книгу і займатися уроками, важлива наявність режиму захисту очей. Він усуває шкідливе синє свічення та зменшує можливість виникнення астенопії (швидкої стомлюваності очей), тому працювати можна довше. Для дітей, які вдень люблять гратися, а ввечері зайнятися уроками, важлива наявність нічного режиму, де показники яскравості знижуються до мінімальних, відповідно, зменшується навантаження на очі.
Зверніть увагу на можливість збільшення/зменшення шрифтів, наявність багатовіконного режиму, щоб виконувати кілька завдань одночасно.
Продуктивність: процесор та оперативна пам'ять
Продуктивність — важливий критерій вибору, у 2023 році з'явилося багато цікавих можливостей, які вимагають великих апаратних ресурсів, тому не бери малопотужну модель.
Серце планшета — це його процесор. Від нього залежить швидкість роботи, перегляд фільмів у високій якості, швидкість завантаження файлів, передачі даних. Деякі виробники встановлюють у планшети власні процесори:
- Huawei — Kirin;
- Samsung — Exynos;
- Apple — Bionic.
Більшість пристроїв працюють на чіпі Snapdragon — потужний і продуктивний, добре зарекомендував себе смартфонами. Також є моделі на процесорі MediaTek, їх купують рідше, часто підвисають і гальмують. Важлива і частота процесора — 1,8-3 ГГц. Оптимальний варіант — 6-ядерний процесор із частотою 2,2 ГГц, цього вистачить для виконання більшості завдань.
Обсяг оперативної пам'яті доповнює швидкодію системи, обсяг, що рекомендується, — 4-6 Гб.
Обсяг вбудованої пам'яті
Чим більша ємність вбудованого сховища, тим більше даних можна зберігати. Мінімальний обсяг, що рекомендується, — 64 Гб, цього вистачить для зберігання навчальних матеріалів, книг. Але ми рекомендуємо не економити на обсязі вбудованої пам'яті та взяти модель на 128 чи 256 Гб, а краще — 512 Гб. Добре, якщо буде підтримка картки пам'яті.
Автономність
Щоб навчальний процес не переривався несподівано, краще вибрати гаджет із ємним акумулятором 5000-6000 мАг. Наприклад, Samsung Galaxy Tab A8 10.5 4/64GB WiFi Graphite (SM-X200NZAE) UA з батареєю на 7040 мАг, який працює до 15 годин без підзарядки.
Фронтальна камера
Якщо заплановано відеоспілкування з викладачем, то без гарної селфі-камери на планшеті для дистанційного навчання не обійтись. Її не знайдеш у бюджетному планшеті, в такі пристрої вбудовують камери з роздільною здатністю 2-5 мегапікселів. Щоб отримати якісний відеозв'язок, вибирай планшет із камерою 8 мегапікселів та більше.
Корисні додаткові аксесуари
Приємні доповнення для комфортної роботи на планшеті для онлайн уроків:
- USB-порти — для підключення флешки та інших USB-накопичувачів.
- Роз'єм для навушників — для прослуховування лекцій у записі.
- Підставка або док-станція — щоб встановити планшет для перегляду.
- Чохол — захищає від ударів, подряпин, пилу та пошкоджень.
Озброївшись знаннями, як вибрати планшет для навчання вдома, пропонуємо відправитися на віртуальний шопінг в магазин stylus.ua і купити модель, що сподобалася. Залишайся вдома та набирайся нових знань!
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua
ЧИТАЙ ТАКОЖ: