Які аксесуари можна вибрати для домашніх тренувань?
Щоб бути в хорошій фізичній формі, потрібно не тільки регулярно тренуватися, але й використовувати правильні аксесуари. Бодібар, степ-платформа, фітбол, еспандер — що вибрати для тренувань? Розбираємось у статті.
Бодібар
Інвентар призначений для фітнес-тренувань, аеробіки та інших занять. Асортимент представлений моделями вагою від 1,5 до 12 кг, що робить бодібари універсальним вибором для профі та новачків. Такий інвентар вважається менш габаритною та комфортною заміною штанги, а вагу аксесуара зручно визначити за рахунок колірного оформлення (у кожного виробника своє кольорове маркування, яке можна уточнити при купівлі).
Бодібар повністю прогумований, у довжину буває приблизно 1,2 м. Його зручно обхоплювати долонями через невеликий діаметр і він не ковзає в руках.
Переваги бодібарів:
- зміцнюють суглоби та зв'язки;
- дають навантаження на все тіло;
- сприяють формуванню м'язового корсету;
- за тренування з бодібаром спалюється до 500 ккал;
- підвищують тонус м'язів.
Як вибрати?
Куплений бодібар повинен відповідати таким вимогам:
- Вага пристрою повинна відповідати досвіду тренуючого. Початківцям потрібно починати з мінімальної ваги, поступово її збільшуючи.
- Довжина має доповнювати зріст користувача. Чим більше твій зріст, тим більше потрібний бодібар. Середня довжина бодібару 90-102 см. Для дітей та спортсменів низького зросту краще брати інвентар 70-80 см.
Степ-платформа
Степ-аеробікою займаються люди різного віку, ваги та статі, оскільки вона не тільки зміцнює м'язи, але й допомагає боротися із зайвою вагою.
Користь від занять на степу:
- зміцнення дихальної та серцево-судинної системи;
- зміцнення вестибулярного апарату;
- швидке скидання зайвих кілограм;
- відмінна профілактика артриту та остеопорозу;
- сприяє формуванню красивої фігури.
Як вибрати?
При купівлі важливо врахувати такі моменти:
- Можливість зміни висоти степу. Степ-платформа має три рівні висоти: 10 см, 15 см і 20 см. Кожен рівень (5 см) збільшує навантаження під час виконання вправ приблизно на 12%.
- Розмір робочої поверхні. Для максимального комфорту та свободи дій необхідно вибирати степ завдовжки від 80 см.
- Максимальна вага користувача. Якщо плануєш використовувати обважнювачі, то додай до своєї ваги ще й вагу гантелей або манжетів.
- Амортизація. Незважаючи на те, що на степу відсутні пружини, амортизаційний ефект є. Для цього використовують спеціальний пластик, що гасить удар п'ят об поверхню. Навіть найменша тріщина здатна призвести до зниження амортизаційних якостей степу та спровокувати травму. Тому не варто купувати б/у степи та дешеві копії відомих брендів.
Скакалка
Скакалка — простий інвентар, знайомий багатьом з дитячого садка. Відмінний кардіотенажер, що тренує витривалість. За годину занять можна скинути цілу 1 000 ккал, тому немає сумнівів, що з таким тренажером ти зможеш скинути зайву вагу. Але інвентар не підійде тим, у кого проблеми з тиском, надмірною вагою та серцево-судинною системою.
Заняття зі скакалкою сприяють:
- зміцненню м'язів на ногах;
- підвищенню тонусу організму;
- втраті ваги;
- поліпшенню роботи серця та судинної системи;
- зменшенню целюліту.
Як вибрати?
Скакалки мають три довжини — 2,4 м, 2,7 м, 3 м. Вибирати скакалку найкраще наживо: візьми її за ручки, наступи на провід посередині і підніми скакалку вгору. Вона має доходити до пахв (не вище і не нижче). За видом скакалки поділяються на чотири види:
- Звичайні. Найпростіші скакалки із пластиковими ручками та гумовим тросом. Бюджетний варіант для занять у домашніх умовах.
- Швидкісні. Підійдуть тим, у кого головна мета — схуднення.
- З обтяжувачем. Такі скакалки допоможуть не лише скинути зайву вагу, а й наростити м'язи.
- Електронні. Сучасні скакалки із вбудованим лічильником, який рахує спалені калорії.
Важливо! Якщо ти живеш у багатоповерховому будинку, то побережи сусідів та вибери інший інвентар 😉
Еспандер
Інвентар для тренування невеликих груп м'язів, зміцнення та підтримки їх у тонусі. Еспандери нерідко використовують для посттравматичної реабілітації. Існує кілька типів еспандерів — для розтягування та стискування.
Як вибрати?
- Подивися на колір ручок та гуми. Жовтий — слабкий опір, зелений — трохи сильніший, червоний — середній, синій — максимальний.
- Найкращими вважаються еспандери анатомічної форми або з функцією масажу.
Також визначся з видом еспандера:
- Кістовий підходить для тренування передпліччя, зміцнення зап'ястя та суглобів рук.
- Плечові розвивають м'язи грудей, спини та плечового поясу.
- Ніжні еспандери тренують сідниці та ікри.
- Еспандер-метелик підходить для грудних та сідничних м'язів.
- Еспандер-палиця підходить для тренування м'язів рук, зовні нагадує пружину із двома ручками.
- Універсальні використовуються для тренування різних груп м'язів.
Фітбол
Тренування на фітболі прокачають все тіло, і для цього не потрібна особлива фізична підготовка. Фітбол — це пружний гімнастичний м'яч, зазвичай середнього чи великого розміру (від 45 до 95 см). Це майже єдиний спортивний аксесуар, який одночасно задіює вестибулярний, руховий, тактильний та зоровий апарати.
Існує три види фітболів: гладкі — схожі на звичайний великий м'яч, підходять навіть новачкам; масажні — мають шипи на поверхні для додаткового масажу та покращення кровообігу в процесі занять; напівмасажні — комбінація гладкого та масажного.
Головні переваги фітболу:
- задіяння максимальної кількості м'язів;
- поліпшення координації;
- зменшення болю в спині та поліпшення постави;
- прокачування всього тіла.
Як вибрати?
При купівлі зверни увагу на такі критерії:
- Діаметр м'яча залежить від твого зросту. Рекомендується сісти на фітбол та подивитися на простір між колінами. Має сформуватися кут приблизно 90–100°.
- На м'ячі не повинно бути нерівностей, складок, тріщин.
- Зважай на максимальне навантаження, яке витримує м'яч. Якщо плануєш використовувати обважнювачі, то врахуй свою вагу + вагу обтяжувачів.
- Вибирай фітболи, розроблені за технологією «Антирозрив» (позначки ABS або BRQ): при пошкодженні м'яч не лусне, а повільно спускатиметься.
Обтяжувачі
З обтяжувачами тренування стає набагато ефективнішим і жироспалюючим. Потрібні вони для покращення сили, витривалості та швидкості. Види обтяжувачів:
- Обтяжувачі-манжети, які одягаються на руки, ноги чи талію. Зроблені вони із тканини з різними наповнювачами: пісок, сіль, пластини.
- Рукавички найчастіше використовують у боксі, вони допоможуть зробити удар потужним, покращити швидкість удару. Вагове наповнення рукавички коливається від 0,5 кг до 10 кг на руку.
- Пояс використовують для занять на турниках та брусах.
- Жилет-обтяжувач універсальний, підходить для будь-яких тренувань.
Як вибрати?
- Легкі моделі підходять для активних тренувань (біг, стрибки, удари), а важчі варіанти для базових занять та ходьби.
- Обтяжувач з можливістю регулювання ваги — універсальний варіант для рук та ніг.
Новачкам навішувати вантажі потрібно з обережністю, поступово. Обов'язково проконсультуйся з тренером, тому що це небезпечно для здоров'я.
Килимок для тренувань
Якщо ти регулярно тренуєшся вдома, то килимок або мат у тебе напевно є. Якщо тільки плануєш почати займатися, то тобі доведеться його купити. Він захистить від холодної підлоги та дасть додатковий комфорт під час тренувань.
Який килимок вибрати?
- З синтетики та ПВХ — найкращий варіант для занять вдома. Плюси — доступна ціна, зручне та просте очищення, відповідність гігієнічним нормам. При правильному догляді прослужать до двох років. Мінуси — такі килимки можуть ковзати по підлозі, що ускладнить виконання вправ.
- З термопластика-еластомеру (ТПЕ або Thermal Plastic Elastomer) — відрізняються м'якістю та гнучкістю. Серед плюсів — гіпоалергенність та відсутність у складі хлору. Такий варіант не ковзає, стійкий до ультрафіолету, зберігає форму і добре вбирає піт. Прослужить до 5 років.
- З натуральних матеріалів (бавовни, каучуку, гуми, пінополіетилен) — вибір профі та тих, хто планує тренуватися довго. Плюси — щільні, нековзні. З мінусів відзначимо високу ціну.
Тепер у тебе точно не буде відмовок від домашніх тренувань, бігом купуй свій ідеальний тренажер, щоб бути у чудовій формі!
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Як вибрати степер?
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua