Навіщо потрібен вакуумний пакувальник для дому?
Вакуумний пакувальник — це ідеальний прилад для дому, який допоможе дотримуватись правил товарного сусідства в холодильнику, вирішувати питання з упаковкою продуктів та усуненням неприємного запаху. Незважаючи на те, що вакууматори частіше зустрічаються на ресторанних кухнях, для домашнього використання такий прилад теж стане в пригоді. У статті розбираємося, для чого потрібен вакууматор і на що звернути увагу при виборі.
Для чого потрібен вакууматор?
Вакууматор зазвичай використовують у таких цілях:
- Збільшення терміну зберігання продуктів. Відсутність повітря передбачає відсутність контакту продукту з бактеріями, відповідно, процес гниття сповільнюється. Наприклад, готова м'ясна страва може зберігатися у холодильнику 2-3 дні, а у вакуумній упаковці — до 6 днів.
- Запобігання неприємних запахів. Вдома всі ми використовуємо один холодильник для зберігання різних продуктів, це і риба, м'ясо, сир, і навіть готова їжа. Як би цього не хотілося, але всі запахи поєднуються і одні продукти вбирають запах інших. Щоб уникнути цього, можна вакуумувати продукти, які плануєш зберігати у холодильнику довго.
- Збереження свіжості продуктів. Будь-який продукт так чи інакше містить вологу, а у випадку з овочами та фруктами це помітно найяскравіше. Вода випаровується на повітрі, і фрукти та овочі втрачають вигляд та смак. У випадку харчової плівки свіжість продуктів зберігається максимально довго.
- Маринування продуктів. Деякі використовують вакууматори для маринування м'яса, оскільки всередині упаковки створюється тиск, через що м'ясо розширюється і краще просочується маринадом. Так готова страва виходить смачнішою.
- Щоб перекусити у тривалій поїздці. Зазвичай ми звикли возити із собою судочки, але їх потім шкода викидати, а возитися з ними незручно. З вакуумною упаковкою все набагато зручніше, правда доведеться знайти якусь тарілку, щоб викласти на неї вміст.
Крім цього, вакууматор стане в пригоді для упаковки нехарчових продуктів (документів, коштовностей, одягу) та захисту їх від вологи. Це особливо актуально, коли ти збираєшся в подорож і не хочеш, щоб речі постраждали. До того ж з вакууматором зменшується об'єм речей, що зберігаються.
Камерний чи безкамерний вакууматор?
Існує два види вакуумних пакувальників:
- Камерні вакууматори. Вирізняються високим цінником, але він цілком виправданий. Принцип роботи камерних вакууматорів наступний: в камеру поміщають продукт, видаляють повітря, потім упаковують. Такий спосіб підійде для упаковки не тільки звичайних продуктів, а й різних рідин, наприклад, супів. Термін зберігання продуктів довше, ніж у випадку з камерою, тому що камера видаляє більше повітря. Можна зустріти моделі з функцією газації, що збільшить термін зберігання продукту.
- Безкамерні. Коштують дешевше за камерні, але термін зберігання продукту буде меншим. Такі пакувальники відрізняються компактністю та можливістю пакувати габаритні продукти, але рідину запакувати не вийде. Якщо у вакууматор потрапляє рідина, він може вийти з ладу.
Форм-фактор та розміри
Більшість вакууматорів для дому виконані у горизонтальному форм-факторі і легко поміщаються у звичайну кухонну скриньку. Але якщо ти плануєш користуватися пристроєм часто і вже підібрав для нього місце, то є сенс звернути увагу на вертикальні моделі. Вони займають більше місця, але працюють швидше.
Існують і компактні вакууматори, що працюють від акумулятора. Їх використовують там, де немає можливості підключення до мережі: на дачі, пікніку, рибалці.
Додаткові функції вакууматорів
Усі вакууматори стандартно мають дві кнопки — для відкачування повітря та для запаювання пакету. Більш дорогі моделі мають додаткові функції для покращення ефективності вакуумації:
- Опція підключення шлангу для видалення повітря з вакуумних контейнерів та пакетів з клапаном або відкачування повітря з пляшок.
- Вакуумна пробка — чудовий аксесуар для тих, хто хоче зберегти не лише продукти, а й, наприклад, вино.
- Режим «Маринад» допоможе прискорити процес маринування м'яса, риби чи солінь.
- Відсік для зберігання аксесуарів. У ньому можна сховати все, що стане в пригоді для роботи з вакууматором, наприклад, ножиці, щоб відрізати плівку.
Як доглядати за вакууматором?
Вакууматор досить просто підтримувати в чистоті, оскільки він не має безпосереднього контакту з харчовими продуктами. Потрібно просто іноді протирати корпус вологою серветкою та перевіряти, щоб на нагрівальну стрічку не попадав бруд. Правда, іноді в робочу камеру приладу може потрапити рідина (наприклад, коли вакуумується маринд). Це не небезпечно для самого вакууматора, але все ж таки очистити камеру доведеться. Додатково потрібно буде промити та висушити гумові прокладки і перед тим, як продовжити роботу, переконатися, що ти прибрав всю вологу.
Так, вакууматор річ не з дешевих, але досить корисна. Краще віддати перевагу дорогому, але якісному та функціональному вакууматору. Вибрати ідеальний варіант за прийнятною ціною можна на сайті stylus.ua.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Пилосос для вікон: це ще що таке?
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua