Що краще: велотренажер або орбітрек?
У будь-якому віці потрібно приділяти час здоров'ю. Навіть півгодини щоденних тренувань здатні подарувати підтягнуте тіло, міцний імунітет і гарний настрій. Для цього необов'язково ходити в спортзал, досить придбати комплексний універсальний тренажер. Велотренажер і орбітрек ідеально підходять під опис, але який з них краще і що вибрати в різних випадках — розповідаємо у статті.
Велотренажер
Велотренажер відноситься до кардіотренажерів, який імітує їзду на велосипеді. На відміну від звичайного велосипеда, на тренажері можна займатися «їздою» в будь-яку погоду, не виходячи з дому. Для надходження кисню досить відкрити вікно і тренуватися, слухаючи музику або переглядаючи улюблені серіали. Заняття на велотренажері можна віднести до інтенсивних силових тренувань, що поєднується з оздоровленням.
Серед головних переваг велотренажера потрібно відзначити:
- зміцнення серцевого м'яза і судин;
- набуття витривалості і сили;
- підкачка ніг, сідниць, стегон та нижньої частини живота;
- адаптація під будь-який вік;
- широкий вибір налаштувань швидкості, навантаження, опору педалей.
Мінуси тренажера:
- зміцнення тільки нижньої частини тіла;
- навантаження на спину під час тривалого тренування;
- менша витрата калорій;
- одноманітність рухів.
Орбітрек
На відміну від велотренажера, орбітрек імітує ходьбу і дозволяє задіяти не тільки нижню, але і верхню частину тіла. Еліптичні рухи дозволяють прокачати 80% м'язів тіла, включаючи м'язи спини, руки, груди і черевний прес. Таким чином, орбітрек дає навантаження на різні групи м'язів, а для підтримки ритму рухів вимагає більшого докладання зусиль. Аеробне навантаження на орбітрек також вище, ніж на велотренажері.
Плюси тренувань:
- різноманітність рухів (можна виконувати навіть присідання і нахили);
- опрацювання верхньої і нижньої частин тіла;
- підтримка хребта в тонусі;
- індивідуальний підбір динаміки і плавності ходу;
- поліпшення контурів фігури і спалювання жиру;
- відсутність травмуючого навантаження на колінний суглоб, на відміну від занять бігом.
До недоліків орбітрека можна віднести:
- відсутність регулювання кута нахилу;
- вимагає більшої концентрації уваги;
- необхідність в більшому просторі.
Підсумок: орбітрек vs велотренажер?
Обидва тренажера підходять для початківців і просунутих користувачів, в залежності від обраного ритму і рівня навантажень. Далі вибір необхідно визначити в залежності від цілей придбання. Якщо твоя мета — підкачати стегна і ноги, тоді тобі потрібен велотренажер, тоді як орбітрек підійде для підтримки в тонусі і верхньої, і нижньої частини тіла.
Слід також звернути увагу, що велотренажер компактніше орбітрека (як і виконувані на ньому рухи), тому купуючи обладнання для будинку, слід оцінити площу вільного простору. Якщо тренажер купується літнім людям, то велотренажер матиме менше навантаження на суглоби і опорно-руховий апарат. Але якщо за одну годину він спалює 600 ккал, то у орбітрека цифра досягає 750 ккал, що робить його кращим вибором для схуднення і здобуття стрункої фігури в короткі терміни.
ТОП-5 найкращих велотренажерів для дому
Серед велотренажерів також є свої хіти і переможці рейтингів, складених за оцінками користувачів. Головні параметри, що визначають рівень моделі, — ефективність, поєднання ціни і функціональності, комфорт використання.
Топові моделі велотренажерів:
- Toorx Indoor Cycle SRX 50S. Нова модель розрахована на користувачів ростом 2 м і вагою до 125 кг. Стане відмінним придбанням для будинку завдяки переднім роликам, що дозволяє переміщати агрегат в різні кімнати. В наявності безступеневе регулювання навантаження, датчики вимірювання пульсу, регулювання сидіння.
- USA Style LEXFIT. Бюджетний міні-тренажер для щоденних тренувань в домашніх умовах. Має компактні розміри, просте керування і цифровий монітор, що відображає основну інформацію. Сила опору регулюється самостійно, а сам апарат складається до мінімальних розмірів.
- USA Style IRON MASTER. Магнітний горизонтальний тренажер, який полегшує навантаження на спину. Підійде всім без винятку користувачам, включаючи людей похилого віку. Для зручності балансування передбачені важелі для рук з сенсорними пульсометрами. З переваг — 8-рівнева система навантаження, LCD-дисплей, симпатичний дизайн.
- inSPORTline Alfan. Компактний стильний тренажер, який впишеться в будь-яку обстановку в будинку. Читабельний дисплей відображає інформацію про час і частоту серцевих скорочень. Є ручне налаштування опору і аварійне гальмо. Агрегат працює без підключення до електромережі.
- Housefit HSF-734G. Сучасна модель з оптимально плавним ходом оснащена 12 автоматичними тренувальними програмами. На кольоровому LCD-дисплеї можна повністю контролювати хід тренування, включаючи спостереження за серцевим ритмом, вимір тілесного жиру і післятренувальний режим відновлення.
ТОП-5 найкращих домашніх орбітреків
Перш ніж визначитися з вибором еліпсоїдного тренажера, слід оцінити його внутрішні параметри, можливі режими, наявність регулювання швидкості і особливості конструкції, які всі разом впливають на його ціну.
Любимчики користувачів серед орбітреків:
- Merach MR-532. Недорогий функціональний агрегат, що імітує біг, їзду на велосипеді і ходьбу. Індивідуальні налаштування дозволяють адаптувати апарат під кожного члена сім'ї. Головні плюси: мінімальний рівень шуму, якісна збірка, широкі педалі і плавний хід. Нейтральне колірне рішення ідеально впишеться в будь-який інтер'єр.
- HouseFit HB 8259EL. Універсальний девайс оснащений ручними педалями і ручками з подвійним ходом. 8-рівневий апарат може рухатися в прямому і зворотному напрямку, рівномірно розподіляючи навантаження на все тіло. На рукоятці є датчик вимірювання пульсу, а дисплей відображає дані про швидкість, пульс, кількість обертів і відстань пройденої дистанції.
- EcoFit E-607EA. Компактний тренажер відмінно підійде для будинку. Сидіння дозволяє комбінувати можливості орбітрека і велотренажера. Модель буде особливо зручна для людей похилого віку, які зможуть перепочити після тренування або займатися сидячи в полегшеному режимі.
- inSPORTline Atlanta Black. Модель являє собою сучасний комплексний тренажер, у якого є все для комфортних тренувань. Агрегат оснащений великими педалями з трьома рівнями регулювання нахилу, ергономічними ручками з покриттям. Технологія BeltDrive робить апарат безшумним для повноцінних активних тренувань.
- Fitlogic BK8731TP. Популярна модель орбітрека сконструйована за принципом Space Saver, що дозволяє йому складатися вдвічі. Тренажер підійде користувачам з різним рівнем фізичної підготовки, при цьому порадує безшумною системою роботи, 20 програмами і 6 режимами тренувань, зручним дисплеєм для контролю за станом організму, високою стійкістю і плавним 46-сантиметровим кроком.
Підтримувати здоров'я і фігуру в тонусі легко, коли вдома є персональний тренажер. Інтернет-магазин «Стилус» дає можливість вивчити характеристики і параметри кожної моделі і замовити будь-який з видів кардіотренажерів за вигідними умовами та найкращою ціною. Переходь в каталоги сайту і вибирай вподобану модель, тим більше що зараз на ці тренажери хороші знижки.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Як вибрати гребний тренажер
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua