Засоби для посудомийних машин
Посудомийна машина — мрія багатьох господинь. Вона здатна істотно економити сили, ресурси і час. Але щоб машинка працювала на тебе по максимуму, потрібно правильно підібрати миючий засіб, від якого залежить не тільки чистота посуду, але і термін служби самої техніки. У цій статті розповідаємо, які засоби потрібні посудомийній машині для ефективної і тривалої роботи.
Вимоги до миючих засобів
Не всі засоби однаково хороші, більш того, кожна модель машинки розрахована на певний перелік засобів. Ціна теж не завжди є показником якості. Щоб звузити коло вибору, перед покупкою миючих важливо звернути увагу на кілька критеріїв:
- Торгова марка. Миючі засоби відомих торгових марок є лідерами якості, використовують щадні компоненти.
- Форма випуску. Вибір гелів, таблеток, порошків залежить від вимог машинки і переваг самої господині в зручності використання.
- Склад. Від якості складу залежить отриманий ефект, але правило «чим більше компонентів, тим краще» працює не завжди.
- Безпека. Слід віддавати перевагу щадним засобам, які не шкодять деталям техніки і не залишають слідів на посуді.
Види засобів для посудомийної машини
Продукція, призначена для миття посуду в машинці, має різноманітний вибір за формою випуску і призначенню. Поруч із засобами, які відмивають залишки їжі та жиру, можна зустріти ополіскувачі, побутову хімію від утворення накипу і просто кондиціонери для додання свіжості самій машині. Виділимо з них найпопулярніші і пройдемося по їх особливостям:
- Солі. У нижньому відсіку внутрішньої камери передбачений резервуар для засипки солі. Завдяки їй пом'якшується вода, миття стає ефективніше, не псуються деталі машинки. Особливо необхідна в умовах з водою підвищеної жорсткості.
- Ополіскувачі. Призначені для додання посуді свіжості і сяйва. Також сприяють більш швидкому висиханню і кращому змиванню чистячих компонентів. При регулярному використанні ополіскувача на посуді утворюється брудовідштовхуюча плівка.
- Кондиціонери. Не варто плутати з ополіскувачами, оскільки основна функція кондиціонера — знищення бактерій і боротьба з неприємним запахом в машинці. Закладається окремо, може мати різну форму випуску. Надає внутрішній камері приємний аромат і стерильну чистоту.
- Миючі засоби. Призначені для безпосередньої роботи з посудом. Змивають забруднення, розщеплюють жирові відкладення і надають посуду блиск. Можуть бути як самостійними засобами, так і мати в складі солі, ополіскувачі.
- Чистячі засоби. Ця категорія хімії відноситься до підтримки гігієни посудомийної машини всередині і зовні. Адже навіть при використанні найкращих миючих в брудній техніці про якісне миття не може бути й мови.
Які бувають засоби за формою випуску?
Форма засобів впливає не тільки на якість миття, але і на зручність експлуатації, відштовхуючись від уподобань кожної господині. Так які ж варіанти миючих можна зустріти у більшості виробників і які з них найбільш зручні?
- Порошок — дешевий і затребуваний варіант, вимагає розрахунку дозування в залежності від об'єму миття, є ризик подряпати посуд.
- Таблетки — порошок, запечатаний в капсулу разом з сіллю і ополіскувачем, одна таблетка розрахована на один цикл миття.
- Гелі — економно витрачаються, не містять абразивів і не залишають розводів на посуді, повністю розчиняються, але дорожче коштують.
Чи можна використовувати в посудомийці звичайний засіб для миття посуду?
Дорожча вартість посудомийних засобів спонукає господинь вдаватися до пошуку альтернативних способів миття. У зв'язку з цим багато хто задається питанням: «Чому не можна залити в посудомийку звичайний засіб для ручного миття?»
Причин кілька:
- менш концентрований склад, який залишить посуд недомитим;
- рясне піноутворення, здатне викликати поломку машини;
- відсутність у складі компонентів, які оберігають техніку від утворення накипу.
Переваги посудомийної машини
Використання посудомийної техніки економить час на миття посуду, повністю виключаючи цей процес зі списку рутинних справ. Нагадаємо і про інші переваги:
- Економія води. Якщо при митті одного комплекту посуду під краном йде 5 л води, то витрата в машинці зводиться до 1 л.
- Стерилізація посуду. Вимитий в техніці посуд стає не просто чистим, але і повністю позбавленим бактерій.
- Економія електроенергії. Сучасні моделі оснащені енергозберігаючими технологіями, зводячи використання електрики до мінімуму.
- Режим сушіння. Після миття можна відразу використовувати посуд або розкладати по ящиках, не витрачаючи часу на протирання.
- Альтернативне використання. Деякі господині примудряються використовувати машинку і для інших цілей: миття головних уборів, дитячих іграшок, кухонних губок і щіток, витяжок і решіток.
Маючи під рукою посудомийну машину і якісну побутову хімію, можна більше ні про що не турбуватися, насолоджуючись вільним часом. Підшукай свій варіант миючого засобу на Stylus.ua від найкращих торгових марок за вигідною ціною.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Засоби для прання: види і мета застосування
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua