Як вибрати радіокеровані іграшки для дітей
Радіокеровані іграшки — проста розвага або засіб розвитку корисних навичок дитини? Як показує батьківський досвід, іграшки на радіокеруванні розвивають фантазію, логічне мислення, координацію і дрібну моторику. А щоб гра була цікавою і безпечною, потрібно просто підібрати підходящу іграшку. Розповідаємо, як це зробити.
Визначаємо, яка іграшка підійде дитині за віком
Щоб іграшка була не тільки цікавою і веселою, але ще і безпечною, важливо правильно підібрати її за віком.
Діткам до 3 років не рекомендується гратися з радіокерованою технікою, оскільки вони не зможуть самі розібратися в особливостях роботи робота, не зрозуміють суть гри. А якщо випадково натиснуть не ту кнопку, то ризикують отримати травму.
Дітям від 3 до 5 років можна купити радіокеровану іграшку, яка проста в керуванні. Чим менше функцій і рухів, тим простіше дитині запам'ятати алгоритм дій і кнопки. Приємним доповненням стане світловий та звуковий супровід: яскраві вогники, фари, музика з мультфільмів або звуки руху.
Діткам у віці від 5 до 10 років, у яких вже більше досвіду, можна вибрати щось складніше. Підійдуть моделі з переворотами і прискоренням, які пересуваються по повітрю і воді.
У 10-річному віці дітки вже добре підковані в технічних нюансах іграшок, тому самі знають чого хочуть, зазвичай це якісь високотехнологічні реалістичні моделі іграшок, якими можна керувати зі смартфона і планшета, а не тільки пультом. Деякі моделі можна удосконалити, купивши додаткові деталі.
Вибираємо вид іграшки
Іграшок на радіокеруванні багато, а яка сподобається саме твоєму малюкові?
- Транспорт і техніка. Дитина мріє спробувати себе в ролі пілота, керувати поїздом або танком? Купи йому мініатюрний особистий транспорт, щоб він відчув як це — бути за кермом.
- Роботи, трансформери і конструктори. Роботизовані фігурки викликають інтерес і у дівчаток, і у хлопчиків. Іграшки представлені у вигляді роботів-трансформерів, мультиплікаційних персонажів, героїв улюблених фільмів і коміксів і т.д.
- Тварини. Ще одна категорія іграшок, яка подобається абсолютно всім. У ній представлені як милі котики і собачки, так і величезні змії і динозаври.
Тип живлення
Просунуті іграшки на радіокеруванні мають в конструкції електродвигун і двигун внутрішнього згоряння. У дитячих моделях найчастіше використовують електричний двигун (для машин, літаків, вертольотів, кораблів). Він відрізняється мінімальним рівнем шуму і не виробляє вихлопів під час роботи, що дозволяє грати в ігри як в приміщенні, так і на вулиці.
Зазвичай в радіокерованих іграшках використовується акумулятор, він буває вбудований або знімний. Деякі іграшки працюють на батарейках, їх потрібно купувати додатково.
Швидкісний режим
Вибір швидкості іграшки залежить від того, де планується її використання:
- 10 км/год — можна грати в приміщенні, підходить для тих, у кого раніше не було радіокерованих іграшок.
- 20 км/год — підходить для організації польотів на вулиці. Купуючи іграшку з такою швидкістю, пам'ятай, що краще, щоб у дитини вже був досвід гри з радіокерованою технікою.
- Більше 20 км/год — ідеальний варіант для досвідчених школярів і підлітків, здатних тримати ситуацію під контролем.
З якого матеріалу повинна бути виготовлена радіокерована іграшка?
Матеріал дитячої іграшки — важливий параметр вибору, оскільки від нього залежить безпека і довговічність іграшки.
- Пластик. Пластикові іграшки коштують дешевше інших, все тому, що пластик — це крихкий матеріал, і при падінні може розкришитися. Високі ризики того, що іграшка трісне в найближчі пару місяців.
- Поєднання металу і пластика. Вигідна комбінація двох матеріалів. Пластмасово-металеві іграшки міцні, але і коштують відповідно. Зазвичай каркас виготовляють з металу, а зовнішній корпус з пластика. У разі падіння тріснуть тільки зовнішні елементи, а металевий каркас не постраждає.
- Спінений поліпропілен (ЕРР). Використовують для гнучких і пружних іграшок. При падіннях і зіткненнях шматок іграшки відколеться великим шматком, а не розіб'ється на дрібні шматочки, на відміну від пластику, а значить знижується ризик отримати травму від відколу.
Додаткові фішки, які сподобаються дитині
Радіокеровані іграшки для дітей з такими особливостями сподобаються малюкові більше за інших:
- Захист від вологи та бруду. Якщо іграшкова техніка має певний стандарт захисту, то грати можна навіть в дощову і вологу погоду без ризику нашкодити електроніці.
- Камера. Вона стане «очима» радіокерованої іграшки, завдяки чому дитина зможе спостерігати за тим, що відбувається через смартфон або переглядати запис на ноутбуці або ПК. Наявність камери зробить процес гри більш захоплюючим і цікавішим.
- Звукові і світлові ефекти. Коли іграшка видає певні сигнали/звуки, ще й підсвічується, наприклад, блимає фарами, видає звуки пострілів або сирени, то з нею грати набагато цікавіше.
Чому дитині потрібна радіокерована іграшка?
Знайшли як мінімум шість причин:
- Малюк знайомиться зі світом техніки, вивчає її можливості і принцип роботи.
- Радіокерована техніка розширює кругозір за рахунок впровадження нових елементів в ігровий процес.
- Розвиває фантазію дитини, вона постійно вигадує різні сценарії розвитку подій.
- Розвиває логічне мислення і координацію рухів.
- Під час натискання на численні кнопочки на пульті керування поліпшується дрібна моторика рук.
- Малюк буде активно проводити час замість того, щоб пасивно просиджувати його в смартфоні, планшеті або перед батьківським ноутбуком.
Вибрати ідеальну іграшку для свого малюка пропонуємо на stylus.ua. Ми тішимо широким асортиментом і низькими цінами.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Вибираємо дитячий спортивний комплекс
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua