Вибираємо дитячий спортивний комплекс
Складно недооцінити користь дитячого спортивного комплексу, адже він може стати не тільки джерелом здоров'я і натхнення, а й підготувати дитину до інших видів фізичних навантажень. Діти, які займаються регулярними вправами, розвиваються швидше однолітків, а завдяки великому асортименту спортивний комплекс можна підібрати навіть для самої негабаритної квартири. Stylus.ua розповідає, чим корисний дитячий спортивний куточок, як правильно його підібрати і де поставити.
Чи потрібен дитині спортивний комплекс?
Звичка з дитинства займатися спортом — дуже важлива для підростаючого організму, адже вона дарує життєву енергію і формує правильний спосіб життя. До того ж деякі моделі такого спорядження розраховані на широкий віковий діапазон, дозволяючи займатися на одній стінці трирічному малюкові і підлітку.
У кожної дитини повинен бути спортивний комплекс, тому що він:
- розвиває всі групи м'язів;
- зміцнює серцево-судинну систему;
- тренує спритність і швидкість реакції;
- служить розминкою перед іншими навантаженнями;
- вчить досягати поставленої мети;
- привчає до здорового способу життя;
- виробляє сприйняття небезпеки.
Спортивна стінка просто необхідна дітям, які займаються професійним спортом. В цьому випадку вона служить ефективною розминкою перед тренуванням, допомагає покращувати результати. Не менш важливі вправи дітям, які проводять багато часу за гаджетами. І головне, що встановивши спортивний комплекс вдома або на присадибній ділянці, не потрібно змушувати дитину до спорту, оскільки вона сама не зможе дочекатися години, коли зможе на нього піднятися.
Металевий або дерев'яний?
Навіть якщо в спортивному комплексі багато пластикових елементів, основа конструкції виготовляється з дерева або металу.
Дерев'яні спортивні центри більш легкі, екологічні, при необхідності їх легко перефарбувати і вписати в домашній інтер'єр. Однак звідси і менше навантаження на перекладини, що робить їх більш придатними для діток молодшого віку. Падіння на дерев'яні елементи менш відчутні, ніж на метал, також дерево приємніше на дотик. Але важливо, щоб дерев'яна конструкція була повністю гладкою, не мала сучків. Перевагу варто віддати сосні і буку. З недоліків варто відзначити меншу довговічність, чутливість до вологості і перепадів температур.
Метал вважається більш міцним, він може прослужити десятиліття і виростити не одне покоління дітей. Інструкцією деяких металевих моделей передбачені заняття навіть дорослим, адже метал витримує великі навантаження. Такі комплекси частіше вибирають для встановлення на вулиці, а щоб метал менше ковзав, його покривають шаром пластика. З мінусів — матеріал більш травмонебезпечний і холодний на дотик.
Питання ціни часто не залежить від матеріалу, а відрізняється виробником, складністю конструкції і загальною якістю виконання. Тому обидва варіанти комплексів можна знайти в різному ціновому сегменті.
Оснащення спортивного комплексу
Кількість тренажерів в спортивному центрі впливає на його розмір і вартість, тому при виборі насамперед враховують площу приміщення і переваги дитини. Найчастіше в дитячих комплексах зустрічаються такі базові спортивні елементи, як шведська стінка, канат, турнік і гімнастичні кільця. Але є і додаткове оснащення:
- рукоход — горизонтальна навісна стінка з перекладинами;
- трапеція — дерев'яний брус, підвішений за мотузки;
- похила лава — спорядження для тренування преса;
- канатний лаз — сітка з тонких канатів для лазіння;
- скалодром — плоска стінка з виступаючими зачепами.
Корисне хочеться поєднувати з приємним, тому деякі моделі включають гойдалки, гірку для спусків, кольорові кільця для лічби і дошку для малювання.
Як підібрати за площею приміщення?
Перед придбанням комплексу варто точно визначитися з місцем його встановлення і виміряти площу виділеного простору. Не варто боятися, що установка займе дуже багато місця, оскільки спортивний куточок можна підібрати для будь-якого житла. Дитячі центри випускаються в самих різних конфігураціях, займаючи від 0,5 до 6 м². Наприклад, в умовах обмеженого простору можна вибрати звичайні шведські стінки або Г-подібні конструкції з навісним турніком і гімнастичними кільцями.
Більше місця вимагають П-подібні спортивні центри з вертикальними і горизонтальними перекладинами. Особливо зручні складані моделі, що зберігаються в плоскому вигляді. Але найпопулярнішими у виборі функціональності і ціни залишаються А-образні комплекси з 3-4 спортивними елементами.
Найбільш компактні комплекси при наявності місця можна встановити в коридорі, але найчастіше їх встановлюють в дитячій кімнаті. Влітку обладнання можна поставити у дворі будинку або на присадибній ділянці, мотивуючи малюка більше часу проводити на свіжому повітрі.
Як підібрати спортивний комплекс за віком?
Крім розміру, важливо врахувати інтереси самого малюка і підібрати спортивний комплекс за віком:
- діти до 3 років — малюкам підійдуть дерев'яні комплекси з розвиваючими елементами, рельєфною гіркою і лічбою або пластикові міні-центри, які можна виносити на вулицю і легко протирати від пилу;
- 4-6 років — можна вибрати базовий центр, доповнений сходами, гойдалками, гіркою і стінкою з кроком перекладин не більше 23 см;
- 7-12 років — для самого активного віку підійдуть ускладнені конструкції на 5-6 тренажерів і стінки з відстанню між перекладинами до 26 см;
- 12 років і старше — підліткам підійдуть металеві центри з похилою дошкою для преса і турніком.
Дитячий спортивний комплекс — це місце, де дитина розвивається фізично, розумово і емоційно. Не прогав шанс скористатися вигідними цінами на Stylus.ua і подарувати малюкові масу яскравих вражень!
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Дитячий транспорт для активного відпочинку
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua