Як правильно засмагати
Влітку кожен мріє про красиву і рівну засмагу, але не всі знають, що бездумне перебування на сонці не дасть очікуваного ефекту. Засмагати потрібно грамотно, а значить — користуватися зволожуючими засобами, пити багато води і контролювати час перебування на сонці. Stylus.ua ділиться секретами прийняття сонячних ванн для отримання розкішної засмаги.
Користуйся сонцезахисним кремом
Косметика з позначкою SPF повинна стати твоєю головною супутницею протягом усього літа (в ідеалі і інших сезонів теж). Дерматологи не перестають стверджувати, що ультрафіолет може бути небезпечним для здоров'я, особливо в разі UVB-променів. Вони складають 5% від всієї маси ультрафіолету, викликаючи опіки, почервоніння і роздратування шкіри. Решта 95% — це UVA-випромінювання, внаслідок яких розвивається фотостаріння. Мінімізувати негативний вплив можна, наносячи за 20 хвилин до виходу на сонце спеціальні креми. Влітку краще вибирати SPF 20 або 30, перед відправленням у жаркі країни — SPF 50, протягом холодного сезону рекомендується захищати шкіру кремом з SPF 10.
Нескладно здогадатися, що чим вище числовий показник поруч з абревіатурою, тим сильніше захисна функція крему, а значить він фільтрує більше сонячних променів і зводить до мінімуму можливість обгорання. Сонцезахисні фільтри можна визначити так:
- SPF 10 — захищає до 90% променів;
- SPF 20 — 95%;
- SPF 30 — 97%;
- SPF 50+ — до 99%.
При підборі крему важливо врахувати не тільки інтенсивність сонячних випромінювань, але і колір і тип шкіри. Сонцезахисний крем не впливає на якість і швидкість засмаги, він лише продовжує час перебування на сонці. Для поєднання засмаги і водних процедур підбирай крем з позначкою water resistant, і не забудь про повторне нанесення після закінчення часу, зазначеного на упаковці.
Не зловживай штучною засмагою
Моментально надати шкірі шоколадний відтінок в будь-який час року можна за допомогою автозасмаги або декількох сеансів в солярії. Однак автозасмагу потрібно регулярно оновлювати, а походи в солярій загрожують пересушуванням шкіри. Швидкодіючі засоби з ефектом бронзової засмаги містять речовини, які взаємодіють з білком верхнього шару шкіри, в результаті чого вона темніє, до того ж не завжди цей склад виявляється безпечним. Також можна не вгадати з відтінком і замість привабливого коричневого отримати неприродний жовтуватий колір.
Вчися засмагати поступово
Відправитися засмагати на вихідні, компенсуючи тижні офісного ув'язнення, — велика помилка. Не потрібно намагатися надолужити згаяне, максимально використовуючи вільний час. Засмага для тих, хто рідко проводить час під сонцем, вимагає ретельного контролю. Шкіра повинна звикнути до ультрафіолету і накопичити захисний меланін, тому почни з 15 хвилин засмаги до обіду. Розділи прийняття сонячних ванн на короткі сеанси, збільшуючи час з кожним разом на 5-10 хвилин.
Важливо також не те, скільки ти засмагаєш, а коли. Щоб отримати від сонця максимум користі і мінімум негативних наслідків, враховуй час його активності:
- 9:00-11:00 — засмага має красивий відтінок і довго тримається;
- 11:00-16:00 — найактивніша фаза, якої краще уникати;
- 16:00-19:00 — швидка і рівна засмага по всьому тілу.
Витирайся рушником
Не секрет, що мокре тіло засмагає краще, а значить і згоряє на сонці швидше. Це пов'язано з тим, що вода відображає промені, притягаючи їх в більшій кількості. Водні процедури безперечно необхідні під час засмаги в жарку погоду для охолодження організму і зниження температури тіла, проте з «охолоджуючими» процедурами потрібно бути обережним, так як перебуваючи у воді, у тебе більший ризик обгоріти. З цієї ж причини рекомендується після купання витирати тіло насухо, не залишаючи крапель, які примножують дію сонячних променів.
Нанось масло після засмаги
Щоб шкіра не лущилась, а засмага трималась довго, потрібно подбати про рясне зволоження. Спеціальні масла допоможуть заповнити баланс вологи, підживити шкіру вітамінами і швидше відновити постраждалі клітини. Вміщені в олії жирні кислоти стимулюють обмінні процеси і створюють ліпідний шар, що перешкоджає випаровуванню вологи. До складу масел після засмаги часто входить екстракт зеленого чаю, який відомий своєю антиоксидантною дією. Разом з тим подібні масла мають такі властивості:
- регенеруючі;
- заспокійливі;
- відновлюючі;
- охолоджуючі;
- зволожуючі.
Масла після засмаги не варто плутати зі звичайними натуральними маслами, які, навпаки, можуть викликати роздратування. Кращий спосіб — скористатися засобами на основі готових формул з позначкою After Sun. Також важливо після засмаги не користуватися агресивними скрабами і жорсткою мочалкою.
Засмагле тіло виглядає красиво і сексуально, але щоб домогтися бажаного результату, спочатку потрібно підготуватися до рясного сонячного світла. Для цього використовуй SPF-креми і масла після засмаги, щоб шкіра залишалася здоровою і шовковистою!
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Популярні бренди корейської косметики: рейтинг stylus.ua
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua