Вбудовувана побутова техніка: плюси і мінуси
Вбудовувану побутову техніку вибирають за стилістичну гармонію з навколишнім оточенням і за економію місця на кухні. Подібне рішення має масу переваг, але чим доводиться жертвувати заради простору і краси? Інтернет-магазин «Стилус» розбирався у плюсах і мінусах вбудовуваної техніки, щоб ти зміг зробити правильний вибір.
Особливості та види вбудовуваної техніки
Господині доводиться покладатися на велику кількість функціональних помічників, без яких важко уявити сучасну кухню. Свіжоприготовлену каву зварить кавоварка, про тісто подбає кухонний комбайн, а заощадить сили містка посудомийка. При цьому не варто забувати і про великогабаритну техніку на кшталт духової шафи або холодильника. Весь перелік обладнання потрібно не тільки підібрати в одному стилі, але і ергономічно розмістити на кухні, тому не дивно, що монтування техніки в цьому випадку є найбільш популярним рішенням.
Особливістю такого виду організації простору є відсутність швів між меблями, інтегрування різної за функціями побутової техніки в кухонний гарнітур, що створює візуальне відчуття її відсутності.
Комплект вбудовуваного кухонного обладнання може включати:
- духовку і плиту;
- холодильник і морозильну камеру;
- посудомийну машину і пральну;
- мікрохвильову піч;
- бар, або винну шафу;
- витяжку та ін.
Переваги вбудовуваної техніки
Ергономіка
Впроваджуючи обладнання в інтер'єр кухні, можна підлаштувати його під свої потреби, маючи в своєму розпорядженні прилади в порядку функціональності і за частотою використання. Наприклад, в центральній частині можна розмістити прилади must have, а ті, що використовуються рідше, вивести в сторони. Також спосіб інтеграції дозволяє визначити приладам місця під кожного члена сім'ї, з огляду на зріст і фізіологічні особливості.
Економія місця
Згідно з дослідженнями, підключеними і готовими до роботи приладами ми користуємося частіше, ніж тими, які потрібно дістати з шафи і зібрати, тому вбудовувана кухня іноді набагато практичніше самої класної, обставленої інноваційними гаджетами. Звідси і ключик до звільнення простору від зайвої техніки, яка роками припадає пилом у кутку і ні разу не використовується. У випадку з вмонтованим обладнанням у користувача під рукою залишаються лише найпотрібніші девайси. І погодься, готувати на вільній стільниці куди приємніше, ніж шукати зазори між нагромадженими предметами.
Підтримка чистоти
Рішення заховати техніку за фасад меблів істотно скорочує час на прибирання поверхонь. Не потрібно протирати стінки кожного приладу, адже вони просто приховані за корпусом, а в зазори між меблями не потрапляють залишки їжі. Це дозволяє легко підтримувати чистоту на кухні, зрідка протираючи меблі вологою ганчіркою. Те ж стосується горизонтальних поверхонь, з яких при окремому облаштуванні потрібно зняти всі предмети, промити кожен і лише потім взятися за протирання. Тепер же простір вільний і зажадає від тебе лише секундної уваги.
Естетика
Окремо кожен прилад не вибивається із загального дизайну, гармонійно вписуючись в будь-який кухонний інтер'єр. Це дає можливість не тільки створити кухню мрії, але і відвести техніці незвичні місця. Посудомийну машину немає необхідності ставити разом з раковиною, а холодильник запросто маскується під звичайну шафу. З інтегрованою технікою кухня виглядає чистіше і вільніше, а між предметами інтер'єру відсутні «чорні смуги», що заважають сприйняттю кухонних меблів як єдиного ансамблю.
Безпека і відсутність шуму
Інтегроване обладнання не поступається за якістю окремо стоячому і точно так же зустрічається у іменитих брендів. Така техніка має свої особливості і додаткові системи захисту для того, щоб при інтенсивній роботі не порушувалася міцність кухонного гарнітура. Наприклад, вбудовувані пральні машини оснащені додатковим приглушенням вібрації, а духові шафи захищені від перегріву, що дозволяє їм довше залишатися працездатними. Стінки гарнітура перекривають шум від роботи обладнання і роблять його практично беззвучним.
Недоліки вбудовуваної техніки
Висока вартість
Зовсім недавно різниця в ціні між звичайною і інтегрованою технікою була суттєвою і могла перевищувати базову вартість удвічі або навіть утричі. Зараз кухня з вбудованим обладнанням не є дивиною, але різниця у вартості все ж є. Якщо при виборі оснащення фінансове питання є першорядним, доведеться відмовитися від кухні мрії, підібравши більш доступні окремо стоячі аналоги або вбудувати половину обладнання.
Більше часу на підбір
Облаштовуючи кухню на свій лад, необхідно виділити час на індивідуальний підбір і численні зустрічі з майстром для обговорення всіх нюансів. Якщо звичайні прилади можна замовити одним кліком, то інтегровані вимагають більш детальних вимірів, ретельного вивчення характеристик і можливостей підключення. В окремих випадках потрібно передбачити необхідність у купівлі додаткових комплектуючих.
Складність ремонту
Нескладно здогадатися, що така техніка вимагає індивідуального підходу до ремонту, тому замінити прилад, що вийшов з ладу, іноді непросто. До того ж це обмежує власника у виборі, адже нове обладнання потрібно знайти точно за такими параметрами, як і колишнє. Модифікація кухонного гарнітура для встановлення аналога інших габаритів понесе додаткові витрати.
Неможливість перестановки
Якщо господар задумає перепланування, йому доведеться зіткнутися зі складнощами, оскільки проект вбудовуваної кухні розробляється на довгі роки. З огляду на те, що прогрес не стоїть на місці, а габарити і функціональність приладів поступово змінюються, рано чи пізно власнику захочеться замінити техніку на нову. В цьому випадку доведеться знову звертатися до фахівців і замовляти новий дизайн або підлаштовувати існуючий під нові вимоги.
Оснащуючи кухню кулінарними гаджетами і новітніми приладами, не варто забувати, що її головна функція — приготування і вживання їжі в комфортних умовах. На Stylus.ua знайдуться вбудовувані і звичні побутові рішення для обладнання кухні твоєї мрії.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Вентилятор або кондиціонер: що краще?
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua