Зміцнюємо імунітет: корисні поради
Зміцнення імунітету — важливе завдання перед початком зимового сезону, особливо у період інфекційних і вірусних захворювань. У холодну пору року організм не отримує достатньої кількості природних речовин, через що йому стає важче справлятися з хворобами. Заповнити їх запаси можна за допомогою овочів, ягід і фруктів, але оскільки не всі вони доступні взимку, частину вітамінів допоможуть замінити корисні добавки та мінеральні комплекси. Stylus.ua розповість, що конкретно потрібно організму для відмінного самопочуття.
Як розпізнати авітаміноз?
З настанням холодів більшість людей відчуває сонливість, нудьгу, відсутність енергії і апатію. Частково це пов'язано з природними біоритмами, але подібні симптоми можуть посилюватися з нестачею вітамінів і макроелементів. Крім того, що людина починає частіше хворіти і відчуває загальну слабкість, про авітаміноз можна дізнатися за такими ознаками:
- випадання волосся;
- млявість;
- кровоточивість ясен;
- лущення шкіри;
- судоми у ногах;
- дратівливість;
- втрата апетиту.
Найсильніше недолік корисних речовин б'є по імунітету, у результаті чого людина піддається різним захворюванням, часто застуджується і повільно одужує, присутня швидка стомлюваність, занепад сил і постійна слабкість. Якщо ти виявив подібні ознаки, час бити тривогу і зміцнювати імунітет.
Чим зміцнити імунітет?
Влітку наш організм регулярно збагачується дарами природи, що підтримують імунну систему, але у холодну пору року заморожені ягоди і фрукти або привезені тепличні овочі сумнівно справляються зі своїми обов'язками.
Однак ряд продуктів зберігає користь круглий рік, це:
- квашена капуста — безцінне джерело вітаміну С, кальцію і пробіотиків;
- гарбуз — містить рекордну кількість заліза;
- часник — підтримує стійкість до вірусних захворювань;
- цитруси — мають протимікробну дію;
- сухофрукти — багаті мінеральними солями, йодом і міддю;
- редька — підвищує захисні сили організму;
- горіхи — зміцнюють нервову й імунну систему;
- імбир — дарує енергію і бореться з вірусами.
Але навіть їх недостатньо, щоб повернути «запаси» організму у тій кількості, яку він отримує влітку, тому існує ряд вітамінних добавок, що спрощують «пошуки» потрібних речовин взимку. Нижче розглянемо найважливіші вітаміни для зміцнення імунітету.
Вітамін А
Вітамін А, він же ретинол, відповідає за слизові оболонки і дихальні шляхи, пошкодження яких сприяє проникненню бактерій. Він надзвичайно важливий для очей, шкіри, ендокринної та сечостатевої системи. Отримуючи його у достатній кількості, організм справляється з швидким загоєнням ран, підтриманням гостроти зору і захистом імунної системи від вільних радикалів. Вітамін А відноситься до жиророзчинних компонентів, тому його слід поєднувати з жирами і мінералами.
Вітамін D
У холодний сезон всі ми відчуваємо нестачу сонця і недоотримуємо вітамін D, а точніше його звичну для людини форму — D3. Він надзвичайно важливий у підтримці імунітету, особливо у період респіраторних інфекцій. Ізолюючись від вірусних спалахів у квартирах, питання про отримання вітаміну D стоїть ще серйозніше. Забезпечити його необхідну кількість можна, приймаючи капсули Puritan's Pride Vitamin D3, жувальні таблетки Bluebonnet Nutrition Earth Vitamin D3 або будь-яку іншу форму вітаміну: краплі, есенції або таблетки для розсмоктування.
Вітамін С
Про роль вітаміну С у зміцненні імунітету знають всі, тому складно недооцінити його користь. Крім того, що він підвищує стійкість організму до несприятливих факторів зовнішнього середовища, він сприяє виробленню антитіл, які захищають від вірусів. Виробники випускають його у вигляді солодких желейок, капсул, порошків і «шипучок», розчинних у воді. Добавки можна приймати дорослим і дітям, залежно від дозування. Часто вітамін С поєднують з іншими натуральними компонентами: маслом ріжкового дерева, бджолиним воском, рисовим екстрактом.
Які потрібні імуномодулятори?
Для підвищення резистентності організму і його кращого протистояння бактеріям необхідно передбачити всебічний захист, який не обмежується одними вітамінами. Наприклад, цинк важливий не менше вітаміну С, а риб'ячий жир може стати прекрасною альтернативою вітаміну А. До складу імуностимуляторів, що випускаються у формі харчових добавок, входять природні мінерали і необхідні для підвищення імунітету компоненти.
Цинк
Без цинку не обійтися взимку, адже крім того, що він запобігає розмноженню вірусних інфекцій в організмі, він сприяє швидкому одужанню. Отримуючи його у достатній кількості, можна зменшити ймовірність простудних захворювань і зміцнити імунну систему. Всього з однією пігулкою в день Puritan's Pride Zinc Gluconate або Life Extension Zinc Lozenges можна забезпечити достатню імунну підтримку для правильного функціонування організму. Також цинк допомагає засвоюватися вітамінам А і С.
Куркумин
Куркумин — це природний компонент, до якого ми звикли у вигляді спеції і кореня куркуми. Ця активна речовина має потужну антиоксидантну дію, знижує інтенсивність запальних процесів. Для кращого засвоєння компонента у препаратах Solgar Full Spectrum Curcumin, Jarrow Formulas Curcumin використовується його легка міцелярна форма.
Куркумин впливає на організм як засіб:
- противірусний;
- протизастудний;
- ранозагоювальний;
- протигрибковий;
- протизапальний;
- антибактеріальний.
Омега-3
Омега-3 — це збірна назва поліненасичених жирних кислот, які відіграють роль у регуляції процесів запалення, очищення судин, нормалізації тиску і імуномодуляції. Кислоти омега-3 містяться у риб'ячому жирі, оливковій олії і морепродуктах, але отримати їх можна, приймаючи у препаратний формі. Найчастіше омега-3 випускається у вигляді капсул і жувальних таблеток у дозуванні від 250 мг до 1 350 мг, при якому достатньо однієї таблетки на день. Курс прийому — не менше одного місяця.
Харчові добавки допоможуть протистояти захворюванням, забезпечуючи тебе енергією і бадьорістю на всю зиму. Перед прийомом не забудь проконсультуватися з лікарем і врахувати індивідуальну непереносимість.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Які вітаміни необхідні навесні?
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua