Вибираємо ручний (вертикальний) пилосос для будинку
Ручний пилосос для будинку — це знахідка для фанатиків прибирання і тих, хто лінується щодня витирати пил. З мобільним, легким, красивим, а іноді навіть бездротовим пристроєм зручно маневрувати по просторах компактних і не дуже квартир, швидко приводячи до ладу меблі, килими, текстиль і всі поверхні. З таким пристроєм можна не тільки захоплюватися результатами генерального прибирання, але і легко наводити щоденний марафет. Інтернет-магазин «Стилус» розповідає, якими бувають вертикальні пилососи, чим вони відрізняються і як зробити безпрограшний вибір.
Навіщо потрібен ручний пилосос?
Добре, коли під рукою великий пилосос високої потужності, але він не завжди зручний в умовах щоденного використання і малогабаритних квартир. Та й витягати його кожен раз із шафи те ще задоволення. Крім того, що він займає багато місця, він ще і важкий, тому власнику простіше знайти відмовку і відкласти прибирання на потім.
Вертикальні пилососи, навпаки, економлять дорогоцінні сантиметри площі, вимагаючи мінімум простору і при цьому не менш ефективно справляються з прибиранням різної складності. Їх зручно діставати у разі локальних забруднень, використовувати для очищення вертикальних і горизонтальних поверхонь від пилу, бруду, жиру і шерсті тварин.
Переваги вертикального пилососа
У ручних пилососах є такі функції, як миття вікон, ламінату, паркету, плитки і килимів. Функціональність конкретного гаджета залежить від наявних насадок, що, звичайно, впливає і на його вартість. Найчастіше в комплекті базових моделей зустрічаються насадки для вузьких щілин, м'яких меблів, турбощітки і електрощітки.
Принцип роботи пилососів hand stick аналогічний звичайним пристроям: сміття разом з повітрям потрапляє у фільтр, після чого всі «нечистоти» відправляються в контейнер. Моделі з фільтром-мішком зустрічаються рідше, частіше ручні прилади оснащені знімними боксами, чим обґрунтована ще одна перевага таких пилососів — швидкий і легкий догляд, що дозволяє спустошити контейнер у будь-який момент.
Інші переваги вертикального пилососа:
- економія часу — прилад не потрібно готувати до роботи, він відразу готовий до прибирання;
- доступ до важкодоступних місць — може забратися у найвужчі щілини;
- маленька вага — найважчий пилосос важить не більше 3 кг;
- під будь-який зріст — конструкція регулюється по висоті;
- вологе прибирання — є моделі для всмоктування пролитої рідини і обробки паром;
- низький рівень шуму — можна пилососити, поки всі сплять.
Вибираємо домашній ручний пилосос
Як і у будь-якому пристрої, у ручному гаджеті є перелік технічних характеристик, від яких залежить якість його роботи і загальна функціональність. Щоб підійти до вибору приладу індивідуально і зупиниться на варіанті, що максимально відповідає цілям купівлі, варто звернути увагу на його основні параметри.
Тип пристрою
Залежно від особливостей підключення всі моделі пилососів-стіків можна розділити на акумуляторні і ті, що працюють від мережі. Будучи власником першого, не варто морочитися з підключенням і нервувати, коли дроти лізуть під щітку під час прибирання. Однак щоб відчути переваги від бездротової роботи, вільно пурхаючи з пристроєм у руках по всій квартирі, необхідно вчасно піклуватися про заряд батареї, щоб пристрій не вимкнувся у потрібний момент. Купуючи техніку з проводовим підключенням, не потрібно турбуватися про заряд, але радіус прибирання у цьому випадку залежить від розміщення розеток.
За призначенням вертикальні гаджети можна поділити на:
- пилососи-швабри — поєднують функції сухого та вологого прибирання;
- класичні — замінюють здатності звичайних пилососів;
- багатофункціональні — універсальні дорогі пристрої різної спрямованості;
- локальні — міні-моделі для прибирання окремих зон (диванів, гардин, кахлю, вікон).
Сила всмоктування
Перші моделі ручних пилососів оснащувалися двигунами невисокої потужності через портативну конструкцію, яку необхідно весь час тримати у висячому положенні. Сила всмоктування таких приладів не перевищувала 250-300 Вт. Але останнім часом на ринку з'явилися агрегати потужністю 400, 450 Вт і вище, які не поступаються великим побратимам у якості прибирання. Не варто плутати показник потужності всмоктування і енергоспоживання. Хоча, як правило, чим вище перший, тим більше і другий.
Контейнер для збору пилу
Безсумнівний плюс вертикальних пилососів — екологічні та зручні у догляді контейнери, однак вони обмежуються компактними розмірами. В умовах короткочасного прибирання невеликої квартири їх об'єму достатньо, але якщо ви намітили генеральний «обхід», то в процесі збору пилу доведеться кілька разів спустошувати контейнер. Тому у другому випадку відштовхуйтесь від принципу «чим більше, тим краще». Оптимальний об'єм для невеликих площ — 0,4-0,6 л, для великих квартир — 0,7 л і більше.
Насадки та функції
Пилосос — саме та техніка, у якій будь-яка насадка «на вагу золота», адже сучасні пристосування допомагають справлятися з новими проблемними зонами у будинку. Наприклад, щілинна насадка допоможе зайти у ділянки між шафами, прорізами або очистити батареї, книжкові полиці, зони під диванами. Насадка для вікон впорається зі склом і дзеркалами у будинку, а наявність підсвічування зробить простіше прибирання під меблями.
Ще більше цінуються ручні пилососи з можливістю вологого прибирання. Тільки уяви, як зручно моментально прибрати пролитий суп або після збору пилу тим же пристроєм помити поверхні. Стане у нагоді господиням і турборежим, що включає максимальну потужність на складних ділянках.
Інші корисні функції:
- регулювання потужності;
- захист від перегріву;
- самоочищення щіток;
- безшумний режим.
Зручність підключення
При виборі провідних пилососів варто віддати перевагу моделям з довгим шнуром, щоб мінімізувати залежність від розеток. У бездротових гаджетах важливий невеликий час зарядки — 3-7 годин, у той же час від приладів, що заряджатимуться 10 годин і більше краще відмовитися. Повноцінного заряду у хороших пристроях вистачає на повний процес неквапливого, ретельного прибирання.
ТОП-5 популярних моделей
Якщо не хочеш морочитися з вивченням характеристик, вибери серед перевірених моделей від провідних брендів:
- Redmond RV-UR356 — недорогий пилосос зі складною конструкцією і бездротовим підключенням;
- Dyson Cyclone V10 Motorhead — лідер серед пилососів, моментально очищає поверхні;
- Karcher FC 5 Premium — миючий прилад з насадками, що самоочищуються, і економною витратою води;
- Philips FC6172/01 — справляється з бактеріями, частинками пилу і очищенням повітря;
- Bosch BBH 51830 — вертикальний прилад для щоденного сухого прибирання.
Пил та сміття мають властивість накопичуватися, тому прибирання — невід'ємна частина життя. Щоб цей процес хотілося виконувати із задоволенням, важливо вибрати ідеального «супутника», який прослужить довгі роки. Вибирай ручний пилосос на Stylus.ua з швидкою доставкою та спокусливими цінами.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Стайлер і фени Dyson: чому такі класні?
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua