Презентація Huawei Mate 40
22 жовтня китайська корпорація Huawei представила нові смартфони: Huawei Mate 40, 40 Pro і 40 Pro+. Новинки отримали топовий 5-нанометровий чіпсет, відмінні OLED-екрани з частотою 90 Гц і професійні камери, а Mate 40 Pro вже встиг стати лідером рейтингу DxOmark. Розповідаємо про новинки докладніше.
Комплект поставки
Смартфон поставляється в картонній коробці чорного кольору. Разом з пристроєм покупець отримує чохол, скріпку для вилучення сімки, кабель USB-C, провідні навушники і блок живлення потужністю 66 Вт.
Дизайн
Смартфон виконаний з преміальних матеріалів — скла і металу. Передню панель займає великий екран з маленьким вирізом під селфі-камеру і 3D-сенсор. Моноброві, як у Мейт 30 Про, вже немає.
У новинці цікавим чином виконана основна камера. Фотодатчики і подвійний LED-спалах красиво розташувалися по радіусу кола, який розміщений у центрі задньої панелі. В Mate 30 всі об'єктиви були в центрі кола. Виглядає оформлення камери набагато цікавіше, ніж у торішньої моделі. В Mate 40 повернули гойдалку регулювання гучності, яка спрацьовує по тапу, в Mate 30 її не було.
Модель представлена в кольорах:
- Mystic Silver,
- White,
- Black,
- Leather Yellow,
- Leather Green.
Корпус має вологозахист по стандарту IP68 — витримує занурення під воду до двох метрів на 30 хвилин.
Характеристики екрану
Новинка отримала дисплей діагоналлю 6,5" з роздільною здатністю 2376 × 1080 і щільністю пікселів 456 ppi. Співвідношення сторін становить 18,5:9. Дисплей виконаний за технологією OLED, працює на частоті 90 Гц, яка гарантує плавний інтерфейс і більш реалістичний геймінг. Є і стандартна частота — 60 Гц, а також підтримується динамічний режим, в якому смартфон сам вибирає, коли потрібно переключитися на 90 Гц, а коли краще залишитися на 60 Гц. Дисплей захищений склом з загнутими з боків краями, за рахунок чого екран займає 91,4% лицьової панелі.
Підтримується технологія HDR10+, що забезпечує відмінну деталізацію зображення. Для економії енергії можна знизити роздільну здатність, крім того, смартфон може сам це зробити, коли вважатиме за потрібне. Рівень яскравості оптимальний, кольори практично не вигоряють на сонці. Поверх дисплея нанесено приємне олеофобне покриття.
Захист даних
Важлива складова смартфона — біометрія. Для захисту пристрою використовується сканер відбитку пальців, який працює без помилок. Також можете використовувати розблокування по обличчю. У темний час доби система теж працює добре.
Продуктивність і пам'ять
Huawei Mate 40 базується на 8-ядерному чіпі Kirin 9000, виконаному за 5-нм техпроцесом. Графічна складова представлена відеокартою Mali-G78 MP24. Kirin 9000 став другим процесором у світі, виконаним за 5-нм техпроцесом після A14 Bionic. Він швидко вирішує всі поставлені завдання, система працює без підвисань.
Швидкодія доповнюється 8 Гб оперативної пам'яті, при цьому ємність вбудованого сховища становить 128 Гб. Додатково можна встановити карту пам'яті формату нано до 256 Гб.
В якості апаратної платформи використовується операційна система Android 10 з фірмовим інтерфейсом EMUI 11. Google-сервіси відсутні, і це сумно.
Автономність
У телефон встановлений акумулятор місткістю 4 200 мАг. Підтримується швидка провідна зарядка на потужності 66 Вт, є підтримка бездротової — 50 Вт. Реверсивна зарядка також присутня, тому можна заряджати навушники та смарт-годинники без проблем. Автономності має вистачити приблизно на два дні, а при активному користуванні на півтора.
Топові камери
Mate 40 отримав набір з 4 камер:
- 50 Мп, f/1,9 — основний об'єктив;
- 16 Мп, f/3,4 — телеоб'єктив з 5-кратним зумом;
- 8 Мп, f/1,8 — надширококутний сенсор.
Фотографії вдень будуть виходити чіткими і деталізованими як на основну камеру, так і на ширококутну. Зображення по кутах не спотворюється, при цьому якщо захоплюєте великий простір, то деталізація не падає.
Вражає зум: 5-кратний оптичний і 5-кратний цифровий. Камера працює в парі зі штучним інтелектом, який автоматично налаштовує параметри для отримання якісного кадру. Крім цього, камера автоматично перемикається між різними режимами, наприклад, ширококутним і портретним. Правда, іноді це може злегка виводити з себе, тому що смартфон наполегливо хоче, щоб ти перейшов в портретний режим, коли ти хочеш фото на ширококутний об'єктив.
Відеозйомка ведеться в 4К на швидкості 30 або 60 кадрів за секунду. У денний і нічний час ролики виходять відмінними, стабілізація працює добре. Камера пише відео з технологією XD Fusion HDR, вона підлаштовує експозицію відповідно до умов освітлення.
У пристроях використовуються спрямовані мікрофони Audio Focus і Audio Zoom, за допомогою яких звук ніби «наближається» із зображенням. Шуми придушуються залежно від фокусування.
Фронтальна камера має 13 мегапікселів, світлосила f/2,4. Фотографії виходять чіткі і деталізовані завдяки режиму HDR. Також на селфі-камеру можна робити панорамні знімки, записувати відео з роздільною здатністю 4К або FullHD.
Звук
На верхньому торці з'явився другий динамік, який перетворює звук в стерео. Якщо хочеться подивитися відео на YouTube або послухати музику без навушників, то отримаєте дійсно ефектний звук, якого, до речі, не вистачало Мейт 30 Про.
Бездротові комунікації
У смартфоні є всі необхідні комунікації:
- NFC для оплати покупок і проїзду безконтактним способом;
- Wi-Fi для швидкого веб-серфінгу;
- Bluetooth 5.2 для підключення бездротових навушників;
- LTE і 5G для спілкування і відправки смс, виходу в інтернет;
- модулі GPS і ГЛОНАСС для відстежування місцеположення.
Чим відрізняється Mate 40 Pro+?
По-перше, характеристиками екрану:
- 6,76";
- OLED-матриця;
- роздільна здатність 2 772 × 1344;
- все ті ж 90 Гц і підтримка HDR.
По-друге, емністю акумулятора — 4 400 мАг замість 4 200 мАг. Правда враховуючи, що розмір екрану у версії Pro трохи більше, то показники автономності будуть приблизно однакові. Потужність бездротової і швидкої зарядок ідентична — 50 і 66 Вт. Процесор тут той же — Kirin 9000, 5-нанометровий, немає можливості вибрати обсяг оперативної пам'яті — у всіх моделях він становить 12 Гб. Обсяг вбудованого сховища — 128 і 256 Гб. Трохи відрізняються характеристики камери:
- 50 Мп — основна;
- 20 Мп — ширококутна;
- 8 Мп — телеоб'єктив;
- 12 Мп — телеоб'єктив.
На практиці фото повинні бути кращі.
Чим відрізняється Mate 40 Pro?
Дисплей в Про аналогічний тому, що встановлений в Mate 40 Pro+. Чіпсет той же — Kirin 9000. Є два варіанти оперативної пам'яті — 8 або 12 Гб, а постійної — 128/256 Гб.
Характеристики камери:
- 50 Мп — основний датчик;
- 20 Мп — ширококутний модуль;
- 12 Мп — телеоб'єктив;
- ToF 3D-датчик.
3D-датчик від Leica, інші сенсори від Соні. 3D-об'єктив відповідає за вимір глибини сцени, тому фотографії з розмитим фоном виходять просто неймовірні. Здається, що краще смартфони вже не зможуть.
Не можна не згадати і те, що Mate 40 Pro став новим лідером рейтингу DxOmark, набравши 136 балів, і обігнавши найближчого суперника на 3 бали — Xiaomi Mi 10 Ultra.
Кольори корпусу ті ж, що і у звичайному Mate 40, а ємність акумулятора становить 4 400 мАг, як у Mate 40 Pro+.
Підсумок
Компанія Huawei представила класні смартфони з хорошим екраном, професійними камерами, високопродуктивним процесором і стереозвуком. Єдиною проблемою залишається відсутність Google-сервісів — основна причина, через яку впав попит на продукцію Хуавей. Але як показує практика, життя без Google-сервісів існує, і того, що пропонує AppGallery цілком достатньо. З іншого боку, купуючи смартфон за 1 000 доларів, хочеться бути впевненим, що там є все, що потрібно, і можливість встановити необхідні додатки, не вдаючись до якихось хитрощів.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Перший погляд на нові iPhone 12
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua