Перший погляд на нові iPhone 12
13 жовтня компанія Apple представила довгоочікувані iPhone 12. У лінійку увійшли чотири смартфона, які відрізняються розміром екрану, камерами і дизайном. Розповідаємо про новинки докладніше.
iPhone 12 і iPhone 12 mini: класика і найменший Айфон в історії
Дизайн в стилі «четвірки» і поліпшений захист від води
Інсайдерські чутки підтвердилися, Apple повернулася до витоків і випустила нові Айфони в стилі iPhone 4: прямокутні грані і закруглені краї. Щось схоже ми вже бачили в iPad Pro 2020. Корпус гаджетів виконаний з кераміки Ceramic Shield (передня панель), скла (задня панель) і алюмінію (бічні грані), який використовується в аерокосмічній сфері. Відзначається, що з покриттям Ceramic Shield ризик появи механічних пошкоджень зменшився в чотири рази. У верхній частині дисплея як і раніше знаходиться виріз під селфі-камеру.
Смартфони отримали поліпшений вологозахист IP68. Їх можна занурювати під воду до 6 метрів на 30 хвилин і знімати класні відео. Модельний ряд представлений п'ятьма кольорами корпусу:
- білий,
- чорний,
- червоний (Product Red),
- зелений,
- синій.
Найцікавіше новинки виглядають у синьому кольорі, ймовірно, він стане найбільш продаваним цього року.
У чому фішка iPhone 12 mini? Це найменший Айфон. Навіть менше iPhone SE, представленого півроку тому. У своєму міні-корпусі з діагоналлю дисплея 5,4 дюйма Айфон поєднує все, що є в звичайному iPhone 12. Це і OLED-екран, і все той же Super Retina XDR, і потужний чіпсет сучасності — A14 Bionic.
Дисплей Super Retina XDR
Обидва смартфони оснастили OLED-дисплеєм зі звичним вирізом-чубчиком у верхній частині під селфі-камеру. Відмінність моделей полягає у діагоналі і роздільній здатності:
- iPhone 12 mini — 5,4", 2340×1080, 476 ppi;
- iPhone 12 — 6,1", 2532×1170, 460 ppi.
Моделі підтримують технологію HDR, картинка з нею виглядає чіткіше і деталізованіше. Підтримується фірмова розробка TrueTone, відповідальна за автоматичне регулювання яскравості і широкий колірний обхват P3. Показники контрастності: 2 000 000:1 (стандартна), а рівень яскравості — до 625 кд/м². Поверх дисплея нанесено приємне олеофобне покриття і спеціальний «керамічний щит», який, за словами виробників, у кілька разів міцніше звичного загартованого скла.
Процесор і пам'ять
За продуктивність нових Айфонів відповідає процесор A14 Bionic. Це найшвидший чіп у світі на сьогоднішній день. Він створений за 5-нм техпроцесом і складається з 11,8 млн транзисторів. Чи варто говорити, що для A14 Bionic немає нерозв'язних завдань? Напевно немає, втім, як і для A13 Bionic.
З появою A14 Bionic графічна складова покращилася на 40%, а система Neural Engine на 80%. До того ж новий процесор краще працює з нейронними обчисленнями.
Обсяг вбудованого сховища в обох моделях однаковий:
- 64 Гб,
- 128 Гб,
- 256 Гб.
Слота для встановлення карти пам'яті немає.
Підтримка 5G
Всі нові Айфони підтримують роботу в мережах п'ятого покоління, причому вони вміють автоматично перемикатися з 5G на LTE, коли батарея переходить в режим економії. Але поки що нам ці функції не дуже цікаві — мережі п'ятого покоління в Україні з'являться не скоро.
Автономність
Тут є дві новини: хороша і погана. Хороша полягає в тому, що Apple збільшила ємність акумулятора, тепер смартфони працюють довше. Погана новина — в комплекті з Айфоном відсутній зарядний блок живлення. Все заради екології.
Що таке MagSafe для iPhone?
Як і очікувалося, Епл показала магнітну зарядку для iPhone 2020. Magsafe — це система з магнітів для бездротової зарядки. Вбудовані в смартфони магніти міцно фіксують зарядку та інші аксесуари, що дозволяє не думати про правильне розташування.
Система являє собою магніти, розташовані по периметру, Qi-котушку з підтримкою швидкої 15-ватної зарядки і NFC-датчика для безконтактної оплати та сканування міток. І якщо ти хочеш купити дійсно класну швидку зарядку для Айфона, то краще брати Magsafe. Тому що потужність звичайних бездротових Qi-зарядок обмежена 7,5 Вт, а MagSafe заряджає на потужності 15 Вт.
За допомогою MagSafe можна зарядити і нові iPhone, і минулорічні Айфони з підтримкою бездротової зарядки, в тому числі Apple Watch і AirPods, тому річ дійсно потрібна.
Камери
В iPhone 12 і версії mini встановлені ідентичні камери:
- 12 Мп, f/2.4 — ультраширококутний об'єктив (120 градусів).
- 12 Мп, f/1.6 — основний датчик.
У нових Айфонах є режим Smart HDR 3, який дозволяє робити більш реалістичні знімки. Покращився нічний режим, крім того, він тепер є у фронтальній камері і під час зйомки Таймлапс.
Підтримується оптичний 2-кратний зум на зменшення і 5-кратний цифровий зум. Є портретний режим з поліпшеним боке, функцією «Глибина». Об'єктив камери захищений сапфіровим склом.
Покращений нічний режим і технологія Deep Fusion
З новим ультраширококутним датчиком і поліпшеною світлочутливістю на 27% вдається вловити більше світла, тому деталі і кольори виглядають вражаюче чітко навіть вночі. Реалізована технологія Deep Fusion проводить аналіз кадрів з різною експозицією, зроблених при слабкому і середньому світлі, і створює фотографію з максимальною деталізацією. Все це вплинуло на кращу якість відеозйомки при нічному світлі.
Селфі-камера
Роздільна здатність фронтальної камери не змінилася — все ті ж 12 мегапікселів, як і у 11 Айфоні.
iPhone 12 Pro і Pro Max
Зовні смартфони схожі на iPhone 12, але у них потрійна основна камера, а не подвійна. Корпус виконаний з кераміки, скла і алюмінію, а модельний ряд представлений чотирма кольорами корпусу:
- сріблястий,
- графітовий,
- золотий,
- синій.
Захист від води теж до 6 метрів.
Дисплей
У «Прошках» встановлені OLED-екрани Super Retina XDR з наступними характеристиками:
- Айфон 12 Про — 6,1";
- Айфон 12 Про Макс — 6,7".
Екран прикриває «керамічний щит» — високоміцне кристалічне скло.
Процесор, пам'ять і автономність
12 Pro і 12 Pro Max працюють на тому ж A14 Bionic з усіма його перевагами і системою Neural Engine. А обсяг пам'яті трохи відрізняється:
- 128 Гб,
- 256 Гб,
- 512 Гб.
Автономність теж злегка покращилася, підтримується бездротова зарядка і MagSafe.
Камери
У Pro-версіях оновлені сенсори фотокамери, що вплинуло на поліпшення якості фотозйомки.
Характеристики камери 12 Про:
- 12 Мп, f/1.6 — основний об'єктив;
- 12 Мп, f/2.4 — надширококутний модуль;
- 12 Мп, f/2.0 — телефотооб'єктив.
Характеристики камери 12 Про Макс:
- 12 Мп, f/1.6 — основний об'єктив;
- 12 Мп, f/2.4 — надширококутний модуль;
- 12 Мп, f/2.2 — телефотооб'єктив.
Відзначимо, що у 12 Pro Max новий телеоб'єктив з 65-міліметровою фокусною відстанню. Також у 12 Pro Max є матрична стабілізація основного широкоугольного модуля.
Камери смартфонів знімають HDR-відео в стандарті Dolby Vision на частоті 60 к/с. У 12 Pro реалізований 2-кратний оптичний зум, а в 12 Про Макс — 2,5x. Серед підтримуваних технологій аудіозум, функція QuickTake, Таймлапс, уповільнена зйомка. За автофокус відповідає LiDAR-сканер, його ми вже бачили у iPad Pro. Він потрібний не тільки для доповненої реальності, але і для більш якісного розмиття фону в портретному режимі і деяких інших сценах зйомки.
Формат Apple ProRaw
Крім всіх перерахованих вище поліпшень камери, які торкнулися звичайних Айфонів 12 і 12 міні, в «Прошках» ще й з'явився формат Apple ProRaw. Даний формат поєднує в собі функції комп'ютерної фотографії з перевагами зйомки в RAW.
Яблучна корпорація розробила новий спосіб захоплення зображень, що передбачає кілька етапів обробки, після чого знімки об'єднуються в новий файл. Такою обробкою знімків займаються процесор, графічний процесор і система машинного навчання Neural Engine. Ти можеш робити фотографії у форматі Apple ProRAW з програми «Камера».
Які з очікуваних фішок не отримали Айфони 2020?
Очікувалося, що «Прошки» отримають дисплей 120 Гц (технологія ProMotion), але цього так і не відбулося. За чутками, Apple просто не встигла впровадити цю технологію і виготовити необхідну кількість контролерів, а також вирішити проблему з ненажерливою батареєю, яка б через 5G і 120 Гц сідала б моментально. Ймовірно, 120 Гц в Айфонах з'явиться наступного року.
Також очікувалося, що звичний Lightning замінять на більш зручний USB Type-C. Цього теж не сталося. І хоча багато користувачів відзначають, що передавати дані через Lightning таке собі задоволення, в Apple відповіли, що будуть розвивати бездротову технологію передачі даних.
Ще «не підвезли» реверсивну зарядку і підтримку стилуса Apple Pencil, який став би в нагоді для роботи з великим 6,7-дюймовим смартфоном iPhone 12 Pro Max.
Підсумок
2020 рік і пандемія COVID-19, яка раптово поширилася по всьому світу, внесла свої корективи в плани Apple. Компанія змістила дату презентації і багато чого не встигла реалізувати, але не дивлячись на це, в черговий раз здивувала найпотужнішими гаджетами з крутими камерами. А саме це зараз і потрібно сучасному користувачеві.
І якби в Україні так само стрімко, як у всьому світі розгорталися мережі 5G, то новинки «зайшли» б ще більше. В цілому вийшли непогані iPhone, і тепер модельний ряд став більше, а значить кожен зможе вибрати свій: зелений, червоний, графітовий, з великим або маленьким екраном, з топовими камерами або простими. Вибирай свій iPhone і замовляй на stylus.ua.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Що показали на презентації Apple?
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua