Найпопулярніші настільні ігри
Посиденьки у компанії друзів або у колі сім'ї — найкраща ідея для осіннього вечора. Досить безцільно витрачати час на телевізор і гаджети — вперед до азарту і продуманих стратегій! Інтернет-магазин «Стилус» представляє добірку найпопулярніших сімейних ігор, з якими не буде нудно дітям і дорослим.
Для дітей
Операція «Спаси цуценя»
Гра від Hasbro підкорила дитячі серця на різних континентах. Що може бути відповідальніше порятунку улюбленого вихованця? Веселий бешкетник з'їв все: зошити, шкарпетки, капці і ще 5 предметів, які потрібно акуратно витягнути з живота Рекс Рея за допомогою магнітної палички. Після успішного вилучення фігурки з «лабіринту» шлунка звучить звуковий сигнал і забавно світиться ніс. Грати в операцію «Спаси цуценя» веселіше удвох або у компанії, приступаючи по черзі.
«Лякливий їжачок»
Хто в дитинстві не хотів пограти з їжачком? Малюки і дошкільнята в захваті від проведення часу з полохливим звіром, який явно підготував щось несподіване. Правила гранично прості — гравець кидає кубики і натискає на ніс їжакові стільки, скільки йому випало. Все триває до тих пір, поки їжакові не набридне і він не випустить у повітря м'які голки. «Лякливий їжачок» має мінімум три варіанти правил, з якими можна фантазувати і придумувати свої.
Комплект включає:
- фігурку їжачка;
- 9 «голок»;
- гральні кубики;
- інструкцію.
«Добл»
Хітова гра Великобританії набирає популярність і у нас завдяки простим правилам і активній взаємодії. Настолка подобається всім: маленьким і великим, тихоням і непосидам, інтелектуалам і пустунам. На кожній картці намальовано по 8 предметів таким чином, що на будь-яких двох картах є пара, що збігається.
Класичний хід гри «Добл» передбачає такі дії:
- Гравці сідають у коло.
- Роздають по одній карті.
- По центру залишають «вежу» з карток.
- Шукають пару, що збігається.
Той, хто знайшов перший збіг, забирає карту з «вежі». Виграв той, хто знайшов більше всіх пар. Додатково є 4 варіації гри.
Для дітей старшого віку
Перша монополія від Hasbro
«Монополія» — перше, що згадуєш з настолок, адже ця гра зібрала навколо себе не одне покоління дітей і дорослих. Версія «Електронний банкінг» розроблена для дітей від 6 років і включає у комплект банківські карти і термінал для оплати. З грою діти отримують перший фінансовий досвід, вчаться вибудовувати стратегії, рахувати і вести операції. Враження від гри збільшаться від якісних комплектуючих, фігурок, карток і яскравого ігрового поля у мультяшному стилі.
«Маленький принц»
Гра, проілюстрована Антуаном де Сент-Екзюпері, стане відмінним подарунком дітям від 9 до 13 років, адже дійсно всі об'єкти і персонажі настолки — реальні малюнки автора в однойменній книзі. Гравці збирають планету з карт і заробляють очки за об'єкти, що трапляються на їх ігровому полі: зірки, баобаби, сонце, ліхтарі та ін. Кількість балів залежить від ведучого персонажа. З настолкою «Маленький принц» йде докладний посібник, де розписано, за що відповідають герої і які бали приносять.
«Геометрія уяви»
Думаєш, що слова можна пояснювати жестами, звуками або пантомімою? Виявляється, є ще один спосіб, а вірніше — шістдесят один! Адже для вгадування слова або словосполучення у цій японській грі у твоєму розпорядженні 61 карта із зображенням найрізноманітніших елементів: чоловічків, ліній, хвиль, сердечок, трикутників і сходів. Картки прозорі, тому накладаючи їх один на одного, ти отримуєш безмежну кількість унікальних зображень. Ну а якщо ти захочеш їх посунути або закрити деталі руками, тебе ніхто не вижене і не позбавить очок!
Особливості гри «Геометрія уяви»:
- 30-60 хвилин часу;
- для дітей від 10 років;
- 1 040 унікальних словосполучень;
- для компанії від 3 до 8 осіб.
Для пари
«Кодові імена: Дует»
Гра «Кодові імена: Дует» — продовження популярної настолки «Кодові імена», але з розрахунком на двох осіб. Вона сподобається шанувальникам світової змови, розслідувань і шпигунства. Граючи удвох, суперники концентрують сили проти реальної небезпеки і будуть вести гру не проти один одного, а спільно — на благо спільної справи. У кожного гравця є місія, карта маршруту і команда агентів, кодові імена яких ще доведеться розкрити.
У комплекті:
- 15 карток агента;
- 200 карт зі словами;
- 100 карт-схем;
- 11 відміток часу;
- блокнот із завданнями;
- інструкція.
«7 чудес: Дуель»
Як і у першому випадку, гра «Дуель» стала «дуельною» версією однойменної популярної настолки. Це означає, що конкуренція стала жорсткішою, а перемога складнішою. Тепер картки потрібно брати із загального ринку, а епохи символізують певні дерева. Гравцеві належить побудувати свої чудеса світу і контролювати розвиток чотирьох сфер: науки, військової справи, культури і торгівлі. Тільки тому, хто буде перший у всьому, забезпечена перемога.
«69, або ігри у ліжку»
Настільна гра для двох може бути не тільки інтелектуальною, а й з перчинкою, звільняючи гравців від всіх утисків і комплексів. Така гра — ідеальне рішення для осіннього часу і повної концентрації один на одному. Тут теж є картки, завдання і бали, але мета їх використання іншого характеру. А ще у грі «69» програвати не менш приємно, ніж вигравати, адже у кожного тут свої ролі. Набір включає п'ять різнокольорових колод карт із завданнями різної складності, а сама настолка розрахована на гравців 18+.
Для компанії
«Градус»
Не знаєш, чим зайняти друзів на вечірці? Купи алкогольно-настільну гру! Ви не тільки зможете повеселитися, але і дізнаєтеся один одного з іншого боку. «Градус» допоможе розкріпачитися, неабияк провести час і прокачати мізки. Гравці виконують завдання з карт, що випали, а в разі відмови загрожує алкогольний штраф. Для найсміливіших знайдуться пікантні картки і екстремальні витівки, які зроблять вечір незабутнім. Завдання поділяються на шість категорій: від простих до дуже «жорстких».
Компаніям напідпитку сподобаються ігри:
- «Йорж»;
- «Зелений мексиканець»;
- Таверна «Червоний дракон».
«Легендарний Манчкін»
Це не просто настільна гра, а ціла серія світів, які можна змішувати, дарувати, обмінювати і не переставати ними захоплюватися! «Легендарний Манчкін» — класичний варіант, який зібрав усе найкраще, після якого захочеться спробувати що-небудь з «Піратського Манчкіну» і «Парку юрського періоду». Набір включає 168 з гумором ілюстрованих карток, кубик і правила, які можна і потрібно порушувати.
«Ширше рот»
Гра «Ширше рот» — 100% гарантії сміху на твоїй вечірці. Гравцям пропонується поділитися на команди і по черзі намагатися вимовити фрази з картки. Чому намагатися? В учасника, що говорить, у роті буде «розширювач посмішки», з яким вимова фраз стає ще смішнішою. Поки хтось старанно намагається прочитати фразу, інші, заливаючись сміхом, повинні вгадати її і повторити, після чого роль переходить до наступного гравця.
У дитинстві ми не могли уявити проведення часу з друзями без настільних ігор, і зараз їх популярність повертається. Заходь на Stylus.ua, і ми покажемо тобі, що є сотні різноманітних варіантів ігор для всієї сім'ї, компанії друзів і навіть поодинці.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: 5 речей, які повинні бути у дитячій кімнаті
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua