5 речей, які повинні бути в дитячій кімнаті
У дитячій кімнаті все повинно бути зручно і функціонально, щоб малюкові було комфортно в ній вчитися, гратися і відпочивати. Дуже важлива не тільки наявність певних предметів, а й їх практичне розташування. Меблі і декор повинні бути безпечні, а техніка відповідати віку. Інтернет-магазин «Стилус» зробив добірку універсальних і незамінних речей для дитячої. Придивися, чи всього вистачає твоєму малюкові?
Поширені помилки при облаштуванні дитячої
Організувати простір для дитини — захоплююче, але відповідальне завдання. Потрібно врахувати не тільки фактори безпеки, але і зовнішню привабливість, поєднання кольорів, зонування і екологічність. При цьому не обов'язково наймати дизайнерів, адже батьки своїми силами можуть впоратися при уникнення таких помилок:
- Захаращеність меблями. Перед тим як купувати новий комод або шафу-купе, оціни, скільки в кімнаті залишиться місця. Якщо нікуди складати дитячі речі, придивися до вільних зон між меблями, можливості зробити навісні полиці або використання простору під ліжком.
- Ігнорування інтересів дитини. Куди цікавіше вчитися і проводити час в тематичній кімнаті, ніж в однотипному інтер'єрі. Використовуй тематику, яка розбурхує уяву малюка: космос, транспорт, тварин або супергероїв.
- Купівля дорогих речей. За якісні предмети інтер'єру не обов'язково віддавати шалені гроші, тим більше надлишок дорогих меблів, гаджетів і іграшок негативно впливає на світосприйняття малюка. Ми не наполягаємо на економії, але пропонуємо оцінювати, чи варті користь і функціональність предмета своїх грошей.
- Недоречний інтер'єр з великою кількістю декору. Задумайся, чи потрібні дитині багаторівневі стелі або складна система освітлення. Можливо колони в римському стилі і арки теж будуть зайвими? Дитяча кімната повинна відповідати сприйняттю малюка.
- Використання занадто яскравих кольорів. У дитини є багато зон, де вона проявляє максимальну активність: вулиця, садок, школа, гуртки і ігри з друзями. Тому кімната повинна знімати збудження, заспокоювати і налаштовувати на мирний лад. Дитячі психологи радять оформляти дитячу в спокійних тонах — бежевому, бузковому, блакитному, оливковому.
П'ять речей, які повинні бути в дитячій кімнаті
Ми не говоримо про ліжко, шафу для речей, книжкові полиці і комп'ютерний стіл — це речі, наявність яких самовизначається. Також зрозуміло, що переходячи з однієї категорії віку в іншу, дитяча кімната буде видозмінюватися. Але є речі, наявність яких зробить перебування в кімнаті безпечним і захоплюючим.
Зволожувач повітря
Сухе повітря згубно позначається на здоров'ї чада, особливо в маленькому віці. Відносний рівень вологості, який повинен підтримуватися на рівні 50-60%, впливає на самопочуття малюка, а значить і на його активність. Часто батьки не звертають на цей фактор уваги і не замислюються про можливі проблеми з дихальними шляхами.
Сухе повітря в дитячій кімнаті може стати причиною:
- погіршення якості сну;
- пересихання слизових оболонок;
- постійної слабкості;
- зниження імунітету.
Заповнити баланс вологості, особливо в зимовий період під час роботи опалювальних приладів, можна за допомогою універсальних зволожувачів повітря. Вони безшумно працюють, не витрачають багато енергії і максимально прості в експлуатації. Для їх установки краще вибрати місце нагорі, куди малюк не зможе дотягнутися.
Зростомір
Кожен малюк мріє стати великим і дорослим, тому спостереження за зростом часто перетворюється в захоплюючий процес і навіть цілу церемонію. Тільки не потрібно використовуватися для цього двері або обрізок старих шпалер — перетвори процес в гру з сучасними, яскравими і веселими зростомірами. На ринку є звичайні пластикові вироби та альтернативні варіанти:
- Інтерактивні — на кожному етапі перетину зросту містяться звукові ефекти, пісні, віршики чи ігри. Кріпляться до стіни і доповнюються навчальними функціями.
- Скретчі — красиво оформлені зростоміри, здатні перетворювати спостереження за зростом в диво. З переходом до нової позначки лінія стирається і знаходить нові фарби.
Асортимент аксесуарів настільки великий, що можна знайти моделі в кольорі для хлопчиків і дівчаток, в тематичному оформленні, з кріпленням на двері або в комплекті з додатковими стіками.
Нічник
У дитячій кімнаті обов'язково повинно бути джерело м'якого приглушеного світла, який заспокоїть і допоможе малюкові подолати страх нічної темряви, а батькам провести маніпуляції по зміні підгузника або вимірювання температури без ввімкнення яскравого світла. Нічник повинен проектувати тепле розсіяне світіння і мати регулювання яскравості.
Кілька правил по вибору безпечного нічника:
- замість металу краще віддати перевагу загартованому склу або пластику;
- нагріваюча лампа не повинна щільно прилягати до стінок;
- світло не повинно бути занадто яскравим і агресивним;
- вибирай світлодіодну лампу, вона не нагрівається і споживає мало енергії;
- в перевазі установка бездротових моделей.
В асортименті ти знайдеш мініатюрні нічники для розетки, настільні фігурки і вироби, що кріпляться до дитячого ліжечка. Великою популярністю користуються моделі у формі тварин, нічники з проекцією зоряного неба або у вигляді м'яких іграшок.
Столик для ігор
Грати на підлозі небезпечно, а використовувати старий стіл з бабусиної дачі — не практично. Також важливо розуміти різницю між столом для навчання і для ігор. Окремостоячий компактний столик — ідеальне рішення. За ним легко грати в ігри, будувати конструктори або складати пазли.
Є столики, що йдуть в комплекті зі стільцями, нішами і додатковими аксесуарами. На полички можна покласти альбоми, фарби, зошити, використовувати їх для розстановки «аптеки» або «магазина». Є парні столи, а є моделі, розраховані на одного. Меблі для ігор, як правило, мають яскраве оформлення і виготовляються з практичних матеріалів — пластику або більш дорогого дерева.
М'який розвиваючий килимок
Килимок з великими пазлами або іграми — незамінна річ у дитячій кімнаті, адже поки малюк захоплено розглядатиме під собою картинки, мама і тато встигнуть зробити накопичені справи. Аксесуар несе не тільки смислове навантаження, але також вберігає малюка під час падінь, розвиває уяву і служить додатковим покриттям підлоги під час ігор. Ще один плюс — безшумне падіння твердих предметів (дерев'яних кубиків, конструкторів, машинок).
Існують такі різновиди дитячих килимків:
- класичний тканий з яскравим принтом;
- круглий ігровий;
- пінний килимок-пазл;
- підстилка-трансформер;
- з дугами для найменших;
- з настільними іграми;
- килимки для творчості;
- ігрові центри.
Дизайнерське оформлення теж різноманітне — тут і персонажі улюблених мультиків, і мальовані тваринки, і однотонні варіанти прямого призначення.
Ще не пізно докупити те, чого не вистачає твоєму чаду. Категорія дитячих речей в інтернет-магазині «Стилус» зібрала сотні розвиваючих і корисних найменувань, яким обов'язково знайдеться застосування.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Найкращі дитячі самокати 2020
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua