Сушильна машина або пральна з сушінням — що краще?
Визначити переваги вибору пральної машини з сушкою або окремого сушильного агрегату складно, адже критерії залежать від конкретних цілей і потреб сім'ї. Також варто врахувати бюджет, рівень енергоспоживання і габарити, адже далеко не в кожній квартирі можна вільно розмістити дві великі одиниці техніки. Інтернет-магазин «Стилус» пропонує розібратися в особливостях роботи пристроїв, щоб ти підвів підсумок і зробив правильний вибір.
Сушильна машина VS пралка з сушінням
Всі речі після прання потребують сушіння. Одні вимагають швидкого висушування, а масивні — постільна білизна, верхній одяг, текстиль, можуть сохнути днями, захаращуючи простір на балконі або у дворі будинку. Щоб господині швидше справлялися з цим процесом, на ринок вийшли не тільки пральні машини з функцією сушіння, а й окремі агрегати, які спеціалізуються саме на висушуванні. Сушка в таких машинах може бути настільки ефективною, що господині навіть не доведеться звертатися до праски. Розглянемо два способи нетрадиційного сушіння детальніше.
Сушильна машина: як виглядає і працює
Сушильний агрегат призначений виключно для висушування і не пропонує функції прання або полоскання. На перший погляд, обладнання виглядає як звичайна пральна машина. Але сушіння вимагає більше місця, тому барабан тут в 2-3 рази більше. Відрізняється і його конструкція, обумовлена тим, що білизну потрібно не просто звалити в одну купу, а й максимально позбавити від пом'ятостей, складок. В результаті такого сушіння речі вивітрюються, наповнюються повітрям і свіжістю. Деякі моделі, такі як Beko MDH9544RX, Bosch WTR87TS0PL, пропонують в комплекті спеціальні кошики, які встановлюються в барабані і дозволяють безпечно і швидко висушити спортивне взуття, іграшки, тканинні сумки і делікатні речі.
Процес сушіння реалізується в сушильних машинах двома способами:
- Вентиляційним — волога виводиться назовні через зовнішнє підключення.
- Конденсаційні — волога залишається усередині, стікаючи в окремий резервуар.
Щоб вибрати для кожного типу білизни свій підхід, машини оснащені декількома режимами сушіння для різних тканин. Також часто можна зустріти функцію, що запобігає м'яттю, можливість легкого прасування — в Candy GVS4H7A1TCEX-S, Electrolux EW6CR428W, і навіть віддалене керування через Wi-Fi — в Siemens WT7 HY781PL, Bosch WTX87EH0EU.
Переваги та недоліки сушильних машин
Сушильні машини не так давно увійшли на вітчизняний ринок побутової техніки, тому з особливостями їх роботи пов'язано багато міфів. Проте серед головних переваг агрегатів варто відзначити:
- Обробка великого об'єму білизни за один раз.
- Вибір рівня вологості — злегка мокрі речі або повністю сухі.
- Велика кількість функцій, які не запропонує пральна машина з сушінням.
- Дбайливе висушування делікатних речей.
- Можливість підібрати режим сушіння.
Недоліками сушильних машин можна назвати:
- Великі габарити, необхідність в додатковому місці для ще одного пристрою.
- Більш висока вартість, ніж у пральних машин з сушкою.
До того ж потрібно розуміти, що такі агрегати не звільняють повністю від процесу сушіння, адже деякі вироби — гардини, штори, нижня білизна, речі з примхливими тканинами, все одно вимагають ручного втручання.
Пральні машини з функцією сушіння
Прально-сушильні машини — пристрої 2 в 1, які після прання білизни можуть його висушити. Навіщо тоді купувати сушильну машину? Не варто забувати, що сушіння в пралці — лише опція до основного процесу, тому вся функціональність і багатовибірність режимів тут заточені під прання. Зовнішню різницю між традиційною пральною машиною і сушаркою помітити складно, але остання оснащена двома елементами нагріву — для води і ТЕНом для гарячого повітря. При ввімкненні режиму сушіння сухе повітря виходить через перфорацію в барабані і вбирає в себе вологу, виводячи її назовні через каналізаційний шланг або в окремий відсік.
Як і у випадку з сушаркою, на цьому етапі скорочується кількість обертів, щоб речі залишалися максимально розгладженими. І якщо в сушильній машині для режимів налаштований автоматичний підбір часу, то в пралці він найчастіше встановлюється через таймер вручну. Функція сушіння є в таких популярних моделях, як Electrolux EW8WR261B, Samsung WD80K5A10OW, LG F2J6HM0W та ін.
За і проти пральних машин з сушкою
Незважаючи на те, що за функціональністю такі пральні машини значно поступаються своїм повноцінним конкурентам, багато користувачів вибирають їх за компактність і універсальність. Тим більше що для однієї людини або маленької сім'ї їх можливостей цілком достатньо.
Основні переваги у виборі прально-сушильної машини:
- Економія місця в умовах маленької квартири.
- Немає необхідності витрачати час на перекладання білизни з однієї машини в іншу.
- Більш короткий цикл висушування.
- Менша вартість.
Недоліки пральних машин з сушкою:
- Можливість висушити меншу кількість білизни.
- Енерговитратність обладнання за класом А+++, В і С.
- Обмежена кількість режимів сушіння.
- Ризик пересушити або недосушити речі.
Крім того, вага білизни відрізняється при різних процесах. Якщо для прання користувач може завантажити до 7 кг білизни, то приступаючи до наступного етапу, доведеться розділити його на частини і висушувати в два підходи, оскільки в сухому стані речі збільшуються в об'ємі.
Сушильна машина, яка стоїть окремо, безумовно виграє за потужністю і практичністю. Якщо у тебе велика сім'я і достатньо місця для установки двох агрегатів, то не сумнівайся в правильності вибору і купуй сушарку. Але якщо ти хочеш заощадити гроші і місце, цінуєш простоту використання і до того ж не потребуєш інтенсивного висушування — пральні машини з функцією сушіння більше підійдуть під твої потреби.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Дезінфекція речей за допомогою праски
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua