Дезінфекція речей за допомогою праски
Одяг, в якому ми виходимо на вулицю, накопичує мікроби і бактерії, стаючи каталізатором всього, що витає у повітрі. Через нього можна занести додому не тільки неприємний запах і тютюновий дим, а й небезпечні віруси, що передаються через контакт з поверхнями. В умовах поширення вірусних інфекцій важливо ретельно знезаражувати речі, а також постільну білизну, рушники, меблевий текстиль, іграшки. Як зробити це за допомогою праски — розповідає інтернет-магазин «Стилус».
Дезінфікуючі властивості праски
Найкращий спосіб дезінфекції — механічний. Для профілактики гострих респіраторних захворювань, особливо в період їх активності, використовують обробку праскою. Знищення мікробів виробляють як за допомогою сухого режиму, так і парового прасування за рахунок антибактеріальних і дезодоруючих властивостей гарячої пари. Верхня точка нагріву підошви відрізняється у різних моделей. Якщо недорогі прилади здатні досягати температури в 100-120 °С, то брендові пристрої, такі як парові праски Tefal, знищують великий відсоток бактерій, нагріваючись до 205 °С.
Праскою здійснюють два варіанти дезінфекції:
- Профілактичний. Знезараження всіх речей в будинку, включаючи килими, текстиль і м'які меблі в цілях попередження інфекції.
- Вогнищевий. Антибактеріальна обробка в області джерела поширення хвороби, у ліжку інфекційного хворого. Застосовується багаторазово до повного знищення збудників захворювання.
Парова дезінфекція доречна тоді, коли виріб потребує додаткової очистки, видаленні плям або нейтралізації запахів. Для ефективного знищення мікробів рекомендується установка температури пари мінімум на 110 °С.
Коли потрібно обробляти речі
В першу чергу антибактеріальна очистка праскою проводиться в медичних, дошкільних, готельних закладах і всюди, де вироби використовуються багаторазово. У домашніх умовах дезінфекцію праскою здійснюють в тих випадках, коли в сім'ї є хворий на грип, туберкульоз, коросту, грибок, респіраторні інфекції або в цілях профілактики.
Оскільки віруси мають властивість опускатися на поверхні і залишатися на них до декількох діб, існує високий ризик зараження через контакт з речами і предметами. Обробити верхній одяг праскою потрібно відразу після приходу додому. Робити це краще в коридорі, поки вірус не потрапив на інші предмети і не розлетівся по квартирі.
Огляд прасувальної техніки
Якщо звичайну праску зручніше використовувати для дезінфекції білизни, то парова техніка від відомих брендів підійде для швидкої обробки курток, плащів, пальто, а також штор, гардин, занавісок, на які потрапляє вуличне повітря. Їх не потрібно знімати при кожному прибиранні, що дозволяє проводити знезараження легко і якісно.
Пара знищує до 99% всіх мікробів, вірусів і гельмінтів, а також видаляє з виробів пилових кліщів. Для дезінфекції можна скористатися одним з видів техніки для прасування:
- Парова праска. Відрізняється більш дешевою вартістю і універсальністю. Не вимагає багато місця для зберігання і має невеликі габарити для зручної маневреності, наприклад, праски Браун, що поєднують функції сухого та вологого прасування. Такий прилад додасть речам форму і підійде для знезараження повсякденного одягу, білизни.
- Відпарювач. Використовує пар від закипаючої в трубці води. Добре працює з примхливими і багато декорованими матеріалами. Підходить для роботи з кріслами, шторами, дитячими іграшками, килимами, пальто, шубами. Крім прасування, відпарювач використовують для: видалення запахів, чищення меблів, миття вікон, дезінфекції.
- Паровий генератор. Агрегат є потужним пристроєм, що складається з бойлера з водою і шланга, що подає пар безпосередньо в праску. Відрізняється високою потужністю і продуктивністю з великою швидкістю максимального нагріву. Парогенератори використовують сухий пар, тому не призначені для меблів і текстилю. Зате «на ура» ліквідують бактерії на верхньому одязі.
Максимальний результат гарантований з якісною технікою, що пройшла перевірку досвідом і часом. Пристрої з потужною подачею пари можна знайти серед парових прасок Філіпс, оснащених функцією вертикального відпарювання з регулюванням температури гарячого повітря. Серед парогенераторів і відпарювачів добре зарекомендували себе Bosch, Gorenje, Redmond.
Як правильно дезінфікувати речі
Після вибору прасувального обладнання не менш важливим питанням залишається правильний алгоритм обробки речей в умовах ризику вірусних інфекцій. Фахівці рекомендують здійснювати дезінфекцію відразу після повернення з вулиці, щоб перешкоджати поширенню занесених мікробів.
Особливу увагу приділи дитячим виробам, які іноді краще обробити парою, ніж прати після кожного походу на вулицю. При необхідності в пранні вибери режим з температурою води не менше 50 °С і постав додаткове полоскання. Також слід уникати доторкання вуличних речей з домашнім одягом. При активізації гострих вірусів текстильні вироби та постіль рекомендується прати не рідше двох разів на тиждень з подальшим очищенням парою.
Підручна техніка незамінна не тільки в побуті, але і для захисту будинку від потрапляння небезпечних інфекцій. Для дезінфекції речей використовуй парові праски або потужні парогенератори, які не залишають жодного шансу «невидимим ворогам».
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Як вибрати праску?
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua