Подорожуємо Україною (ч.3)
Продовжуємо цикл подорожей Україною, де ми розповідаємо про найкрасивіші і захоплюючі куточки країни. Цього разу ми зробили підбірку найкращих місць для літнього відпочинку біля води, куди обов'язково потрібно встигнути в серпні. Поспішай спланувати маршрут, адже останній місяць літа пролетить дуже швидко!
Шацькі озера, Волинська обл.
На Волині є місце, яке називають українським Байкалом — Шацькі озера, що представляють ланцюжок з 24 окремих водойм. Вони мають різну глибину і розмір, але найкрасивішим по праву вважається озеро Світязь, яке є найбільшим і найглибшим у Україні. Озеро простягнулося на 9 км, а його максимальна глибина становить 58 м. Посередині озера розташувався невеличкий острів, до якого ти з легкістю доберешся на надувному човні. Прозора водна гладь займає загальну площу в 26 км, а сама вода добре прогрівається, тому влітку тут відкривається сезон купання.
Відпочинок на Шацьких озерах сподобається любителям «дикого» і комфортного відпочинку. Крім кемпінгових містечок і самостійної установки намета, можна розглянути варіант відпочинку в повноцінному готелі з барами, магазинами і ресторанами. Також тут можна порибалити, пограти в пейнтбол, покататися на квадроциклах і спробувати різні види водних розваг.
Що цікавого поблизу:
- Петропавлівська церква в селі Світязь;
- радіотелескоп «Уран-3» в 14 км від м.Шацька;
- кінний клуб в с.Підманево;
- озеро Пулемецьке;
- озеро Пісочне.
Блакитна лагуна, Закарпатська обл.
Це місце підійде любителям маловідомих локацій. Тут можна сховатися від натовпу туристів і зробити красиві фотографії на тлі блакитного водоймища, яке причаїлося в ущелинах Карпатських гір. Блакитна лагуна — це райський куточок з незайманою природою, співом птахів і кристально-чистою водою. Однак перед тим, як скупатися в ній, доведеться запастися часткою хоробрості, адже через стрімку течію вода в лагуні не прогрівається. Але тому, хто їй підкориться, гарантовані неймовірні фото, заряд енергії та бадьорості, особливо в літню спеку.
Біля лагуни немає можливості розбити кемпінг або поставити намет, але тут можна усамітнитися для релаксації, послухати шум води, почитати книгу, зробити фото дикої природи. Віддай перевагу камері з макрозйомкою, яка зможе захопити місцеву флору в найдрібніших деталях, і режимом панорами для охоплення всієї локації. Порибалити в лагуні не вдасться, оскільки ловля риби тут заборонена. Територіально водойма знаходиться в Закарпатській області, в 7 км від села Чорноголова в сторону річки Лютянка.
Сусідні пам'ятки:
- Лизані камені — с.Черноголова;
- Іршавська вузькоколійка — м.Іршава;
- Ужоцький перевал — кордон Закарпатської та Львівської обл.;
- лінія Арпада — Колочава.
Кінбурнська коса, Миколаївська обл.
Свіже морське повітря, прозора вода, 40 км білосніжного піску і незаймана природа — це не заголовок з реклами дорогого туру, а цілком звичайний опис мису, який мільйонами років намивався біля берегів нинішньої Миколаївської області. Кінбурнська коса не зрівняється ні з одним рекреаційним місцем України, оскільки практично повністю зберегла свою первісність.
На косі проживає понад 300 видів рідкісних птахів, 60 з яких занесені в Червону книгу. Тому спостереження за зграями пеліканів, лебедів, качок і навіть рожевих фламінго тут цілком звична справа. Крім того, на косі можна побачити одне з найбільших місць зростання диких орхідей в Європі. Унікальність місця полягає ще в тому, що коса з одного боку омивається прісними водами Дніпра, а з іншого — солоними водами Ягорлицької затоки. Оскільки мис є частиною природного парку, «пришвартувати» намет можна тільки на призначених для цього «станціях» або зупинитися в готелі в найближчих курортних містах. Розташування міст, маршрути і місцеві визначні пам'ятки можна знайти в «Україна. Південь. Путівник».
Цікаві місця поруч:
- залишки фортеці Кінбурн;
- реліктові ліси;
- півострів Березань;
- урочище Комендантське;
- поклади білої глини.
Озеро Синевир, Закарпатська обл.
В цьому озері тобі не вдасться скупатися, адже воно отримало статус Національного парку, але хіба кристально-чиста дзеркальна гладь, що розтягнулася на 7 га під верхівками лісистих гір, не варта того, щоб проїхати заради неї сотні кілометрів? Побачивши це місце одного разу, ти захочеш повертатися сюди знову, тому що повітря тут особливо свіже, а атмосфера надзвичайно умиротворена.
Найглибша точка озера досягає 24 м, а влітку вода прогрівається всього на 1 м верхнього шару. За це озеро любить форель, а також тут водиться велика кількість раків, вилов яких заборонено. Синевир знаходиться на висоті 989 м над рівнем моря, тому щоб дістатися до нього, доведеться подолати півгодинну відстань по не крутому підйому. Під час шляху можна вивчати таблички з описом флори і фауни місцевої заповідної зони. Біля самого Синевира ти знайдеш велику кількість сувенірних крамничок і навіть кілька кафешок для перекусу. Обов'язково візьми з собою туристичний килимок для релаксації і термос з гарячим чаєм, адже навколо озера розставлено кілька альтанок, де можна зануритися в безтурботне чаювання.
Що подивитися поруч:
- реабілітаційний центр бурих ведмедів;
- форелеві ставки в с.Колочава;
- озеро Дике;
- водоспад Шипіт в селі Пилипець.
Озеро Ялпуг, Одеська обл.
Одеський край — це не тільки про моря і лимани, але і про багатство інших мальовничих місць. Однією з найбільш несходимих туристичних стежок є дорога до озера Ялпуг, яке знаходиться в 250 км від Одеси і 40 км від Ізмаїла. Прісноводне озеро вважається одним з найбільших в Україні і другим за величиною у Європі. Підземні джерела водойми починаються від території сучасної Молдови і простягаються на 39 км. Озеро сполучається з Дунаєм і займає площу на цілих 4 300 км².
На відміну від водойм заповідних територій, тут можна рибалити і купатися. Збираючи валізу, прихопи хороший спінінг, адже в Ялпузі водиться понад 40 видів риб. Уздовж берегової лінії туристи знайдуть кілька баз відпочинку, де можна зупинитися для ночівлі, а ті, хто бажає вивчити місцеві околиці, можуть заночувати в одному з готелів Болграда — маленькому затишному місті з молдавськими традиціями.
Що варто відвідати в м.Болград:
- Спасо-Преображенський собор;
- Мавзолей Інзова;
- парк ім. Пушкіна;
- Свято-Миколаївський храм.
Україна — барвиста і багатогранна, від кожного її куточка віє автентичною історією та унікальними традиціями. Тобі доведеться подолати чималий маршрут, щоб пізнати її повністю, але кожен раз відкриваючи для себе нові місця, ти будеш надихатися на нові подорожі. В інтернет-магазині «Стилус» ти знайдеш великий асортимент похідного і туристичного спорядження, а також все необхідне для пляжного відпочинку.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Подорожуємо Україною (ч.2)
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua