Корисні гаджети для велосипедистів
Велосипеди давно перестали бути примітивним двоколісним транспортом і стали поступово замінювати інші види пересування. У сезони, коли кількість велосипедів на дорозі зростає, особливо важливо подбати про безпеку їзди. Виробники електроніки та аксесуарів випускають величезну кількість гаджетів, які допомагають зробити поїздку максимально контрольованою і комфортною. У зв'язку з цим інтернет-магазин «Стилус» ділитися затребуваними девайсами, які добре себе показали на практиці.
Бортовий комп'ютер
Все більше пішоходів і автомобілістів пересідають на велосипеди, але далеко не весь двоколісний транспорт відповідає сучасним вимогам контролю і навігації. Щоб міським велосипедистам було легше підлаштовуватися під їзду на дорозі, а під час тренувань відображалася точна інформація про температуру, швидкість і витрачені калорії, використовують велосипедні комп'ютери, що встановлюються на борту рульового керування. Подібні аксесуари мають компактні розміри, водонепроникні матеріали і часто оснащені підсвічуванням для комфортної їзди в нічний час.
Виробництвом велокомп'ютерів займаються:
- Author;
- TFA;
- CATEYE;
- BikeVee;
- Ciclo.
Замок з підсвічуванням
Перше, про що повинен потурбуватися господар велосипеда — про захист від викрадення. Звичайні кабельні замки ненадійно захищають від злому, а з тросовими і ланцюговими можуть впоратися навіть звичайні кусачки. U-образні замки відрізняються підвищеним рівнем захисту завдяки міцному матеріалу і складному механізму замикання. До того ж вони мінімізують тертя і стирання фарби. Корисне доповнення — підсвічування, з яким легко розпізнати свій велосипед в темряві і спостерігати за цілісністю механізму.
Передній і задній ліхтарі
У темний час доби важливо забезпечити світло на дорозі, тому чим більшою світлосилою буде володіти ліхтар, тим довше буде висвітлена ділянка дороги. Більшість велосипедних гаджетів даного типу мають компактні габарити, легку вагу, кілька режимів сили світла і кронштейн для кріплення на кермі або шоломі. Є також моделі 2-в-1, що поєднують переднє і заднє світло. Для орієнтації транспорту, наступаючого ззаду, під сидінням встановлюють світлодіодні ліхтарі-мигалки. Можуть бути оснащені:
- рефлекторами з 360-градусною видимістю;
- декількома режимами світіння;
- автоматичним вимиканням;
- USB-роз'ємом.
Підніжка
Цей самий простий і недорогий аксесуар значиться в списку найбільш затребуваних гаджетів для двоколісного транспорту. Підніжка виручить в ситуації, коли велосипед нікуди притулити, при цьому не стираючи фарбу рами. Під час руху деталь кріпиться до пера, тому не заважає і не викликає дискомфорту, а при необхідності легко знімається. Можна також підібрати деталь за кольором, вибравши чорну або сріблясту модель. Підніжка надійно впирається в землю, фіксуючи положення велосипеда під легким нахилом.
Кронштейн для парасольки
Якщо раніше ідея прогулянки на велосипеді під дощем здавалася можливою тільки з наявністю дощовика, то тепер досвідчені велосипедисти можуть купити спеціальний кронштейн для установки парасольки. Деталь кріпиться до керма і фіксує відкрите положення парасольки, дозволяючи неквапливо насолоджуватися поїздкою. Звичайно, не варто ризикувати установкою подібної деталі в сильну бурю, оскільки вітер просто знесе велосипед або виверне парасольку навиворіт. Але в питанні захисту від сонця або легкого дощу кронштейни можуть дуже виручити.
Датчик швидкості
Датчик швидкості — це зменшена версія велокомп'ютера, що зчитує інформацію про швидкість і відстань маршруту, а також час, за який він був пройдений. Датчик у вигляді компактного пластикового аксесуара кріпиться на спиці і дозволяє рахувати швидкість обертання педалей. Гаджет синхронізується зі смартфонами різних операційних систем через Bluetooth. Завдяки попередньо встановленому додатку інформацію можна зчитувати на екрані телефону.
Налобний ліхтар
Аксесуар стане в нагоді як під час нічних поїздок по місту, так і для подорожей, тренувань, активного виду спорту. Завдяки кільком індикаторам далекого і ближнього світла можна легко керувати режимами освітлення і встановлювати підсвічування потрібних об'єктів. Є моделі, які вимикаються натисканням кнопки, а є сенсорні аксесуари, що спрацьовують автоматично. Часто моделі обладнані індикаторами заряду, роз'ємом USB type-C і ремінцем для кріплення на голову.
Особливості дорогих налобних ліхтарів:
- наявність фірмового акумулятора;
- легкий корпус з магнієвого сплаву;
- кілька режимів роботи;
- захист від води і пилу за стандартом IP68;
- одночасна робота двох світлодіодів.
Екшн-камера
Ну яка ж їзда на велосипеді без екшн-камери, здатної сфотографувати найцікавіші моменти під час велоподорожей або трюків. Перед купівлею зверни увагу на такі характеристики гаджета, як роздільна здатність, кут огляду, ємність акумулятора, вага і діагональ дисплея. Також переконайтеся в тому, що камера йде в комплекті з кріпленням, інакше його доведеться купувати додатково. Під час запису цифрові файли зберігаються на карту пам'яті micro SD, обсяг якої впливає на вартість девайса. Серед додаткового оснащення може бути вбудований датчик GPS, дисплей, підключення до Wi-Fi і мікрофон. Віддавай перевагу камерам з сенсором на 12-16 Мп з Ultra HD.
Гаджети для велосипедів не вимагають багато місця для зберігання і великих фінансових вкладень, але здатні виручити в критичній ситуації і зробити поїздку комфортною. Заходь в спеціалізований розділ інтернет-магазину «Стилус», де ти знайдеш широкий асортимент дзвінків, захисту і велокомп'ютерів для різного стилю їзди у будь-якому бюджеті.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Подорожуємо Україною (ч.2)
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua