Як вибрати дитяче ліжечко?
Вибір дитячого ліжечка — приємні клопоти для молодих батьків. Але часто, керуючись найкращими намірами, майбутні мама й тато роблять помилки у виборі цієї першочергової купівлі. Відволікаючись на зовнішній вигляд, батьки забувають про те, що ліжечко повинно відповідати критеріям безпеки і практичності як для них, так і для малюка. Щоб переконатися у правильності вибору, інтернет-магазин «Стилус» дає рекомендації по вибору дитячого ліжечка і розповідає про найпоширеніші помилки.
На що звернути увагу
Чи буде у твого малюка просте манежне ліжко або цілий спальний комплекс з нішами і шафками — вибирати тобі, але не забувай, що дизайн у виборі дитячих меблів залишається лише другорядним критерієм. Хороше ліжечко здатне прослужити десять і більше років, передаючись у спадок іншим братикам і сестричкам, дешеві ж моделі зношуються після декількох років використання.
Щоб спальний елемент меблів виявився зручним, довговічним і екологічно чистим, при купівлі зверни увагу на визначальні параметри:
- Матеріал. Дерев'яні ліжечка по праву вважаються найкращим вибором у дитячу спальню. Цей матеріал відрізняється гіпоалергенністю, міцністю, він «дихає» і ідеально підходить для незміцнілого здоров'я малюка. Найчастіше для виготовлення подібних виробів використовується бук, рідше сосна, береза, кедр. Серед асортименту зустрічаються також пластикові та металеві вироби. Перші заманюють привабливою ціною, але часто сумнівні за якістю.
- Тип конструкції. Добре, коли ліжко не перенасичене декором і позбавлене гострих кутів. Простота і універсальність — кращий вибір у цьому питанні, адже виріб може передаватися у спадок іншим дітям, тому воно повинно підходити і хлопчикам, і дівчаткам. Також зверни увагу на монолітність конструкції, не варто вибирати моделі з суцільним дном, адже тіло дитини має дихати.
- Стійкість. У перші роки життя малюкові підійде ліжечко з механізмом гойдання, але важливо переконатися, щоб воно мало надійне блокування, тому що з віком дитина більше рухається і може перекинути ліжко. Є також моделі на коліщатках і з маятниковим хитанням. Другі помітно масивніше за габаритами і вищі в ціні.
Різновиди дитячих ліжечок
Прогрес не стоїть на місці, а значить класичне дерев'яне ліжко-манеж поступово трансформується і набуває інші форми. Останні роки користуються популярністю комбо-ліжка. Вони являють собою монолітну конструкцію, що поєднує функції ліжка і комода. Як правило, вони складаються з великої кількості відкритих або закритих шафок, а головна ніша призначена для спального місця.
Також у продажу можна зустріти:
- Ліжко-трансформер — виріб може розкладатися на окремі складові або отримувати форму манежу для ігор. Часто такі ліжечка можна «розполовинити» і наблизити частину до ліжка батьків.
- Маятникове ліжечко — такі моделі сконструйовані за принципом колиски. Основа в них стабільна, а спальне місце може погойдуватися уздовж або поперек. Педіатри рекомендують універсальні ліжечка, які поєднують обидва види коливань.
- Ліжко з пеленальним столиком — ця модель стане ідеальним вибором для маленьких спалень і приміщень з обмеженим простором. Не потрібно докуповувати ще один стіл, оскільки виріб поєднує 2 в 1.
- Ліжечко-гойдалка — такі люльки починають коливатися від погойдувань мами або рухів самого малюка. Вони обладнані поздовжніми або поперечними полозами, завдяки яким відбувається розгойдування ложа.
- Ліжко на коліщатках — молодій мамі важливо міняти положення дитячого ліжка, щоб спостерігати за малюком з різного ракурсу. Моделі на колесах беззвучні і оснащені фіксаторами, що гальмують рух, коли це потрібно.
Поширені помилки при виборі
З купівлею ліжечка для малюка пов'язано багато міфів і помилок. Керуючись ними, батьки часто потрапляють у халепу і шкодують про даремно викинуті гроші. Магазин «Стилус» ділиться списком найпоширеніших помилок, пов'язаних з вибором дитячих ліжок:
- Купівля ліжка після народження дитини. Молоді батьки часто схильні до забобонів і не купують меблі для малюка до його появи на світ. Але навряд чи у новоспеченої мами буде час ретельно підбирати модель, тому до виписки малюка вдома все повинно бути готове.
- Вибір в сторону дешевого ліжка. Купуючи підозріло недорогу модель, майте на увазі, що низька ціна стала результатом економії. Це могло позначитися на якості обробки деревини, лаку, фарби і фурнітурі. Практичні меблі завжди коштують дорожче, але їх вартість і задоволення від використання виправдані.
- Ігнорування норм безпеки. Навряд чи немовляті потрібне ліжечко з багатим орнаментом і хитромудрим декором. Дитяче ложе — не привід хизуватися модним дизайном. Воно повинно бути простим, універсальним і практичним, щоб з дорослішанням малюка уникнути можливості травмування.
- Економія на матраці. Віддавши всі заощадження на ліжко, молоді мама і тато не надають значення якості матраца. Однак від його наповнювача і використовуваних матеріалів залежить здоров'я малюка. Матрац краще вибрати помірно твердий, але легкий — він не повинен сильно прогинатися під спиною дитини. Оббивка повинна бути не синтетичною.
- Купівля ліжечка «на виріст». Існує багато розсувних моделей, розрахованих на використання від народження і до 12 років. Такі трансформери враховують довжину, але не розсуваються по ширині. Експерти радять купувати меблі для сну для кожної вікової категорії індивідуально, враховуючи фізіологічні особливості дитини.
Якщо перед тобою постало питання про вибір дитячого ліжечка — відвідай каталог інтернет-магазину «Стилус», де розмістилися моделі з різним конструкційним рішенням. За вигідною ціною ти зможеш придбати гойдалки, манежі, класичні ліжечка і розсувні трансформери, які вірно прослужать довгі роки.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: 5 речей, які повинні бути в дитячій кімнаті
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua