Хто кого: стаціонарний комп'ютер vs ноутбук
Відомо, що настільні комп'ютери з'явилися раніше ноутбуків. Звідси запитання: якщо настільні ПК настільки гарні, чому ж лептопи придбали таку широку поширеність? У цій статті ми розглянемо переваги і недоліки обох форм-факторів. Якщо ви збираєтеся придбати ПК і не знаєте що краще - ноутбук або комп'ютер, то наш матеріал вам, безумовно, буде корисний.
Почнемо з достоїнств і недоліків десктопного комп'ютера
Мабуть, головне перевага - це продуктивність. Оскільки це стаціонарний пристрій, питання автономності та проблеми, пов'язані з нею, автоматично відпадають. Виробники комп'ютерних компонентів не ставлять перед собою завдання розробити енергоефективний процесор. А значить, акцент робиться виключно на продуктивності. Поряд з правильно підібраною системою охолодження, отримуємо хороший приріст продуктивності.
Другий момент - це кращі умови для модернізації та простота обслуговування. Місця в системному блоці може вистачити для безлічі апаратних компонентів - все залежить від можливостей материнської плати. Внутрішнього простору вистачить і для великої системи охолодження, і для декількох модулів оперативної пам'яті і не одного вінчестера. У разі виходу з ладу якийсь комплектуючої, заміну може призвести сам користувач, не звертаючись до сервісного центру.
До істотних мінусів настільних комп'ютерів відноситься, перш за все, мала мобільність. Очевидно, що ніхто не захоче тягати з собою системний блок на додачу з монітором і клавіатурою. Ще один недолік, який актуальний для деяких користувачів, - це дорожнеча. Апгрейд тягне за собою чималі витрати. І оскільки десктопний ПК підключається до мережі, з'являється необхідність ще й у придбанні блока безперебійного живлення.
Чим гарний і поганий ноутбук?
По суті, всі плюси і мінуси стаціонарного пристрою є, відповідно, мінусами і плюсами лептопа. Головне перевага ноутбука - мобільність. На акумуляторі в середньому він здатний простягнути 3-4 години. Завдяки енергоефективного «залозу» при звичайному використанні багато моделей можуть протриматися до 10-12 годин. Невеликі розміри і складається конструкція дозволяють носити лептоп з собою. У нього є в наявності найпопулярніші інтерфейси (USB 2.0 / 3.0, HDMI, картрідер, аудіовихід (mini-jack 3.5 mm), RJ-45). В якості захисту від крадіжки використовується Кенсінгтонський замок. За продуктивністю портативні ноутбуки поступово наближаються до рівня настільного ПК.
Але хай там як, лептопи в деяких моментах все ж поступаються стаціонарного аналогу. Їх найбільш значущим недоліком є неможливість досягнення максимально високої продуктивності. Незважаючи на спроби створення геймерських ноутбуків, які за своїм позиціонуванню апріорі повинні бути потужними, все ж портативні пристрої не дозволяють домогтися продуктивності, яка конкурує з можливостями десктопних комп'ютерів. Тим більше що апгрейдити лептоп набагато складніше через його форм-фактора. Що вже говорити про сервісне обслуговування … Недосвідченій користувачеві провести заміну комплектуючих ноутбука досить складно, тому без професійної допомоги не обійтися.
Що в підсумку?
З викладеного вище можна зробити висновок, що для специфічних завдань, що вимагають високої потужності, оптимально підійде настільний комп'ютер. У його ж випадку зручніше модернізувати систему. Портативний ПК придатний більше в якості додаткового пристрою, який можна носити з собою, щоб в поїздці відредагувати документ, зробити презентацію, скористатися Інтернетом.
В ідеалі - звичайно ж, мати і те і інше. Якщо через фінансових можливостей ви не можете дозволити собі покупку двох пристроїв, то тоді орієнтуйтеся на більшу корисність одного з них.