Техніка для дому, яка дозволяє позбутися від бактерій і алергенів
Ми й самі не помічаємо, як в будинку всюди нас підстерігає небезпека. Вчені підрахували, що в домашньому пилу живе 9 тисяч видів мікробів, а грибок і пліснява зовсім вбивають наше здоров'я. Як наслідок — головний біль, ослаблення імунітету і алергії. Інтернет-магазин «Стилус» зібрав весь перелік знезаражувальної техніки, яка знищує накопичені мікроби і віруси, що потрапили в будинок із зовнішнього середовища.
Чому це важливо
Експерти сходяться на думці, що домашнє повітря частіше брудніше і небезпечніше вуличного. Адже погодься, будинок стає каталізатором всього, що потрапляє з вулиці або накопичується всередині: кухонний пар, дрібні частинки жиру, тютюновий дим, шерсть тварин, пилок кімнатних квітів. Все це залишається в повітрі або осідає на поверхні, в тому числі на одяг.
Основною причиною алергій і поганого самопочуття є домашній пил. Він складається з дрібних фрагментів кімнатних і вуличних рослин, часток шкіри і волосся, шерсті вихованців, волокон тканини, спор цвілі, крупинок загиблих і розклавшихся комах, павутиння, пилових кліщів. Частина домашнього пилу залишається постійною, незалежно від частоти і якості прибирання.
Якщо не прибирати пил, він здатний викликати:
- алергічний риніт;
- бронхіальну астму;
- запалення очей;
- сухий хронічний кашель;
- подразнення шкіри;
- прищі і висипання;
- ендокринні порушення.
Ще одну небезпеку несуть віруси, занесені з вулиці або які потрапили в середу від хворих домочадців. Особливо гостро стоїть питання про антибактеріальне очищення будинку під час грипу, простудних захворювань або бурхливих інфекцій. Вірус COVID-19 зберігає життєдіяльність протягом декількох годин, а на пластикових і сталевих предметах залишається до двох днів.
Повністю знезаразити будинок вручну можна, але на це буде потрібно багато сил і часу. Допомогти в дезінфекції може звичайна побутова техніка. Яка? Розповідаємо далі.
Пилосос
Щоб зменшити кількість пилу, для початку його потрібно пропилососити. Звичайний і всім знайомий прилад всмоктує пиловий осад разом з накопиченим брудом, прибираючи від 60 до 99% всього пилу. Сила всмоктування, яка визначає, якого розміру частки здатний поглинути пилосос, залежить від конкретної моделі. Але не варто забувати, що пилосос не знищує, а тільки всмоктує пил, тому після кожного прибирання рекомендується очищати фільтр і звільняти його на вулиці, а не в приміщенні.
Для запобігання викиду хвороботворних бактерій в повітря під час чищення пилососом рекомендується купувати моделі з аквафільтром. Зібране сміття накопичується в резервуарі з водою, а повітря паралельно зволожується і нейтралізує алергени. Такі пилососи можуть замінити клінінгову службу, оснащуючись насадками для чищення меблів, текстилю, паркету і навіть кімнатних рослин.
Праска
Використовувати праску для дезінфекції поверхонь навчилися ще наші бабусі. Нагріваючись до 205˚С, підошва знищує більшість хвороботворних бактерій і грибків, роблячи речі стерильними. Проводити прасування з метою дезінфекції варто на одязі, м'яких меблях, шторах і гардинах, скатертинах, постільній білизні, покривалах, пледах і т.д. Корисна звичка не тільки знезаразить речі, але і остаточно впорається з пиловими кліщами на них.
Для кращого ефекту рекомендується використовувати моделі з наявністю пари. Це можуть бути:
- Парові праски — нагріваються до високих температур, зручні і легкі в експлуатації. Часто мають функцію вертикального відпарювання, парового удару, спрею, сухого прасування. Підійдуть для обробки грубих і делікатних тканин, верхнього одягу, оббивки меблів.
- Парогенератори — прасувальні агрегати високої потужності. Оснащені окремою підставкою з резервуаром для води. Здатні на інтенсивну обробку нон-стоп, під час якої велика кількість виробленої пари дезінфікує і зволожує повітря. Парогенератори вибирають за потужність і швидкість.
- Відпарювачі — дозволяють ефективно обробити речі у висячому положенні. Якщо ти володар не парової праски, купи до неї відпарювач для можливості швидкої стерилізації текстилю, верхнього одягу, фіранок, штор, а також килимів і дитячих іграшок.
Деякі господині використовують праску для знищення мікробів на грошових купюрах, прогладжуючи їх з двох сторін.
Пральна машина з функцією пари
Прання у воді з температурою від 90 ˚С вже саме по собі вважається дезінфекційної. Але цього недостатньо для знищення всіх мікроорганізмів, адже деякі бактерії витримують температуру, що перевищує 100 ˚С. Сучасні пральні машинки оснащуються функцією парової обробки речей. Гаряча пара проникає вглиб тканини, проходить у волокна і знищує патогенні мікроорганізми, алергени і грибки. Речі, які пройшли паровий режим прання, позбавлені неприємних запахів, навіть тих, які не вдавалося вивітрити роками.
Особливість парового прання — в повній відсутності контакту речей з водою. Одяг або білизна поміщається в барабан, після чого нагрівач перетворює рідину в пару і звільняє його через перфорацію на стінках камери. У деяких моделей навіть може не обертатися барабан, що нітрохи не знижує ефективність дезінфекції.
Дія пральних машин з парою направлена на:
- швидке знезараження речей;
- усунення сторонніх запахів;
- економію електроенергії;
- обробку делікатних тканин;
- прання без складок;
- вдвічі менша витрата води;
- прання без побутової хімії.
Очищувачі повітря
Навіть після ретельно проведеного прибирання в повітрі залишаються дрібні частинки пилу і бактерій. Боротися з невидимими забрудненнями може очищувач повітря, який працює 24 години на добу, постійно контролюючи стан повітря в будинку. Цей вид побутової техніки коштує не дешево, але повністю виправдовує ціну завдяки ефективній фільтрації повітряних мас, дезінфекції та іонізації повітря, яким стає легко і корисно дихати.
Очищувач повітря особливо стане в нагоді в будинку, де живуть новонароджені діти, домашні тварини і люди, які страждають алергією. Прилад нейтралізує пил і залишки шкідливих домішок, включаючи патогенні домішки, жири і нікотин. Моделі відрізняються рівнями очищення, фільтрами, що застосовуються, і споживаною потужністю. Як правило, очищувачі повітря тихо працюють, залишаючись безшумними в нічний час, і обслуговують 20-80 м² приміщення.
Зволожувачі повітря
У сухому приміщенні невагомий пил піднімається в повітря і заходить в дихальні шляхи домочадців, викликаючи подразнення слизової, першіння в горлі і алергію. Під дією вологи пил намокає, стає важче і опускається на поверхні, звідки його легше прибрати. Приділити увагу стану повітря особливо потрібно в зимову пору року, коли він нагрівається під впливом батарей і обігрівачів.
Справитися з проблемою пересушеного повітря допоможуть зволожувачі, розраховані на одну кімнату або всю квартиру. Традиційні прилади підтримують постійну вологість у межах 60%, пропускаючи сухе повітря через водяний фільтр. Зволожувач забезпечує вологість самостійно, вимагаючи лише періодичної заміни води в резервуарі. Часто моделі оснащені функцією автоматичного вимкнення при порожньому баку і ароматизацією приміщення.
Переваги використання зволожувача повітря:
- природне регулювання рівня вологості;
- очищення повітря від пилу і бактерій;
- низький рівень шуму;
- можливість ароматерапії.
Хвора людина при чханні поширює 20 000 крапель, найдрібніші з яких залишаються висіти у повітрі. Чим сухіше повітря і рідше провітрювання — тим довше віруси зберігають життєдіяльність. Для будинків зі зворотною ситуацією, коли повітря надто зволожене і провокує поширення цвілі, грибків, рекомендуємо придбати осушувач.
Гострих респіраторних захворювань та алергій можна уникнути ретельними заходами профілактики: прибиранням, зволоженням, дезінфекцією і провітрюванням, які стають особливо актуальними в період вірусних атак. Пам'ятай, що ти сам створюєш атмосферу в домі і несеш відповідальність за здоров'я інших домочадців.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Що вибрати: очищувач або зволожувач повітря?
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua