Маски і антисептики — правильна турбота про здоров'я
Тема індивідуального захисту актуальна кожного міжсезоння, але в зв'язку з активним поширенням вірусу COVID-19 інтернет-магазин «Стилус» вирішив нагадати покупцям про важливість правильної і своєчасної профілактики. Ретельно мити руки, захищатися респіраторними масками і користуватися дезінфекторами — найефективніші і прості правила, яких потрібно дотримуватися, щоб уникнути зараження.
Навіщо потрібна маска: основні правила носіння
Звичайна медична маска є ефективним засобом індивідуального захисту. Вона запобігає потраплянню в організм носія респіраторних виділень, що містять віруси, забезпечуючи бар'єр для прямої передачі інфекційних частинок. Медичний виріб виготовляється з синтетичних нетканих матеріалів (частіше спанбонду) і має універсальне застосування. Розмір масок строго стандартизований і підходить всім обличчям, в тому числі дітям.
Сучасні медичні маски включають три шари:
- зовнішній з тильного боку;
- зовнішній з внутрішньої сторони;
- фільтруючий (розташований між першими двома).
Щільне прилягання до носа забезпечує гнучка алюмінієва вставка, а кріплення відбувається за рахунок еластичних бічних петель. Іноді фільтруючий шар містить додаткові елементи для «виловлювання» біологічних рідин, такі маски містять чотири шари. Для захисту від вірусних інфекцій достатньо звичайної тришарової маски.
При використанні будь-якого виробу важливо пам'ятати головне правило — всі маски є одноразовими, а тривалість носіння для захисту від інфекційного зараження становить не більше 2 годин. Одягати і міняти маску рекомендується перед кожним виходом на вулицю. Важливо пам'ятати, що на загальну ефективність від використання впливає дотримання правил особистої гігієни.
Правила використання медичних масок:
- Одягай маску так, щоб вона щільно закривала дихальні шляхи.
- Міцно зав'язуй петлі для щільної фіксації.
- Одягай маску білою стороною до лиця.
- При наявності у виробі складок розверни їх.
- Уникай дотиків руками.
- Якщо маска намокла, заміни її на нову.
- Знімай виріб, тримаючи за резинки, а не за тканину.
Після закінчення носіння всі старі маски слід зібрати в один пакет і утилізувати з іншим сміттям. Неткані маски здатні зупиняти до 56% мікроорганізмів. Чим частіше відбувається зміна виробів, тим вище це число.
Призначення антисептиків і особливості їх використання
Антисептик для рук — це дезінфікуючий засіб, що запобігає передачі патогенних мікроорганізмів. У додержання правил особистої гігієни є альтернативою миття рук з милом і водою або його доповненням. Найчастіше розливається в компактні ємності (10-250 мл) для зручного носіння з собою і ефективної заміни мила в місцях, де воно відсутнє.
До складу антисептиків обов'язково входять:
- спирт — не менше 60%;
- зволожувач — не пересушує руки;
- четвертинні солі — підвищують антимікробну дію;
- хлорид бензалконію — має протигрибкові властивості;
- ароматичні сполуки.
Активним компонентом може бути повідон-йод, ізопропанол, етанол та інші речовини, а в додаткову домішку включаються загусники, ефірні масла, поліакрилові кислоти. Вважається, що антисептики з вмістом спирту ефективніше знищують бактерії, ніж звичайне мило. Антимікробні засоби випускаються у формі рідини, піни, гелю.
Переваги антисептика полягають в тому, що він має універсальне застосування і може використовуватися не тільки для обробки рук, але і для дезінфекції поверхонь, засобів гігієни. Сучасні препарати не сушать, не подразнюють шкіру, не викликають алергії у дітей.
Правила використання антисептиків:
- Перед нанесенням зніми кільця, годинник і браслети.
- Заклей дрібні рани водостійким пластиром.
- Нанеси не менше 2 мл препарату.
- З особливою ретельністю протри нігті, проміжки між пальцями.
- Втирай засіб не менше 30 секунд.
Крім обробки рук, не забувай періодично чистити дезинфектором речі, з якими ти часто контактуєш: смартфон, планшет, ключі, окуляри, дверні ручки, гаманець. Але попередньо переконайся в безпеці його складу для оброблюваних поверхонь.
Запобіжні заходи
Інфекція коронавіруса COVID-19 має нову етимологію, до якої у більшості людей не вироблений імунітет. По суті, інфекція є однією з форм ГРВІ та передається повітряно-крапельним шляхом. Саме тому важливо захистити свій організм від випадкового потрапляння вірусу в першу чергу через руки і дихальну систему. Це можна зробити, дотримуючись простих правил:
- Часто мій руки з милом, не менше 30 секунд.
- Уникай місць з масовим скупченням людей.
- По можливості залишайся вдома.
- Дотримуйся відстані під час спілкування не менше 1 м.
- Не чіпай на вулиці очі, ніс і рот.
- При виході з будинку одягай медичну маску.
- Прикривай рот і ніс при чханні.
- Уникай контактів з хворими людьми.
- При поганому самопочутті не займайся самолікуванням.
- Використовуй маску і антисептики згідно з правилами.
МОЗ України рекомендує тимчасово утриматися від туристичних поїздок в інші країни і відвідування людних місць на час карантину.
Пам'ятай, що здоровий спосіб життя, вітаміни і фізична активність — найкращі заходи профілактики проти будь-яких захворювань. А щоб ти не виходив на вулицю зайвий раз, замовляй маски і антисептики онлайн, наші кур'єри привезуть їх відразу до тебе додому!
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Що вибрати: очищувач або зволожувач повітря?
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua