Вбудована або звичайна побутова техніка?
Будинок - це особливе місце для кожної людини, простір зі своєю неповторною атмосферою, де прийнято відпочивати або приймати рідних і близьких. Затишок в будинку залежить від багатьох складових, однією з них є правильне розташування техніки. Але перш ніж зайнятися її розміщенням, слід визначитися, яка техніка буде вдома - вбудована або окремостояча. Розповімо про плюси і минуси кожного типу.
Переваги вбудованої побутової техніки
Не так давно на ринку з'явилася вбудована побутова техніка, її головна перевага - ергономічність простору. На відміну від окремостоячої техніки, вбудовану встановлюють секціями та комбінують так, як захочуть господарі. Наприклад, замість установки повноцінної плити з духовкою можна встановити духовку на такому рівні, щоб не потрібно було нахилятися в процесі приготування їжі. Вбудована техніка допоможе заховати неестетичні прилади за красивою декоративною панеллю. Завдяки такому пристрою навіть на маленькій кухні можна розмістити всю необхідну техніку. Крім естетичності, вбудовану техніку відрізняє:
- Практичність. Вона займає менше місця в порівнянні зі звичайною.
- Підвищена гігієнічність. Техніка встановлюється в певне місце, не залишаючи щілин, куди міг би потрапити пил, пролитися масло, завдяки чому малоймовірна поява бактерій і тарганів.
Технічно сьогодні можна вмонтувати практично будь-які побутові прилади: мікрохвильовку, варильну поверхню, пральну машину, посудомийку і навіть кавоварку. Щоб підкреслити переваги вбудованої техніки перед звичайною, виробники часто акцентують увагу покупців на підвищеному терміні служби. Нібито через відсутність щілин, зазорів і невеликої кількості відкритих поверхонь техніка прослужить довше. Але давайте будемо чесними, все залежить від дотримання правил експлуатації, оскільки можна і вбудованою технікою користуватися так, що вона вийде з ладу набагато швидше звичайної.
Головні плюси вбудованої техніки:
- відсутні шви між технікою;
- монолітна стільниця забезпечує комфортну роботу за поверхнею;
- при бажанні можна розмістити духовку і варильну поверхню окремо одну від одної;
- єдиний гармонійний дизайн всього приміщення;
- економія простору.
Але не все так добре, як здається на перший погляд. Мінуси теж є, і вони дуже серйозні.
Головні недоліки вбудованої техніки:
- Її неможливо зрушити. Якщо захочеться затіяти ремонт в квартирі, це буде важкувато. Техніка вже вбудована, тому на її переміщення доведеться витратити чималі гроші, а може і перепланувати ремонт повністю.
- Висока вартість і подальші великі витрати. Вбудована техніка дійсно коштує дорожче, тому тобі доведеться вибирати: чи варті всі перераховані вище плюси тих витрат, які несе за собою вбудована техніка або краще вибрати звичайну.
- Невеликі розміри самої техніки. Якщо купуєш вбудований холодильник, то враховуй, що у нього відносно невелике основне відділення, а морозильної камери може і зовсім не бути, а значить її доведеться купувати окремо.
А як щодо окремостоячої техніки? Говоримо про плюси і мінуси
Вбудована техніка і окремостояча - дві різні категорії, що відрізняються правилами експлуатації, вартістю, зовнішнім виглядом. Звичайна побутова техніка користується великим попитом серед покупців, оскільки:
- Коштує дешевше. Це головний критерій на користь окремостоячої техніки, особливо для тих, у кого обмежений бюджет на покупку. До того ж сьогодні існує чимало простих, красивих і дійсно недорогих варіантів.
- Має більш широкі можливості і сучасні функції, яких позбавлена вбудована техніка.
- Її можна легко замінити. Якщо техніка зламалася, досить просто замовити нову. При цьому не потрібно ламати всю конструкцію, підбирати за габаритами.
- Не потрібно витрачатися на фахівця. Такі меблі легко встановити самостійно. Досить поставити, вирівняти і підключити. Труднощі можуть виникнути хіба що з газовою плитою, для підключення якої потрібен фахівець.
- Мобільність і зручність перестановки. Нескладно буде провести перестановку меблів або перемістити її при переїзді в новий будинок.
- Можна поставити на будь-яке місце в кухні. Важливо враховувати тільки деякі правила, наприклад, холодильник не можна встановлювати поряд з плитою, з якої виділяється тепло.
Мінуси окремостоячої техніки
Один з головних мінусів звичайної техніки - неможливість домогтися єдиного стилю в дизайні інтер'єру. Окремостоячий холодильник або плита завжди виділяються на загальному тлі, тому досягти гармонії в дизайні важкувато. Хіба що доведеться купити цілий комплект техніки одного виробника, щоб інтер'єр виглядав злагоджено і гармонійно. Більш того, часто велика техніка візуально пригнічує враження від інших предметів, особливо, коли вона явно відрізняється висотою і глибиною фасаду.
Також таку техніку не можна розмістити максимально щільно, тому залишаються щілини, куди потрапляють пил, бруд і жир.
Скажімо, що немає універсально правильного і єдиного варіанту для всіх. Потрібно пробувати! Включивши фантазію, можна скомпонувати вбудовану техніку зі звичайною. Може вийде дуже вдала комбінація, яка ефектно підкреслить дизайн кімнати, і одна техніка доповнить іншу.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Як доглядати за роботом-пилососом?
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua