Як доглядати за роботом-пилососом?
Грамотний догляд за будь-яким пристроєм - гарантія його правильної і довговічної роботи. Щоб робот-пилосос кожен раз дивував бездоганним результатом, потрібно не лінуватися виділяти після прибирання кілька хвилин на очистку його комплектуючих. Умілий підхід до обслуговування пристрою може продовжити автономність акумулятора і загальний термін його роботи. Не знаєш, що потрібно робити? Тонкощами догляду за роботом-пилососом ділиться Stylus.ua.
Як почати роботу
Більшість моделей роботів-пилососів працюють незалежно від людини і не потребують налаштувань. Деякі прилади оснащені функцією автозапуску - це дозволяє власникові дистанційно вмикати і вимикати прибирання, навіть якщо нікого немає вдома. Загальний алгоритм роботи з пристроєм виглядає так:
- Оглянути прилад на наявність пошкоджень.
- Зарядити акумулятор.
- Запрограмувати роботу машини.
- Увімкнути прилад.
- Простежити за рухами пристрою.
- Вимкніть апарат і проведіть необхідний догляд.
Незалежно від того, присутній ти вдома або запускаєш пилосос, перебуваючи на роботі, перед прибиранням підготовки потребує саме приміщення. Необхідно прибрати з площі великі предмети і встановити віртуальні стіни, вони представляють собою лазерні датчики, вмикаються й вимикаються разом з пилососом. Віртуальні стіни обмежують простір, не допускаючи пересування апарату в приміщення, де прибирання не заплановане.
Перед запуском робота-пилососа необхідно переконатися в тому, що:
- на нього не потрапила вода;
- відсутнє пошкодження кабелю;
- встановлені всі комплектуючі;
- на шляху руху не лежать дроти;
- з території прибрані розкидані речі.
Використання пристрою продовжує термін його служби, а тривалий застій негативно позначається на роботі акумулятора.
Догляд за роботом-пилососом
Після прибирання достатньо приділити пристрою 10-15 хвилин, щоб система функціонувала правильно і в майбутньому не виникали неполадки. Заплутане в щітці волосся і забитий фільтр навряд чи допоможуть апарату показати ідеальний результат, тому основні правила обслуговування техніки схожі з класичним пилососом.
Догляд складається з певних етапів, які передбачають чистку деталей, які найбільш зношуються. Від регулярного обслуговування приладу залежить термін служби його окремих комплектуючих і самої техніки. Також на алгоритм дій по догляду за роботом-пилососом впливає обраний режим (сухе або вологе прибирання, об'ємне або локальне).
Камера і датчики
Апарат орієнтується в приміщенні за допомогою датчиків і камер, зв'язуючись з базою і вибудовуючи маршрут прибирання. Також вони необхідні для сканування поверхні і автоматичного вибору режиму. Покриті і заляпані брудом сенсори можуть показувати помилкові дані або зовсім перестати функціонувати, тому їх разом з базою слід тримати в чистоті. Після прибирання рекомендується протирати камеру і датчики сухою м'якою ганчіркою.
Щітки
Центральну щітку-валик необхідно очищати від волосся і сміття після кожного прибирання. Для цього потрібно затиснути фіксатори і повністю її зняти - поверхнево протерти щітку недостатньо. У комплекті часто йде аксесуар для чищення заплутаного волосся і вовни або спеціальне кільце для зручного зняття сміття з основних валиків. Багато сучасних роботів-пилососів зовсім не мають центральної щітки. Замість цього сміття заковтується переднім всмоктуючим отвором, а з боків для підштовхування розташовані щітки-вертольоти.
Регулярність очищення бічних щіток - один раз на тиждень. Їх може бути різна кількість в залежності від комплектації. Перед доглядом їх слід повністю витягти з апарату.
Контейнер і фільтри
Роботи-пилососи - компактні пристрої, тому ємність пилозбірника рідко перевищує 600 мл, чого навряд чи вистачить на два прибирання. У зв'язку з цим звільняти фільтр від пилу і сміття необхідно після кожного запуску. Забитий пилозбірник призводить до таких наслідків:
- зниження ефективності роботи;
- утворення зазорів;
- позбавлення герметичності;
- висипання пилу на підлогу;
- швидка розрядка батареї.
Спочатку потрібно витягти контейнер, витрусити його і протерти сухою щіткою, потім дістати фільтр. Мембранні пилозбірники можна промивати під водою і повертати на місце після повного висихання, а НЕРА-фільтри обполіскувати не рекомендується. Швидко і ефективно очистити їх можна за допомогою звичайного пилососа.
Забруднений мішок має слабку силу всмоктування, що змушує пристрій переходити на повну потужність, що швидше розряджає акумулятор і зупиняє роботу машини. Є моделі, оснащені світловим індикатором, що сигналізує про заповнювання пилозбірника. Якщо ти помітив, що навіть при спустошеному фільтрі техніка погано всмоктує бруд, спробуй замінити його - це рекомендується робити кожні два тижні при щоденному використанні.
Переднє колесо
Волосся або шерсть, які намотуються на переднє колесо гальмують роботу пилососа і знижують швидкість пересування. Після прибирання бажано витягти спрямовуюче колесо, відкрутити вісь, звільняючи від забруднень деталі і тримач. Потім модуль необхідно зібрати і повернути на місце.
Ігнорування догляду за переднім колесом може привести до зниження ефективності прибирання, а забруднений поруч датчик пробігу - до некоректних обчислень при розпізнаванні геометрії приміщення.
Основні колеса
Що стосується основних коліс, розташованих з боків, їх рекомендується поверхнево очищати після кожного прибирання від волосся, сміття. Знімати та проводити повний огляд - щотижня.
Сенсори перепаду висоти
Роботи-пилососи призначені для обробки горизонтальних площин, переповзаючи перепони на шляху висотою максимум в 2-3 см. Не дати впасти пристрою і попередити його про розташований поруч спуск або сходи дозволяє вбудований датчик перепаду висоти. Його функціонування так само важливе, як і повноцінна робота інших деталей, тому одночасно з камерою і іншими датчиками м'якою сухою ганчіркою необхідно протирати сенсор перепаду висоти.
Внутрішні деталі
Раз на півроку бажано здійснювати розбирання внутрішніх деталей і очищати їх щіткою. Якщо ти сумніваєшся, що тобі вдасться розібрати і зібрати апарат без наслідків, звернися в сервісний центр. Таке «генеральне прибирання» самого приладу продовжить термін його служби і попередить поломки.
Правила зарядки пристрою
У роботах-пилососах розташовані акумулятори, що заряджаються від бази. Перед першим використанням батарею обов'язково потрібно зарядити повністю - це займе 8-9 годин. Якщо цього не зробити і припинити зарядження, з'явиться ризик виходу з ладу батарей живлення. Після прибирання машина завжди повертається на базу, розпізнаючи її розташування по інфрачервоному променю або пам'яті.
Продовжити термін служби акумулятора допоможуть наступні правила:
- Не допускати повної розрядки пристрою.
- Тримати базу завжди увімкненою.
- Встановлювати зарядну станцію далеко від батарей опалення.
- Уникати попадання на апарат і базу прямих сонячних променів.
Якщо робот-пилосос буде довго не експлуатуватися, з нього слід вийняти акумулятор, розташований внизу корпусу, і зберігати окремо в сухому місці. Перед цим батарею потрібно зарядити не менше, ніж на 40%.
Загальна схема належного догляду за роботом-пилососом це очищення фільтра, валика, датчиків і переднього колеса після кожного прибирання, щотижневе зняття бічних коліс і щіток, щомісячний повний огляд і двічі на рік розбирання внутрішніх деталей. У тебе ще немає робота-пилососа? Вибирай модель в каталозі нашого магазину і практикуй на ньому наші рекомендації.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Що вибрати: очищувач або зволожувач повітря?
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua