Секрети смачних млинців — зустрічаємо Масляну!
Цього року Масляний тиждень почався 24 лютого і триватиме до 1 березня. Свято Масляна символізує проводи зими і зустріч весни. В цей час на столі головною стравою вважаються млинці, тому кожна господиня намагається здивувати гостей фірмовими і новими рецептами. Що допоможе в приготуванні ідеальних тонких млинців і яку для них придумати начинку — ділиться Stylus.ua.
Секрет №1. Вибираємо сковорідку
Від правильної сковороди залежить, наскільки рівними, смачними та рум'яними будуть млинці. Сам прилад випускається в різноманітних варіантах: від круглої посудини з тонкими бортиками до квадратних сковорідок із кришками. Класична млинниця має діаметр 24-26 см, але для любителів готувати великі млинці є варіанти і на 30-40 см. Серед особливостей, що відрізняють звичайну сковороду від тієї, що призначена для млинців, можна виділити наступні:
- низькі бортики - для легкого перевертання;
- товсте дно - розраховане на перепад температур;
- антипригарне покриття - щоб уникнути прилипання;
- довга ручка - для зручного стікання тіста.
На ринку представлені вироби з тефлону, кераміки, чавуну, алюмінію, емалі, нержавіючої сталі.
Тефлонові - для дієтичних млинців і не тільки
На сковороді з антипригарним покриттям відмінно готувати, адже на ній можна обсмажувати інгредієнти без додавання масла. Це може стати виручалочкою для тих, хто дотримується дієти або стежить за фігурою. Такий посуд легко миється, але для очищення необхідно вибирати неабразивні засоби і м'які губки, щоб не зачепити чутливе покриття. Перевертати млинці на тефлоновій сковороді краще дерев'яними інструментами.
Плюси:
- недорога ціна;
- підходить для новачків;
- млинці не прилипають.
Керамічні - максимально тонке тісто
Корпусом для виробів з керамічним покриттям найчастіше служить сталь, чавун, алюміній. Вартість таких моделей дорожче, адже для їх виготовлення використовуються виключно природні матеріали. Багато господинь відзначають, що антипригарні властивості кераміки ще вище, ніж у тефлону. Але забувати про дбайливий догляд також не варто, адже тонкий шар можна легко подряпати металевими лопатками. На сковороді з кераміки можна готувати млинці з одноразовим додаванням олії.
Переваги:
- з екологічно чистих матеріалів;
- стійкість до високих температур;
- тонкі млинці.
Чавунні - смак бабусиних млинців
Чавунний посуд використовувався ще нашими бабусями і прабабусями. Тісто на сковорідці обсмажується рівномірно і красиво, набуваючи характерний золотистий колір. Особливістю матеріалу є пориста структура, яка поглинає масло і просочується їм, утворюючи подобу антипригарного покриття. Таким чином, чим старіше сковорода з чавуну - тим смачніші на ній будуть млинці. Серед недоліків можна відзначити велику вагу і схильність до утворення іржі.
Плюси:
- довговічність;
- міцність;
- невибагливість у догляді.
Алюмінієві - раз-два і готово
Посуд з харчового алюмінію відрізняється легкістю і недорогою ціною. Млинці в ній готуються швидко за рахунок моментального нагрівання, але ручка таких моделей не завжди термостійка, що вимагає використання прихватки. Пошкоджений матеріал може провокувати в процесі нагрівання виділення токсичних речовин, тому з алюмінієвою сковородою потрібне дбайливе поводження. Схожими властивостями володіє нержавіюча сталь, але вироби з неї відрізняються більшою міцністю.
Переваги:
- дешева ціна;
- швидке приготування;
- рівномірний прогрів.
Мармурові - вибір сучасних господинь
Подібний посуд виготовляється з литого алюмінію, покриттям якого служить мармуровий або гранітний шар. Такі сковороди з'явилися відносно недавно, але вже встигли завоювати любов господинь завдяки рівномірному пропіканню і відсутності пригорання. Готувати на них зручно, млинчики не пригорають, не відшаровуються і легко перевертаються, що особливо зручно для початківців кулінарів. За рахунок рівномірного прогрівання млинці на мармуровій сковороді виходять золотистими, рівними і красивими.
Плюси:
- не виділяє токсичних речовин;
- нагрівається до максимальних температур;
- робить рум'яну скоринку.
Секрет №2. Йдемо в ногу з часом
Альтернативою сковородам можуть стати інші сучасні прилади, готові допомогти в приготуванні ласощів. Найпопулярнішими з них є електричні млинниці, з якими впорається навіть той, хто ніколи не готував. Подібні пристрої можуть мати одну або кілька робочих поверхонь різного діаметру і форми. Алгоритм приготування млинців на електронній жаровні складається з простих кроків:
- необхідно ввімкнути прилад;
- виставити потрібну температуру;
- дочекатися нагрівання;
- вилити тісто і розподілити його лопаткою;
- перевернути млинець на іншу сторону.
Вироби з тіста готуються на млинниці максимально швидко, не прилипають до поверхні і виходять ідеально рівними. Деякі моделі оснащені індикаторами нагріву і автовимкненням після готовності. Електромлинниці, як правило, включають в комплект лопатку для перевертання, пензлик для змазування поверхні маслом, ополоник для тіста.
Секрет №3. Шукаємо найкращий рецепт
Голосовий помічник Google може стати непоганим асистентом на кухні, але краще мати всі необхідні рецепти під рукою. Якщо ти підшукуєш щось оригінальне або задалася метою випробувати на Масляну як можна більше варіацій млинців, тобі знадобляться кулінарні збірники від відомих кондитерів і шеф-кухарів. Секрети приготування і рецепти запашних млинців ти знайдеш в книгах:
- М. Ру «Випічка солодка і несолодка».
- Дж. Олівер «Торти, десерти і випічка».
- А. Скрипкіна «Пироги і не тільки».
- А. Гудзенко «Солодощі без цукру».
- Е. Лофтус «Маленька книга. Мрія гурмана».
Щоб урізноманітнити святковий раціон, млинці готують з різними варіантами начинок. Для солоних варіантів можна вибрати гриби, м'ясо, фарш, сирний крем, шпинат, спаржу, моркву або подати в класичному вигляді з зеленню і сметаною. Але все-таки найбільшим попитом користуються саме солодкі млинці, в якості начинки для яких можна використовувати згущене молоко, ягоди і фрукти, шоколадні соуси, креми.
Простим і неймовірно смачним рецептом є солодкі млинці, для приготування яких знадобиться:
- 2 курячих яйця;
- 200 г борошна;
- 500 г молока;
- 1 упаковка вершкового масла;
- цукор і сіль.
Далі слідуй покроковій інструкції:
- Вершкове масло розтопити.
- Розбиті яйця збити з молоком.
- Додати борошно і сіль. Ретельно перемішати.
- Посмажити тонкі млинці з двох сторін.
- Кожен шар перемазати великою кількістю розтопленого масла і посипати цукром.
Приготування такого масляного торта займе не більше півгодини. Його можна прикрасити горіхами, тертим шоколадом або корицею!
З кожним днем відчувається наближення весни, а Масляна - відмінний привід відзначити закінчення холодного сезону. Приготувати смачні млинці дуже просто, якщо під рукою є улюблена млинниця і книга з корисними рецептами. Святкуй разом з магазином «Стилус» і нехай все буде солодко!
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Що можна приготувати в бутербродниці?
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua