Бездротова зарядка для смартфона: що потрібно знати до купівлі?
Зарядка смартфона без проводів схожа на магію - видимих з'єднань немає, а енергія є. Все це заслуга стандарту Qi і методу магнітної індукції. До недавнього часу бездротова зарядка дійсно здавалася чимось магічним, а сьогодні цей продукт можна зустріти практично в кожному магазині. Що потрібно знати до купівлі бездротової зарядки, які у неї є переваги і недоліки? На ці та інші питання відповімо в сьогоднішній статті.
Страшна правда про бездротові зарядки
Представивши Айфон 8 і 8 Plus з бездротовою зарядкою, компанія Apple голосно заявила: «Щоб зарядити Айфон, не потрібен провід - це в чистому вигляді бездротове майбутнє. Заряджайте смартфон від станцій і підставок в ресторанах, барах, аеропортах!». Насправді без проводів не обійдеться - зарядка підключається до мережі за допомогою кабелю і лише потім заряджає смартфон. У більшості сучасних смартфонів використовуються скляні панелі, вони дозволяють реалізувати в пристрої бездротову технологію.
Як це працює?
Стандарт Qi (вимовляється «Ци») працює в такий спосіб: в смартфоні і в бездротових станціях є електромагнітні котушки, завдяки яким і відбувається передача енергії. Принцип електромагнітної індукції задіюється для передачі потужності. Заряджати бездротовим способом можна навіть через деякі чохли, але вони повинні бути тонкими і матеріал не повинен створювати перешкоди.
Переваги і недоліки бездротових зарядок
У кожного пристрою є свої мінуси і плюси, і бездротові зарядні станції не виняток. Головний плюс пристрою полягає в тому, що можна ввечері дочитати всі новини, покласти свій смартфон на бездротову станцію і відправитися спати. Більше не доведеться в напівдрімоті шукати потрібний дріт, підключати зарядку до мережі, з'єднувати зі смартфоном і т.д, але і це далеко не всі переваги бездротових зарядок, ось головні з них:
- Можна підживлювати батарею смартфона в громадських місцях: кафе, готелях, ресторанах. У багатьох закладах вже з'являються панелі з підтримкою стандарту Qi.
- Роз'єм смартфона залишиться цілим і неушкодженим - більше не доведеться нескінченно засовували і висовувати кабель, через що може пошкодиться гніздо.
- Зарядка не загубиться в шнурах і завжди на видному місці.
Мінуси бездротових зарядок:
- Використовувати смартфон, як під час зарядки провідним способом не вийде, тому що пристрій має стабільно лежати/стояти на станції.
- Зарядка здійснюється повільніше, ніж із зарядним кабелем, але в майбутньому цей мінус зникне. Нещодавно компанія Xiaomi представила бездротову зарядну станцію Mi Charge Turbo потужністю 30 Вт. А найшвидшу дротову зарядку з технологією Super FlashCharge 120W представила компанія Vivo, можна зарядити акумулятор 4000 мАг за 13 хвилин.
- Поки мало смартфонів підтримують бездротову зарядку, а про універсальність такого придбання можна сперечатися.
Особливості вибору бездротової зарядки
Чи підтримує ваш смартфон стандарт Qi
Тут, здавалося б, все банально - щоб заряджати смартфон бездротовим способом, потрібно щоб він підтримував бездротову зарядку. Але чомусь багато покупців впевнені, що бездротова зарядка підійде для будь-якого смартфона. Це не так!
Заряджати на бездротовій станції можна пристрої, що відповідають стандарту Qi, тому перш ніж замовляти «чудо-техніку» в інтернет-магазині, ознайомся з характеристиками свого смартфона і переконайся, що його можна заряджати без дротів.
Потужність зарядки
Потужність смартфона повинна відповідати вихідній потужності бездротової станції. Найпотужніша бездротова зарядка має показник 30 Вт (модель Xiaomi). Більшість Android-смартфонів підтримують потужність бездротової зарядки 15 Вт, а останні iPhone - 7,5 Вт.
Якщо ти не впевнений, яка потужність потрібна для бездротової зарядки смартфона, можеш проконсультуватися з нашими фахівцями або самостійно знайти інформацію в інтернеті. Відзначимо, що перевищення дозволеної потужності не зашкодить гаджету, а іноді навіть прискорить процес зарядки. Купівля менш потужної зарядки може обернутися тим, що смартфон буде повільно заряджатися.
Дизайн
Бездротова станція стане частиною інтер'єру будинку або офісу, тому вибирай модель, яка впишеться в дизайн квартири/робочої обстановки. Існує два типи форм-фактора:
- Горизонтальна «лежача» підставка, на якій телефон лежить.
- Похила конструкція, що утримує смартфон під невеликим кутом, що дозволяє вільно бачити екран і повідомлення.
Більшість покупців вибирають похилі зарядки, оскільки зняття смартфона з горизонтальної підставки зупинить зарядку, а користуватися пристроєм в горизонтальному положенні незручно.
Якщо переживаєш, що телефон «зіскочить» з бездротової станції, вибирай горизонтальну модель. В асортименті деяких виробників (Belkin) є навіть моделі, які можна вмонтувати в стіл.
Виробник
В асортименті багатьох виробників телефонів є власні бездротові зарядки: Samsung, Google, Xiaomi, Huawei. Компанія Apple теж обіцяла випустити бездротову зарядку, але щось пішло не так і задум не реалізувався. Ми рекомендуємо придбати зарядний пристрій бренду твого смартфона. Якщо не знайшов необхідний варіант, придивися до виробників Belkin, oneLounge, CanPow, MakeFuture, Meizu.
Зарядка в чохлі
Виробники Prestigio, Belkin і інші дозволяють заряджати смартфон в чохлі товщиною не більше 5 мм. Така товщина не зменшує швидкість зарядки і не провокує збої в роботі системи. Звичайно, чим тонше чохол, тим краще, але ми рекомендуємо заряджати смартфон взагалі без чохла - так зарядка точно пройде без проблем.
Тепер ти знаєш всі плюси і мінуси бездротових зарядок і знайомий з особливостями вибору. Якщо вже пригледів бездротову станцію для свого смартфона - можеш оформити замовлення вже зараз.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: ТОП-5 китайських флагманів