Йогуртниця - корисне або марне придбання?
Йогурт - продукт, який люблять дорослі і діти, тому для йогуртниці знайдеться місце в кожному будинку. Харчуватися здоровою їжею хочуть все, але щодня купувати домашній йогурт на ринку накладно, а магазинні смакоту відштовхують підозрілим складом. Ось і приходить на допомогу невигадлива і проста в управлінні техніка, за допомогою якої можна готувати смачний, а головне, власний продукт. Інтернет-магазин Стилус готовий довести, що йогуртниця не повинна припадати пилом на кухні, а її використання стане запорукою здорового раціону.
Що таке йогуртниця і «з чим її їдять»?
Ми не здивуємо вас, якщо скажемо, що йогуртница - це електроприлад для приготування свіжого йогурту. «Молоде» побутовий пристрій на сучасних кухнях з'явилося недавно, проте вже встигло порадувати шанувальників здорового харчування своїми унікальними можливостями. Незважаючи на активне поширення приладів за останні роки, про їх «предків» було відомо ще понад століття тому, коли йогуртниці починали використовуватися в промислових цілях. Принцип їх роботи не відрізнявся від сьогоднішньої техніки, вони мали схожу конструкцію, будучи лише більш масштабними аналогами.
Принцип роботи машини
Зараз йогуртница - щодо компактний пристрій, що не займає багато місця на кухні. Прилад складається з нагрівальної основи, всередині якої розміщуються баночки (їх кількість відрізняється в різних моделях, але в середньому становить 5-8 ємностей). У банки заливається прокип'ячене охолоджене молоко і закваска, які потім закриваються герметичними кришками і залишаються для розвитку бактерій. Стандартний обсяг кожної ємності розрахований на 125 - 150 г, є також моделі, що складаються з однієї великої ємності. Оскільки лакто-і біфідобактерії потребують тривалому перебуванні при температурі на рівні 37-42 С °, завдання йогуртниці полягає в одноразовому підігріві і надалі підтримці необхідного рівня нагрівання протягом 8-12 годин. Для зручності деякі моделі оснащені таймером, індикатором нагріву і інформативним LED-дисплеєм.
Чи не йогуртом єдиним
Асортимент приладів представлений різноманітними моделями: від простих з мінімальним об'ємом до дорогих великих пристроїв. Якщо для розгляду повного спектра можливостей йогуртниць взяти за приклад багатофункціональні моделі, то з ними ви зможете приготувати:
корисний домашній йогурт;
пряну ряжанку;
свіжий сир;
ніжні молочні десерти;
тане крем-брюле;
поживні пудинги.
Навіть якщо ви стали володарем йогуртниці, що готує продукт лише за прямим призначенням, йогурт завжди можна урізноманітнити незвичайними добавками і новими поєднаннями, роблячи десерт неповторним. Горіхи, мед, насіння, цукати шоколад, ягоди і сухофрукти зроблять кожен рецепт неповторним, дозволяючи експериментувати з контрастними поєднаннями інгредієнтів і ніжними молочними нотками.
Кому не обійтися без йогуртниці
Справжній йогурт є необхідною складовою раціону дітей, літніх людей, тих, хто стежить за фігурою або дотримується дієти, тому йогуртница стати в нагоді:
Молодим мамам, які хочуть, щоб їхні діти харчувалися тільки перевіреними натуральними продуктами.
Тим, хто контролює свою вагу. Для гарного статури недостатньо ходити в тренажерний зал, адже запорукою красивої фігури є правильне харчування. Домашні йогурти, знежирений сир і кисломолочні продукти допоможуть дотримуватися здорового раціону.
Тим, хто страждає від цукрового діабету. Використовуючи йогуртницю, ви особисто контролюєте рівень цукру або його відсутність.
Алергікам і тим, хто сидить на дієті. З приготуванням йогурту в домашніх умовах ви можете бути впевнені в безпеці компонентів.
Спортсменам. Кисломолочні продукти для спортсменів - це джерело легкозасвоюваних білків, вуглеводів, кальцію та інших корисних мікро- і макроелементів.
Всім, хто стежить за своїм здоров'ям. Шанувальникам натуральних продуктів без добавок і любителям домашньої їжі не обійтися без практичного кухонного помічника.
Також рекомендуємо йогуртницю всім, хто цінує свій час. Адже тепер не потрібно проводити в магазинах годинник, вивчаючи склад кожного продукту - отримуйте задоволення від приготування смакоти своїми руками і будьте впевнені в їх складових!
Асортимент йогуртниць і чим вони відрізняються
У каталозі магазина Стилус ви знайдете різні моделі, що відрізняються потужністю, кількістю ємностей і переліком додаткових функцій. Перед покупкою важливо визначитися з призначенням, проаналізувати склад сім'ї та інтенсивність використання. Все тому, що кисломолочні продукти, як і вся натуральна їжа, яка не зберігаються довго, оскільки вона може швидко заграти і скиснути. З цією метою доцільно оцінити обсяги та інші параметри, за якими відрізняються йогуртниці:
Матеріал ємностей. Для баночок використовується пластик або скло. Скляні ємності екологічніше, але можуть розбиватися. Прилад з пластиковими банками буде дешевше і практичніше.
Потужність. Моделі йогуртниць споживають в середньому 15-30 Вт, де всі варіанти будуть відмінно справлятися зі своїми обов'язками.
Тип управління. Є однокнопочні моделі, з
Додаткові функції. Можливості приладів в приготуванні різних видів кисломолочних продуктів.
Обсяг ємностей. Продуктивність приладів варіюється в діапазоні 0,5-2 л.
Серед корисного оснащення в йогуртницю знайдеться можливість легкої чистки, миття в посудомийній машині, виставлення дати і часу, а також наявність нековзних ніжок, індикатора очищення, книги рецептів і маркування кришок. Крім цього, моделі відрізняються різним дизайном, кольоровим оформленням, формою.
Варіанти моделей
На сьогоднішній день ринок йогуртниць дуже широкий і представлений популярними виробниками: Moulinex, Redmond, Tefal, Kenwood, Vitek та іншими. Чудовим прикладом мультифункціональної йогуртниці є Moulinex YG2301 31 з 7 скляними баночками і загальним обсягом до 1 л. Модель обладнана автоматичним відключенням зі звуковим сигналом і маркером терміну придатності для контролю свіжості продуктів.
Для тих, кому комфортніше використовувати один великий контейнер, підійде модель VES VYM-2 з електронною панеллю керування. Пластиковий прилад обладнаний прозорою кришкою для спостереження за процесом приготування і таймером з можливістю установки часу до 36 годин.
Йогуртниця Tefal YG660132 втілить ваші кулінарні фантазії за допомогою 5 автоматичних програм, що дозволяють готувати різні страви, включаючи кремові десерти, домашній сир, сир та інші варіації.
5 причин купити йогуртницю
Якщо ви все ще в замішанні і чаша ваг між марною і корисною покупкою досягла для вас балансу, погляньте на 5 причин, які надихнуть вас перейти на приготування домашніх йогуртів:
Натуральність. З йогуртницею ви відчуєте справжній смак продукту - таким, яким він повинен бути.
Економія. За вартість одного магазинного йогурту ви приготуєте 7-8 порцій власного.
Різноманітність. З функціональним приладом ви зможете забезпечувати себе смачною сметаною, кефіром, сиром, і для цього зовсім необов'язково заводити корову.
Користь. Продукт без добавок є низькокалорійним і сприяє засвоєнню вітамінів і мінералів.
Простота. Девайс все зробить сам, контролюючи час і температуру, а ви витрачаєте час лише на закладку інгредієнтів.
Все більше господинь переходить на домашню підготовку, не довіряючи виробникам, так і користь від економії істотний, завдяки чому подібна техніка швидко окупається. Кожен робить висновок для себе, проте якщо ви любите молочні продукти і часто їх вживаєте - йогуртниця однозначно стане для вас корисною покупкою з вкладенням в здоров'я близьких вам людей!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Який блендер краще: погружной або стаціонарний?
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua