Чи варто купувати Ломтерізки для будинку?
Напевно кожен, проходячи повз відділу кулінарії в супермаркеті спостерігав за чудо-приладом з страхітливим ножем, нарізати м'ясо і овочі ідеальними скибочками. Ні, вам не потрібно буде поміщати на кухні цілий агрегат, адже для будинку існують побутові версії скиборізок компактних розмірів і надійним рівнем захисту. Stylus.ua допоможе розібратися, чи варто витрачати гроші на слайсер і стати в нагоді він в домашніх умовах.
Що являє собою ломтерезка і для чого може знадобитися?
Ломтерезка - це електронне пристосування для нарізання продуктів рівномірними скибочками. Прилад є невід'ємною частиною кулінарного процесу в ресторанах, кафе, їдальнях і супермаркетах. Промислові та побутові моделі відрізняються габаритами, потужністю і швидкістю нарізування. Безумовно, Ломтерізки не можна назвати предметом першої необхідності на домашній кухні, проте щасливі власники слайсера встигли відчути її ефективність в побуті. Сир, м'ясо, овочі, хліб, нарізані за допомогою даного приладу не тільки економлять час господині, а й стають справжньою окрасою столу. Згадайте, як складно іноді перед приходом гостей впоратися з усіма процесами і в поспіху нарізати м'ясне асорті рівними часточками. Ломтерезка впорається з цим за пару хвилин, і ви з гордістю подасте на стіл акуратне і апетитне блюдо. Також електронний ніж допоможе красиво нарізати:
продукти для піци;
фрукти для відкритих пирогів і десертів;
сирне асорті;
м'ясо і ковбаси різної твердості;
інгредієнти для салатів;
хліб.
За допомогою Ломтерізки можна швидко впоратися з цибулею, уникаючи сліз, і нарізати охайні колечка для салатів, перших і других страв. Ширина нарізки і рівень гостроти ножів залежить від специфіки конкретної моделі. Якщо у вас велика сім'я, ви часто приймаєте гостей або просто любите, коли все ідеально - ломтерезка значно спростить вашу кулінарну життя.
Характеристики Ломтерізки, які потрібно врахувати при виборі
Слайсер відноситься до побутової техніки середньої цінової категорії і представлений різними виробниками. Найбільш продуктивними себе зарекомендували бренди Bosch, Gorenje, Russell Hobbs, Graef; економними, але якісними варіантами вважаються Ломтерізки Sencor, Magio. Функція у слайсера одна - нарізування продуктів, тому не шукайте тут кольорових дисплеїв, пульта управління і програмного меню. Використання цього пристрою відрізняється максимальною простотою, не вимагає спеціальних навичок.
Машинки для нарізки відрізняються типом конструкції, дизайном, продуктивністю і обробкою продуктів різного ступеня щільності. Тому перед покупкою визначитеся зі своїми потребами: чи плануєте ви роботу з твердими інгредієнтами або вибираєте прилад для «салатово-закусочних» процесів. У зв'язку з цим зверніть увагу на основні критерії.
Безпека
У 19 столітті господар подрібнювача міг разом з овочем втратити частину пальця, а зараз сучасні моделі мають безпечною конструкцією з передбаченими функціями захисту. Сам процес нарізування виглядає наступним чином:
продукт поміщається в спеціальний лоток-штовхач;
після запуску машина здійснює зворотно-поступальні рухи, а лоток дотримується і направляється в сторону леза;
при обробці маленьких частин продуктів використовуються спеціальні тримачі;
нарізані слайси складаються в передбачену для цього зону.
Таким чином, пристрій виключає прямий контакт пальця з лезом, забезпечуючи вам спокійний і безпечний процес. До того ж обертовий ніж в більшості моделей захований в захисний кожух, тому потрібно дуже постаратися, щоб поранитися. Додатково деякі моделі оснащені системою автоматичного захисту від випадкового включення і спеціальною комбінацією запуску, що особливо важливо при наявності в будинку дітей.
Наявність лотка
Щоб процес був гігієнічним, нарізані електронним ножем слайси повинні кудись складатися. Для цього вибирайте моделі з столиком або лотком в комплекті, які будуть збирати оброблений продукт, захищаючи його від попадання бруду і заощаджуючи місце на робочому столі. Як правило, піддони виготовляються з пластика і не вимагають складного догляду: їх досить від'єднати від конструкції, промити під струменем води або просто протерти вологою губкою.
Товщина нарізки
Моделі машинок для нарізання відрізняються різним діапазоном товщини обробленого продукту. У професійні слайсери закладається люфт на 0,5-23 мм, для домашнього використання досить 1-17 мм. Деякі Ломтерізки оснащені покроковим датчиком контролю товщини, але така опція найчастіше зустрічається в дорогих моделях. Якщо ви спочатку плануєте нарізати ультратонкі шматочки, тоді вибирайте пристрій, який містить значення 0,5 мм.
Потужність
Ломтерезка - не те пристрій, де потрібно гнатися за високими показниками потужності, адже найбільш продуктивні моделі мають набагато більші здібностями, ніж це стане в нагоді в домашніх умовах. Для побутового вжитку досить 100 Вт при варіації моделей від 80 до 230 Вт. Тому тут цей показник не грає першорядну роль при виборі.
Заточення і матеріал ножа
Ножі в більшості моделей виготовлені з нержавіючої сталі, що володіє підвищеною міцністю і здатністю протистояти іржі. Ножі мають один з двох типів заточування:
пряму (зустрічається у недорогих моделей, впорається з продуктами невисокою щільності: сиром, овочами, фруктами);
хвилеподібну (легко нарізуватиме продукти щільної структури: м'ясо, хліб).
Як головний елемент машини, ніж в слайсери самозагострювальний і вимагає лише періодичного промивання.
Важливо! На ломтерезке можна нарізати заморожені продукти, фрукти з великими твердими кісточками, а також сире м'ясо і м'ясо на кістці.
I> blockquote>
Швидкість обертання
При виборі моделі зупиніться на варіанті з можливістю регулювання швидкості, оскільки різні продукти вимагають різного характеру нарізки. Наприклад, сири люблять плавні поступальні рухи, а м'ясо або хліб різкі динамічні.
Матеріал конструкції
Корпус подрібнювача може бути пластиковим і металевим. Якщо перші цілком придатні для домашнього вжитку, то другі в основному використовуються на промислових підприємствах. Пластикові Ломтерізки від якісних виробників також можуть мати надійний рівень експлуатації, служать роками. Є моделі металевих виробів і для побутового користування. Такі пристрої коштують дорожче, відрізняються довговічністю. І ті, і інші повинні мати прогумовані ніжки для стабільної стійкості.
Де розмістити Ломтерізки
Один з не менш важливих моментів при вирішенні про покупку Ломтерізки є планування розташування агрегату на кухні. Ховати слайсер в кухонну шафу - недоцільно, так як ви втомитеся кожен раз заново його діставати і підключати. Тому потрібно спланувати зону (бажано біля обробної дошки), де ви комфортно поставите прилад, користуючись ним при найменшій необхідності. Зверніть увагу і на інтер'єр кухні. Сучасні прилади виготовляються в класичному стилі, так, щоб відповідати будь-якого дизайну, однак на ринку пропозицій ви знайдете і яскраві різнокольорові моделі.
Щоб не картати себе за витрачені на Ломтерізки гроші, її покупка повинна бути продуманим кроком. Якщо нарізування займає чимало часу вашого кулінарного побуту, ви багато готуєте і любите красиво нарізані продукти, тоді девайс однозначно вам стане в нагоді вам. А Stylus допоможе підібрати модель під вашу кухню і рівень бюджету!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вибрати ваги: поради від Stylus.ua
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua