Гаджети для здоров'я
Технічний прогрес, змітаючи все на своєму шляху, вривається в наші сірі будні, представляючи нові розробки в сфері здоров'я. Пару років тому ми й уявити не могли, що звичайні ваги або тонометр можуть бути «розумними», будуть показувати нам статистику через спеціальні програми і давати рекомендації, що потрібно робити. Цього разу ми розповімо про корисні гаджетах для здоров'я, які допоможуть стежити за роботою власного організму і не дати йому здатися в відповідальний момент.
Електронні термометри - практичні і безпечні, без ртуті
Електронні термометри вимірюють температуру тіла, використовуючи спеціальні електродатчиків. Результати вимірювання виводяться на невеликий екран гаджета. Такі термометри моментально стали популярними на ринку, оскільки вони мають такі переваги:
Не містять ртуть.
повідомляти за допомогою звукового сигналу про закінчення вимірювання.
Деякі моделі мають пам'ять, що дозволяє звірити попередні показники вимірювання.
Чи мають підсвічування для зручності вимірювання температури в темряві, щоб не розбудити домочадців.
Похибка точності вимірювання складає ± 0,1 градуса.
Вимірюють температуру швидше звичайного градусника (від 10 секунд до 3 хвилин).
Більшість термометрів виконані з високоякісної гуми, за рахунок чого гаджет гнеться, а це дозволяє вимірювати температуру у рухливих дітей.
Існують безконтактні градусники, вони вимірюють температуру тіла на відстані шляхом вимірювання скроневої артерії. Термометр фіксує майже 4 000 вимірювань протягом 2 секунд, при цьому враховує втрату тепла шкірою і температуру навколишнього середовища. Користуватися розумним градусником можуть всі члени сім'ї, тільки потрібно налаштувати відповідні профілі в додатку на смартфоні для кожної людини.
Термометр AEG FT 4904 призначений для вимірювання температури в аксилярній, ректальної і оральної області, він спрацьовує всього за 10 секунд, повідомляючи користувача звуковим сигналом про завершення процедури. Коштує такий прилад приблизно 200 гривень.
Інгалятор-небулайзер для лікування бронхіальних захворювань
Раніше інгалятори використовувалися лише в лікувальних установах, але сьогодні їх можна придбати і для домашнього використання. Навіщо потрібні небулайзери і що це таке? Це спеціальні прилади, призначені для інгаляції та лікування бронхіальних захворювань. Речовини, які вводяться в дихальні шляхи всмоктуються організмом набагато швидше, ніж прийняті таблетки або капсули. Тому вдихати ліки - ефективніше, ніж приймати таблетки, особливо, якщо препарат призначений саме для дихальних шляхів.
Небулайзер використовують
бронхіту;
запальних процесів дихальних шляхів;
ГРЗ;
ларингіту та інших хвороб.
Відмінним варіантом для домашнього користування стане інгалятор Xiaomi Andon VP-M3A Micro Mesh Nebulizer.
Розумний тонометр - вимірюємо тиск і пульс, відстежуємо статистику
Зовні дизайн гаджета нагадує звичайний тонометр з манжетою, відмінність полягає в можливості передачі даних в мобільний додаток на смартфон або інший гаджет за допомогою Wi-Fi або Bluetooth.
Розумний тонометр вимірює серцебиття і пульс і передає дані у вигляді графіків, діаграм або таблиць, що дозволяє відстежувати статистику. Не можна сказати, що такі пульсометри є надточними, тому для отримання реальних результатів краще виміряти пульс або тиск кілька разів. Працювати з розумним тонометром можуть відразу кілька користувачів, а значить можете користуватися всією сім'єю. Деякі девайси здатні визначати і повідомляти про серцевих захворюваннях: аритмія, брадикардія та інші. Якщо ви отримали таке повідомлення, краще відразу ж звернутися до лікаря.
Розумні ваги - худнемо правильно
Смарт-ваги зовні практично нічим не відрізняються від звичайних, вони теж вимірюють вагу людини, який на них варто. Але якщо синхронізувати смарт-ваги зі смартфоном по Wi-Fi або Bluetooth, вони розкажуть набагато більше:
вага людини;
м'язову масу;
процентний вміст води і жиру в організмі;
кісткову масу;
індекс маси тіла;
рівень базального метаболізму;
тип статури.
Вся інформація зберігається в спеціальному додатку, встановленому на смартфоні або планшеті. Зміни ваги і інших параметрів можна відстежувати в вигляді статистики, таблиць і діаграм. Також ваги дають рекомендації по щоденній нормі споживання калорій, що дозволяє скласти правильний раціон на день і позбавитися від зайвої ваги. Смарт-ваги включаються автоматично, як тільки користувач стає на них, і автоматично відключаються через певний час.
Контролюємо рівень глюкози за допомогою глюкометра
Одним з найважливіших приладів на аптечній полиці людини з діабетом є глюкометр - це прилад для самостійного контролю рівня глюкози в крові, причому для цього не потрібні спеціальні знання і вміння (ну хіба що тільки прочитати інструкцію потрібно). Смарт-глюкометри, як і більшість інших розумних гаджетів для здоров'я, вміють працювати в парі зі смартфоном, відображаючи дані в додатку. Для цього глюкометри використовують Bluetooth.
Користувач може ввести в додаток інформацію про харчування, дозах і часу прийому інсуліну, тривалості фізичної активності. Відстеження рівня глюкози в крові відбувається з урахуванням всіх даних (харчування, фізична активність, дози інсуліну). Найбільш просунуті моделі здатні визначати коливання глюкози і припускати, що могло стати причиною таких коливань.
Пульсоксиметр
Це гаджет, який вимірює не тільки пульс, але і насичення киснем капілярної крові. Якщо вимірювання пульсу - це знайоме більшості наших читачів дію, то насичення киснем крові звучить моторошно. Пояснюємо: цей показник дозволяє зрозуміти, чи все у вас в порядку з дихальною системою, не відчувають чи легкі нестачі кисню після фізичної активності. У нормі цей показник становить від 96 до 100%. Пульсоксиметр теж синхронізується зі смартфоном і виводить дані вимірювань через додаток.
Найбільш популярним пульсоксиметром для домашнього використання на сьогоднішній день є PO3 від компанії iHealth, яка спеціалізується на випуску гаджетів для здоров'я для iOS-користувачів.
Смарт-годинник на сторожі здоров'я - для тих, хто хоче все і відразу
Намагаючись встигнути все, ми часто забуваємо про таку важливу частину життя як відпочинок, через що наш організм може давати збій. Розумні годинник здатні контролювати стан вашого здоров'я днем і вночі, головне підібрати модель з функціями для здоров'я.
Вбудовані датчики розумного аксесуара дозволяють отримати повну інформацію про якість сну, пройдений за день відстані, кількості спалених калорій. Цю інформацію користувач може отримати завдяки синхронізації розумних годин з додатком, куди слід ввести дані про поточний вагу, зріст і інші необхідні дані. Це дозволяє отримати найбільш достовірні дані і статистику.
Які функції для здоров'я є в смарт-годинах:
Датчик серцебиття. Для контролю пульсу і тиску, допомагає визначати хвороби серця. Функцію підтримують годинник Honor Watch Magic TLS-B19, Samsung Galaxy Watch, Apple Watch series 3.
Відстеження якості сну. Спеціальні датчики визначають ваші біоритми і складають індивідуальний графік сну. Смарт-годинник знають, коли вас краще розбудити, щоб весь день не було відчуття «втоми», «розбитості» і недосипу. Функція є в смарт-годинах Xiaomi AmazFit (Black), Fitbit Charge 2, Samsung Galaxy Fit E та інших.
Функція ЕКГ. Можливість зробити електрокардіограму як в лікарні підтримують тільки Apple Watch series 4. Для цього потрібно утримувати коліщатко Digital Crown протягом 30 секунд, після чого дані процедури відобразяться в додатку на iPhone. Потім інформацію можна перетворити в PDF-файл і відправити лікаря.
З розумними гаджетами для домашнього використання можна легко і точно фіксувати і аналізувати важливі для здоров'я показники. А найголовніше - вони завжди будуть у вас під рукою, ви зможете виміряти тиск або температуру хоч о третій годині ночі без необхідності викликати швидку. Вибирайте портативні і зручні гаджети для здоров'я на stylus.ua!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маленькі помічники, які створюють домашній затишок
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua