Вибираємо витяжку: особливості, поради, нюанси
Кулінарія - заняття непросте, і яким б не був рівень твоєї майстерності, все ж трапляються різні неприємності. Найчастішою проблемою на кухні є поява і накопичення неприємних запахів і гару. Це не тільки дратує нюх всіх оточуючих, а й часто починає в'їдатися в стіни. Поверхні навколо плити і меблі просочуються жиром, зайвою вологою, а також починають втрачати свій первісний колір. І хоч такі метаморфози кухні помітні не відразу, але вже через пару місяців регулярного готування обстановка перетворюється не в кращу сторону. Щоб уникнути всього цього, можна просто купити витяжку і забути про ці неприємності. Пропонуємо ознайомитися з основними характеристиками витяжок, які допоможуть тобі визначитися з вибором.
Які види витяжок бувають?
Офіційної класифікації немає, але умовно їх можна розділити на три групи:
плоскі з настінним кріпленням;
плоскі вбудовуються;
Відрізняються вони своєю формою і способом установки. Плоскі з настінним кріпленням і купольні кріпляться до стіни або стелі прямо над плитою. Плоскі вбудовані монтуються прямо в кухонний підвісну шафу над робочою поверхнею і тим самим економлять корисний простір.
Функціонал витяжок залежить від комплектації вже кожної конкретної моделі. Представники середньої вартості і вище, наприклад Gorenje, Elica, Ventolux, мають якісні фільтри, додаткові опції і більш стильний дизайн, який може гармонійно доповнити інтер'єр приміщення. Ті, що дешевше в основному володіють одноразовими очисними системами і просто викачують повітря, пар і дим в трубопровід або на вулицю в залежності від конструкції воздуховода.
Значення і відмінність фільтрів
Найголовніша річ у витяжці - це фільтр. Особливо це важливо, якщо ти збираєшся купувати рециркуляционную витяжку, яка повертає в кімнату очищене повітря. Чим ретельніше і якісніше він затримує шкідливі частинки, тим краще для тебе. В основному на ринку можна знайти всього два види фільтра: грубої очистки (або проти жиру) і тонкого очищення.
Фільтр грубої очистки складається з синтетичних волокон як у витяжки Ігніс або металевих мікроволокон як у Bosch, на які осідає дим, елементи горіння, кіптява, жир і інше сміття. Фільтр тонкого очищення складається з активованого вугілля, який абсорбує більш дрібні частинки і краще справляється з неприємним запахом, наприклад як у витяжки Elica. У прогресивних моделях зустрічається кілька рівнів фільтрації, вони поєднують в собі обидва види очищення.
Природно, з часом на фільтруючих поверхнях накопичується занадто багато бруду, і їх ефективність значно знижується, а значить їм необхідно обслуговування або заміна. Щоб ти знав, на що звертати увагу при виборі фільтрів, проведемо їх порівняння:
Синтетичний фільтр є одноразовим, тому після того як він забився, доведеться купувати новий, але зате він краще пригнічує шум. Він дуже простий у використанні і вистачає його надовго.
Металевий не має обмежень у використанні, його можна мити в посудомийній машині неагресивними засобами, вручну теж можна мити, але відніме багато сил і часу. Він також мінімізує шум від роботи.
Вугільний одноразовий не вимагає регулярної заміни: раз в три-п'ять місяців в залежності від інтенсивності використання. Активоване вугілля в поєднанні з катіонами і сріблом проводять найтоншу очищення, усуваючи максимально можливу кількість домішок і бруду в повітрі. Однак після тривалого використання в ньому накопичена органіка поступово почне розкладатися, в результаті чого фільтр сам стане виділяти неприємний запах. Тому його доведеться міняти, що потребують деяких витрат.
На що ще варто звернути увагу перед покупкою витяжки?
Крім дизайну і виду очищення, варто звернути увагу на ще пару важливих пунктів, а саме продуктивність і рівень шуму, який створює техніка під час роботи.
Щодо шуму логічно, що гучне гудіння від мотора і циркулюючого повітря над головою може негативно позначитися на будь-яку людину. Тому інженери постійно працюють над удосконаленням системи шумозаглушення, щоб звучання було якомога непомітніше.
Щоб купити витяжку з прийнятним рівнем шуму, пропонуємо ознайомитися з порівняльною таблицею гучності звуків для людського слуху:
Рівень шуму, дБ | Порівняння для людського слуху |
До 39 | Природний шум оточення в простому приміщенні |
40-49 | Тиха музика з радіо |
50-59 | Рівень шуму в затишному кафе або ресторані без музичного супроводу при малій кількості відвідувачів |
60-69 | Висота звуку мови при звичайній розмові на дистанції одного метра |
70-79 | Приблизний показник шуму під час поїздки в громадському транспорті |
80-90 | Порівняно з шумовим фоном в офісі з активно зайнятим персоналом або на громадському заході |
130 і більше | Звук злітаючого літака, межа сприйняття слуху, відмітка початку больових відчуттів |
Якщо ти вирішив купити витяжку в маленьку кухню, зверни увагу, щоб рівень шуму витяжки не перевищував 60-65 дБ.
Як розрахувати продуктивність витяжки для своєї кухні
Одним з найголовніших факторів, який ти повинен враховувати при виборі витяжки є продуктивність моделі. Щоб прилад забезпечив нормальну циркуляцію повітря по всій площі кухні, йому необхідна відповідна потужність, яку ти можеш для власної впевненості розрахувати самостійно. Для цього знадобляться наступні значення:
S - значення площі кухні;
h - висота кімнати;
коефіцієнт оновлення повітря - число від 10 до 12, в залежності від бажаного результату (яке число візьмеш, стільки раз витяжка буде оновлювати повітря протягом години);
частка втрат 1,3 (кількість можливого просідання повітря при очищенні становить близько 30%, що ми і враховуємо).
Формула обчислення продуктивності дуже проста: (S х h) × 10 × 1,3 [м3 / год]
Отримане число є показником оптимальної потужності витяжки саме для твоєї кухні. Наприклад, якщо твій результат 495 м3 / год, то підійдуть моделі продуктивністю 500 м3 / год і вище.
Сподіваємося, а описана інформація допоможе тобі правильно вибрати витяжку для кухні. На нашому сайті ти знайдеш безліч цікавих варіантів, як в плані технічних характеристик, так і в плані дизайну. Зроби свою кухню по-справжньому затишною і прогресивною.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: "Як вибрати холодильник, який довго прослужить?"