macOS 15 Sequoia: огляд
Після презентації iPhone 16, AirPods 4 та Apple Watch 10 компанія Apple презентувала оновлення операційних систем для своїх пристроїв. Комп'ютери бренду отримали нову операційну систему під назвою macOS 15 Sequoia. Новинка отримала чимало корисних функцій та цікавих оновлень, у тому числі опції із підтримкою можливостей штучного інтелекту Apple Intelligence. Але обговоримо все максимально докладно і детально.
macOS 15: дата виходу
Анонс macOS Sequoia версії 15 відбувся 10 червня 2024 року, коли проводилась Всесвітня конференція розробників (WWDC 2024 Apple). А офіційний реліз оновленої операційної платформи для комп'ютерів Mac від Apple припав на 16 вересня 2024 року.
macOS Sequoia 15 (також зустрічається назва Секвойя) є наступником платформи macOS Sonoma. І щодо назви, то представлена операційна система так була названа неспроста, а на честь національного парку «Секвойя» у США.
Актуальна версія macOS 15
Останнє оновлення апаратної платформи для Mac датовано 28 жовтня 2024 року. Сьогодні актуальною є версія MacOS Sequoia 15.1.
Як оновити операційну систему? Достатньо відкрити розділ системних налаштувань та вибрати підрозділ «Основні», де слід клацнути на поле «Оновлення ПЗ». Якщо, наприклад, відсутня можливість оновлення через системні налаштування, завантажити останню версію операційної системи і поставити на Мак можна через AppStore.
Зверніть увагу, що перехід на нещодавно представлену операційну платформу займає час, тому заздалегідь зарядіть гаджет або тримайте зарядний пристрій під рукою. Також не зайвим буде перед оновленням операційної системи зробити резервну копію даних.
macOS Sequoia: функції
Звичайно ж, користувачам комп'ютерів Mac від компанії Apple найбільше цікаво, що нового і цікавого може запропонувати оновлена операційна платформа. Тому пропонуємо вам ознайомитися з основними функціями та можливостями macOS Sequoia 15.
Використання iPhone на робочому столі комп'ютера Mac
Одним з ключових оновлень macOS 15 Sequoia є опція «відзеркалювання» iPhone на робочому столі Mac. Простіше кажучи, при встановленні нової апаратної платформи панель завдань отримує нову іконку – iPhone. Ця іконка – ярлик програми, що дублює екран iPhone на Мак. Якщо клацнути по цій іконці, то гаджет автоматично виявить iPhone, працювати з програмами якого тепер можна на Mac, використовуючи підключені клавіатуру та комп'ютерну мишку.
Важливо відзначити той факт, що і Айфон, і Мак повинні працювати під одним і тим же обліковим записом Apple. Причому дзеркальне відображення можливе навіть у тому випадку, коли екран смартфона вимкнено.
Також у macOS 15 з'явилася функція Drag&Drop, яка відповідає за спрощене перенесення файлів і даних з одного пристрою на інший, зокрема з Айфона на Мак. З цією функцією користувачі можуть легко та швидко переносити зі смартфона на комп'ютер та назад фотографії та відео, документи та інші файли. Навіть сповіщення з iPhone можна отримувати безпосередньо на комп'ютері Mac.
Підтримка функцій штучного інтелекту
Наступна корисна особливість macOS 15 – безумовна підтримка штучного інтелекту Apple Intelligence, адже в даний час ШІ стає все більш затребуваним, популярним, важливим, потрібним. Так, користувачам комп'ютерів Mac, які вже перейшли або планують поставити нову операційну систему, стають доступними функції ШІ, що дозволяють більш ефективно шукати і обробляти інформацію (полегшений пошук зображень, генерація зображень, рерайт тексту та інше).
Apple Intelligence пропонує нові інструменти для письма Writing Tools, використовуючи які перевірка текстів (стилістика написання, орфографія та граматика) стає більш швидкою та одночасно якісною. Якщо ж використовувати опцію «Листування», то можна без проблем налаштувати тон повідомлення або тексту під ті чи інші умови спілкування: дружній, лаконічний, діловий, професійний.
Додатки на робочому столі у вигляді вікон-плиток
Працювати одночасно з кількома програмами стає зручніше, тим більше, що тепер немає необхідності завантажувати та встановлювати сторонні утиліти. У macOS 15 можна розмістити вікна відкритих програм у вигляді вікон-плиток на краю робочого столу. Зробити це просто: необхідно одне з вікон відкритих програм перетягнути до краю робочого столу, де воно зістикується зі стороною екрану. Потім такі маніпуляції слід повторити з іншими вікнами відкритих програм.
Також в оновленій операційній системі для комп'ютерів Mac передбачена можливість комфортної та простої роботи з вікнами програм – наведіть курсор на зелену кнопку, позначену «+», і виберіть один із варіантів, який випав:
- відкрити на весь монітор;
- заповнити та розставити;
- перемістити та змінити розмір.
Зберігання паролів в одному місці
Операційна система macOS 15, функції якої спрямовані на покращення взаємодії користувача з гаджетом, надає можливість синхронізації з іншими Apple-пристроями для безпечнішого керування паролями та їх зберігання. Новий додаток «Паролі» (Passwords) призначений для «Зв'язування ключів iCloud» таких пристроїв, як Mac, iPhone, Vision Pro, iPad і навіть ПК з ОС Windows, що дозволяє в одному місці зберігати всі ваші облікові дані .
Програма «Паролі» забезпечує надійну синхронізацію облікових даних через iCloud завдяки наскрізному шифруванню, а 2-фазні коди налаштовуються як відразу в цій утиліті, так і заповнюються в браузері Safari автоматично. І ще один плюс вбудованої програми Passwords – це можливість виявлення витоку даних та попередження користувачів про можливі загрози безпеці.
Відеоконференції стали більш комфортними
В операційній системі macOS Sequoia 15 з'явилася дуже важлива і корисна функція Presenter Overlay. Тепер користувачі можуть заздалегідь переглянути вікно програми або певну область екрана, яка відображатиметься іншим учасникам відеоконференції під час запуску розшарення робочого столу. Але уточнимо, що таке оновлення поки що можливо використовувати тільки з SharePlay, для сторонніх програм, які працюють з конференціями, перед розшаренням екран не можна переглядати.
Не подобається задній фон, що відображається під час відеоконференції? З macOS Sequoia можете забути про негарну або невідповідну стилістику фону – адже тепер, використовуючи вбудовану функцію ретуші, легко і швидко змінити фон на відповідну динамічну або статичну картинку. Така опція є особливо важливою під час проведення ділових онлайн-зустрічей, конференцій, презентацій.
Надсилання повідомлень за розкладом та інші оновлення iMessage
Часто забуваєте привітати рідних із важливою датою, друга чи колегу – з днем народження? З оновленням операційної системи macOS Sequoia до версії 15 вам більше не доведеться почуватися ніяково, адже запланувати відправку вітального меседжа можна заздалегідь, а система відправить його саме в той день, коли потрібно.
Розроблені компанією Apple нові ефекти для повідомлень (свіжі анімації, яскраві емодзі, цікаві стікери) зроблять ваші меседжі більш «живими». А швидко реагувати на отримані повідомлення можна за допомогою емодзі Tapbacks, вибираючи найцікавіші або популярні реакції.
Корисною буде і опція Smart Reply, яка доступна для роботи з програмами Mail та iMessage. Щоб швидко відповісти на повідомлення, можна вибрати один із контекстних варіантів відповіді. А також у додатку Mail з'явилася нова кнопка з назвою Resume, яка буквально резюмує зміст повідомлень у вигляді невеликих тез, щоб переглядати інформацію було простіше та швидше.
Удосконалення помічника Siri
Взаємодія з Siri стала більш комфортною та природною завдяки опрацюванню «помічника», який тепер краще сприймає контекст поставлених завдань і, як результат, видає більш точні відповіді, слушні поради. Керувати Сірі можна без рук, використовуючи гарнітуру та відповідаючи на запитання жестами.
Якщо ви поставили питання або поставили якесь завдання своєму «помічнику», то відстежувати його активність можна за новим розміщенням вікна та анімації. Також зручнішою стала і опція Type to Siri, запустити яку тепер можна шляхом швидкого натискання клавіші Command.
Нові можливості браузера Safari
Зручніше працювати з браузером Safari, де з'явилася функція Highlights, що розпізнає довгі тексти на сторінках і відображає їх короткий зміст. Функція «Приховати об'єкти, що відволікають», у свою чергу, приховує під час перегляду веб-сторінки «непотрібні» дані, наприклад, адреси або номери телефонів. А ось режим Reader адаптує сторінку під користувача, роблячи перегляд зручнішим, включаючи статті зі змістом та резюме.
Більш комфортним став перегляд відео. Наприклад, коли ви переглядаєте контент на платформі YouTube, а в адресному рядку з'являється нова іконка, достатньо один раз натиснути на неї, щоб відео відкрилося в окремій панелі. Також передбачено режим Picture-in-Picture – продовжуйте переглядати відкриту сторінку та контент на ній під час переходу на іншу сторінку, тобто відкрите вікно відображається поверх інших вікон.
Оновлення калькулятора на Mac
Більш прокачаним став і калькулятор на комп'ютерах Mac. Тепер до уваги користувачів пропонуються не три варіанти, а цілих чотири:
- Стандартний калькулятор (звичайний, простий) – робота з цифрами, виконання простих завдань (додавання, віднімання, множення, ділення, вирахування відсотка та інше).
- Науковий калькулятор (інженерний) – додатково передбачені можливості виділення кореня, зведення числа у ступінь та інші складніші математичні дії.
- Калькулятор для програмістів – тут можна виконувати різні складні та спеціалізовані розрахунки, наприклад, працювати з бінарний кодом.
- Математичні нотатки (Math Notes) – система працює з прикладами, які містять відразу кілька дій, прямо в нотатках.
І ще одна перевага оновленого калькулятора в операційній системі macOS Sequoia – це наявність вбудованого конвертера. Щоб перетворити одні одиниці виміру на інші, достатньо лише переключитися зі звичайного режиму на розділ «Конвертація».
Цікаві оновлення macOS Sequoia для геймерів
macOS Sequoia 15 сподобається і геймерам. Причина в тому, що з оновленням операційної платформи значно спрощується перенесення ігор на комп'ютери Mac, а також стають доступними нові популярні ігри, серед яких варто виділити такі:
- Resident Evil 7: Biohazard;
- Frostpunk 2;
- World of Warcraft: The War Within;
- Assassin's Creed Shadows;
- RoboCop: Rogue City;
- Sniper Elite 4;
- Wuthering Waves та інші.
Інші особливості macOS 15: новинки та оновлення
І якщо ви вважаєте, що це всі оновлення операційної системи, то глибоко помиляєтеся. macOS 15 Sequoia пропонує набагато більше. Нижче ми коротко описали ще ряд функцій та можливостей нової операційної системи для Mac.
- Під час встановлення нової операційної системи користувачі Mac отримують доступ до перемикача Low Power Mode безпосередньо з меню батареї. Цей режим необхідний для заощадження батареї за рахунок призупинення роботи фонових завдань, грамотного зниження продуктивності.
- Функція «Адаптація навушників» відома багатьом користувачам гаджетів з ОС iOS тепер з'явилася і на Маку. Підключені до комп'ютера AirPods можна максимально точно налаштувати під дзвінки, музику або режим прозорості.
- Знайома багатьом програма для колективного опрацювання проектів Freeform отримала нові сцени та розділи, які дозволяють зручніше та простіше організовувати дошки. Також покращилися механізми автовирівнювання та створення діаграм.
- Додаток «Погода» дозволяє відстежувати як фактичну температуру повітря на вулиці, так і відчутну, якщо різниця в значеннях помітна для людини.
- З оновленою програмою Home ви зможете зробити обмежений за часом гостьовий доступ для своїх розумних пристроїв.
- У свою чергу, додаток «Карти» відображає топографічні карти місцевості з визначними пам'ятками, стежками, контурними лініями. Тут можна складати маршрути піших екскурсій, зберігати у бібліотеці цікаві чи важливі точки на карті.
- У додатку Photo фотографії відсортовані в бібліотеці за категоріями, наприклад, «Домашні тварини», «Люди» та інші. За допомогою функції Clean Up, що підтримує AI-алгоритми розпізнавання об'єктів, визначення на фото та видалення небажаних об'єктів відбувається в автоматичному режимі.
- У «Нотатках» з'явився вбудований диктофон і стало можливим робити аудіозаписи відразу з нотаток. Також простіше почало працювати з довгими нотатками, оскільки з'явилась можливість згортання розділів під заголовки або підзаголовки. І додамо приємний момент – це нові стилі форматування, що передбачають використання кольорових тегів чи маркерів.
- Окремо виділимо той факт, що тепер у «Нотатках» можна записувати аудіо з коротким підсумком та/або автоматичною транскрипцією в текстовому форматі.
- З оновленням операційної системи до macOS 15 Sequoia користувачі отримують можливість створювати, змінювати та переглядати нагадування безпосередньо у додатку «Календар», що зручніше у повсякденному житті.
Пристрої, сумісні з macOS 15 Sequoia
Оновлена платформа macOS 15 Sequoia, судячи з покращень та інновацій, має всі шанси зробити роботу на Маку більш комфортною та зручною. Передбачені нові інструменти та можливості, як ми можемо припускати, позитивно позначаться на продуктивності роботи, а також більш тісній взаємодії користувача з пристроєм і більш щільної інтеграції з іншими «яблучними» гаджетами.
Залишилося лише зрозуміти, які Apple-пристрої сумісні з оновленою апаратною платформою macOS Sequoia 15:
- MacBook Pro – моделі 2018 року випуску та вище;
- MacBook Air – моделі 2020 року випуску та вище;
- Mac Pro – моделі 2019 та 2023 років випуску;
- Mac mini – моделі 2018 року випуску та вище;
- Mac Studio – моделі 2022 та 2023 років випуску;
- iMac Pro – моделі 2017 року випуску;
- iMac – моделі 2019 року випуску та вище.
Сподіваємося, наша стаття виявилася корисною для вас – тепер ви легко розберетеся з новою операційною системою macOS 15 Sequoia. І якщо хочете отримувати подібні огляди, підписуйтесь на наші новинні розсилки та Телеграм-канал, адже тут ми також часто розігруємо цінні та цікаві призи, анонсуємо дати виходу новинок, розповідаємо про актуальні знижки та акції в інтернет-магазині Stylus.
Автор: Яна Мусієнко, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: