Як вибрати смарт-годинник
Асортимент розумних годинників настільки великий і різноманітний, що нерідкі ситуації, коли вибір буквально ставить покупця в глухий кут. І щоб уникнути подібних неприємних ситуацій, ми підготували для вас детальний інструктаж, як вибрати смарт-годинник з урахуванням оснащення та підтримуваних функцій, технічних характеристик та параметрів, особливостей підключення, стилістичного оформлення.
Види розумних годинників
Отже, як підібрати смарт-годинник? На сьогоднішній день існує декілька негласних класифікацій, згідно з якими Smart Watch можна поділити на різні групи.
За віком та статтю
Моделі відрізняються розмірами, дизайном, кольорами, кількістю та особливостями функцій:
- для дітей;
- для чоловіків;
- для жінок;
- універсальні (для дорослих користувачів);
- для людей похилого віку.
За форм-фактором
Часто форма корпусу визначена особливостями експлуатації та призначенням пристрою. Сьогодні на ринку представлені такі варіанти:
- круглі – класичний циферблат наручного годинника, найпоширеніший вид;
- прямокутні/квадратні – альтернатива першому варіанту, переважно стиль хай-тек, більш ємний для відображення інформації на екрані;
- овальні – найбільш характерні для дитячого годинника, але зустрічаються і серед моделей для дорослих;
- фігурні – нетипової форми моделі, що зустрічаються вкрай рідко, але такий дизайн привертає увагу, зазвичай недешеві.
За призначенням
Така класифікація пов'язана безпосередньо з рекомендованою сферою застосування смарт-годинника. Тому пристрої відрізняються не лише зовнішнім виглядом, а й функціоналом:
- Для роботи, бізнесу, спілкування – представницького класу дизайн, універсальні кольори. Встановленні функції спрямовані на виконання робочих завдань, комунікацію. Часто оснащені камерою, чіпом NFC, слотом під SIM-картку.
- Для спорту та контролю здоров'я – міцні моделі із захистом від негативного впливу пилу, поту та вологи. Матеріали практичні, довговічні. Зазвичай мають велику кількість датчиків, оснащені відповідними режимами та функціями.
- Тактичний смарт-годинник – вироби з підвищеними характеристиками міцності для можливості експлуатації в різних умовах, включаючи екстремальні. Обов'язково оснащуються ємними акумуляторами, підтримують функції, що допомагають орієнтуватися в будь-якої місцевості. Мають високий рівень захисту від вологи, витримують падіння, удари, перепади температури. Колірна гама зазвичай представлена такими забарвленнями, як чорний, відтінки сірого або синього, темний зелений, камуфляж, хакі.
Як вибрати smart-watch
Після того, як визначилися з виглядом, розглянемо детально, як вибрати розумний годинник з урахуванням основних характеристик.
Матеріали корпусу
І почати потрібно з вивчення різновидів матеріалів, їх характеристик та переваг. Сьогодні розумний годинник випускає з корпусами з таких популярних матеріалів:
- Сталь – стійкість перед температурними перепадами та корозією, міцність та довговічність.
- Алюміній – поєднання легкості та практичності експлуатації, але є схильність до подряпин.
- Пластик – легкий і недорогий матеріал, проте сумнівна міцність і довговічність.
- Полікарбонат – більш легкий різновид пластику, стійкий до впливу вологи та температури, подряпин, УФ-променів.
- Вуглеволокно – висока міцність у поєднанні з малою вагою, низькою теплопровідністю, але пошкоджується при точкових ударах.
- Кераміка – стійкість до подряпин і потертостей, температурних перепадів, проте тендітніший при падіннях матеріал.
- Титан – легкий та міцний сплав, стійкий до температур та механічних пошкоджень навіть при сильних ударах, але дорогий.
Розмір корпусу
Зручність використання розумного годинника багато в чому залежить від розміру, тому важливо приділити час вивченню цього параметра:
- До 40 мм – невеликі моделі, зручні при тривалому носінні, але мають дрібнуватий екран. Рекомендовані для дітей, підлітків, жінок із тонкими зап'ястями.
- Від 40 до 44 мм – універсальний варіант, що пропонує оптимальний баланс користування гаджетом та розміром дисплея. Підходять для чоловіків і жінок різного віку.
- Від 45 мм і більше – масивні та важкі екземпляри, оснащені великими та читабельними екранами. Призначені для користувачів із широкими зап'ястями.
Ремінець і тип застібки
Розумний годинник зручний лише в тому випадку, якщо не заважатиме на зап'ясті. Тому потрібно звернути увагу і на ремінець гаджета. Розрізняють регульовані по довжині моделі, знімні та швидкознімні. Останні два варіанти будуть цікаві тим користувачам, які люблять різноманітність та експерименти, адже замінити один браслет на інший можна за лічені секунди.
За матеріали можуть використовуватися силікон, термопластичні фтореластомери, метал, каучук, натуральна шкіра та екошкіра, тканина. Так, для бізнесу більше підійдуть вироби зі шкіри, металу та тканини, але вони сприйнятливіші до води. Для спорту або повсякденного використання варто придивитися до екземплярів з фтореластомерів, силікону, каучуку, які, крім усього іншого, випускаються в різних кольорах і відрізняються високою зносостійкістю.
Що стосується типу застібки, то виробники smart-годинників пропонують такі варіанти:
- пряжка – надійний фіксатор солідного зовнішнього вигляду, відмінно поєднується з ремінцями з різних матеріалів;
- фіксатор – підходить для гумових і силіконових ремінців, вважається більш надійним варіантом, ніж пряжка;
- магнітна – застібка для металевих браслетів, що надає їм естетичної привабливості;
- кліпса – також варіант виключно для металевих браслетів, що відрізняється простотою застосування, але складністю регулювання розміру;
- липучка – найдешевший тип застібки, але малопрактичний, тому не набув широкого поширення ні серед виробників, ні серед покупців.
Стандарти захисту
Оскільки розумний годинник передбачає різні сценарії експлуатації, включаючи активні заняття спортом або роботу, переміщення в екстремальних умовах, то при виборі моделі необхідно враховувати захист від пилу, поту, вода. Наприклад, від конденсату достатньо захисту стандарту IP01, від бризок – IP04, від пилу та крапель води – IP55. Захист корпусу IP67 говорить про стійкість виробу до проникнення пилу та води, IP68 – допускає нетривале перебування у воді. Якщо ж потрібен годинник для плавання, то краще вибирати вироби стандартом 5 АТМ або 10 АТМ. А ось військовий стандарт MIL-STD-810G – ознака того, що такий smart-годинник найстійкіший і найнадійніший, придатний для будь-яких умов використання.
Характеристики дисплея
Smart Watch – як вибрати модель із досить яскравою, насиченою, комфортною для зорового сприйняття картинкою? На даному етапі потрібно визначитися з типом екрану: монохромний чи кольоровий, сенсорний чи простий, вигнутий чи рівний. Також важливо вибрати розмір дисплея, який, залежно від моделі, може становити від 0,5 до 2 дюймів. Найоптимальнішим варіантом, згідно з відгуками покупців, є діагональ 1,5 дюйми.
А за якість зображення відповідає задіяна у пристрої матриця:
- LCD – низька вартість у поєднанні з прийнятною якістю, але вимагає внутрішнього підсвічування при недостатньому навколишньому освітленні.
- LED – вдосконалена модифікація LCD з більшою контрастністю та кращою чіткістю, споживає менше енергії.
- TFT – бюджетний варіант, якому не потрібне підсвічування, проте якість зображення середня, включаючи вузькі кути огляду.
- IPS – рідкокристалічна технологія з широкими кутами огляду, гарною кольоропередачею та гідною яскравістю.
- LTPS – модернізований різновид IPS з кращою чуйністю та нижчим споживанням енергії.
- OLED – високий рівень яскравості та контрастності кольору, розумне споживання енергії, відносно невелика товщина.
- AMOLED – просунутий варіант OLED зі зниженим енергоспоживанням, краще опрацьованою контрастністю та кольоропередачею.
- Super AMOLED – більш удосконалена технологія AMOLED, що забезпечує високі показники яскравості та контрастності при низькому енергоспоживання, відмінна читабельність на сонці, але недешеве задоволення.
При цьому скло може бути також різним: недороге і малопрактичне пластикове, стійке до подряпин, але невисокої міцності мінеральне (Crystal Glass), з високим рівнем прозорості і зберігає первісний вигляд протягом тривалого періоду, але недешеве та крихке при ударах сапфірове (Sapphire Glass), поєднуюче переваги інших типів комбіноване (Gorilla Glass).
Циферблат
При виборі варто звернути увагу на циферблат: спосіб відображення інформації, віджетів і заставок, розмір цифр і шрифту тексту, характеристики читабельності. Деякі моделі дозволяють змінювати стилі віджетів і підтримують можливість зміни порядку розміщення значків, а також мають цікаві анімовані заставки, інші ж можуть бути більш лаконічними і простими. За бажанням користувач може підібрати циферблат під стиль свого гардеробу: діловий, спортивний, casual-look та інші.
Інтерфейс при цьому може бути двох типів: цифровий та аналоговий. Перший варіант більш поширений серед великих брендів і є сенсорним екраном, на кшталт як для телефону, на якому відображається важлива інформація. Аналоговий – це класичного зразка циферблат зі стрілками, що нагадує механічний або кварцовий годинник. Іноді зустрічаються Smart Watch з комбінованим інтерфейсом, що поєднує опції двох попередніх варіантів. Але через складність технічного виконання такий варіант вкрай непопулярний.
Управління
З типом управління все досить легко і зрозуміло: або кнопкове, або сенсорне. Кнопкове управління притаманне смарт-гаджетам бюджетного діапазону, а також моделям із підвищеним захистом від води, ударів та інших механічних впливів. Сенсорний варіант – це управління технікою за допомогою екрана, що реагує на натискання. Також є різновид сенсорного управління – це реакція розумного годинника на команди жестами, але коштує дорожче і вимагає більше часу для освоєння.
Оперативна та вбудована пам'ять
Об'єм пам'яті залежить від особливостей подальшої експлуатації гаджета. Комусь цілком достатньо мінімального сховища на 1-2 Гб, комусь необхідно трохи більше пам'яті (порядку 4-8 Гб), а комусь зовсім потрібно 16 Гб або навіть 32 Гб. Для дитячого годинника підійде варіант мінімального сховища або середнього за обсягом. А ось для повноцінного використання девайсу, включаючи безпроблемне встановлення додатків та програм, краще вибрати модель на 16 Гб або 32 Гб.
Оперативна пам'ять та її обсяг впливають на швидкість роботи приладу. Якщо хочете, щоб годинник працював швидко і плавно, тоді дивіться більший обсяг ОЗУ. Але нагадаємо, що чим більше пам'ять (як оперативна, так і вбудована), тим вищий цінник на гаджет.
Операційна система
Нагадаємо, що смарт-годинник працює в парі з телефоном, тому при виборі моделі важливо переконатися в сумісності гаджетів. Більшість розумних годинників заточено під роботу зі смартфоном на базі операційної системи iOS (характерно для iPhone) або Android. Сам же годинник оснащений такими операційними системами:
- WatchOS (Apple);
- WearOS (Google, Samsung, Xiaomi, Mobvoi, Suunto, Michael Kors, Fossil тощо);
- Tizen (Samsung Galaxy Watch);
- Harmony OS (Huawei);
- Zepp OS (Amazfit) та інші.
Автономна робота та зарядка
Час автономної роботи залежить від типу та ємності акумулятора, сценаріїв використання годинника. Сучасні гаджети оснащуються переважно ємними батареями та в середньому здатні пропрацювати на одній зарядці до 40 годин. Якщо ж немає можливості підзарядити пристрій, а батарея показує недостатній рівень заряду, подовжити автономність можна шляхом включення енергозберігаючого режиму і відключення непотрібних на той момент функцій, датчиків, додатків.
Поповнити запас витраченої енергії можна через кабель або бездротовим способом (якщо пристроєм підтримується такий варіант зарядки). Також сучасні топові моделі мають функцію швидкої зарядки, яка дозволяє максимально оперативно заживити пристрій.
Які функції є в смарт-годиннику
Сучасні Smart Watch, функції яких буквально вражають своїми можливостями, стають незамінними та корисними супутниками життя. Отже, серед найпоширеніших функцій пристроїв можна назвати такі:
- інформування про дзвінки, повідомлення, нагадування;
- можливість приймати дзвінки та повідомлення із синхронізованого смартфона;
- керування музикою смартфона;
- керування камерою смартфона;
- опція виявлення підключеного смартфона;
- безконтактна оплата через NFC-чіп;
- смарт-будильник із моніторингом сну;
- таймер, секундомір, калькулятор;
- визначення розташування та побудова маршруту та інші.
Крім того, смарт-годинник виконує і завдання фітнес-трекера, виступаючи в ролі особистого тренера. Маленький гаджет на зап'ясті дозволяє більш ефективно та правильно займатися спортом. При цьому на синхронізований смартфон зазвичай переносяться результати тренувань, переглянути та проаналізувати які можна у спеціальних встановлених програмах.
Також smart-годинник – надійний помічник у питаннях контролю показників здоров'я та самопочуття. В даний час все більше брендів випускають гаджети з вбудованими мікрочіпами, що контролюють серцебиття, тиск, дихання, температуру тіла, рівень насичення крові киснем та інші важливі показники здоров'я, що дозволяє вчасно звернутися за допомогою до фахівця, якщо виникає така потреба.
Виробники смарт-годинників
Сьогодні багато виробників пропонують покупцям розумний годинник, як вибрати який ми вже розповіли. Але якому бренду віддати перевагу? І щоб не помилитися з вибором, пропонуємо звернути увагу на такі торгові марки:
- Apple – бренд, що не вимагає представлення. Apple Watch можна зустріти на зап'ясті, напевно, кожного другого користувача iPhone. Гаджети бренду є еталоном якості та преміального стилю, бездоганного дизайну.
- Samsung – вироби цього південнокорейського бренду нічим не поступаються за дизайном та якістю виготовлення продукції Apple, а ось функціональні можливості можуть бути навіть більшими і різноманітнішими.
- Google – привертають увагу своїм стилістичним виконанням Pixel Watch, набирають популярність серед покупців. Пристрої поєднують у собі високу технологічність та широкий функціонал.
- Garmin – американський бренд, що пропонує багатий вибір розумних годинників. В асортименті виробника представлені варіанти класичного дизайну преміального сегменту, компактні фітнес-трекери, мультиспортивні екземпляри, моделі для активних занять спортом, плавання, бігу, контролю за здоров'ям тощо.
- Suunto – техніка фінляндського бренду вважається найкращим вибором для любителів подорожей та спорту. Пристрої відрізняє якісне та надійне ручне виготовлення, а також наявність найточніших механізмів.
- Xiaomi – якщо не знаєте, які та як вибрати годинник для Андроїд, то оптимальними у співвідношенні якості, вартості та комфорту експлуатації будуть моделі цього бренду. Вироби міцні, практичні, надійні, приваблюють широким функціоналом та сучасним дизайном.
- AmiGo – китайська торгова марка, яка пропонує гарні smart watch для дітей. Дизайн, практичність і надійність корпусу і ремінця, комфорт і зручність експлуатації, підходящий для дитини функціонал – лише мала частина переваг гаджетів бренду.
Більш детально ознайомитися з пропозиціями цих виробників та багатьох інших можете прямо зараз – необхідно лише перейди до нашого розділу з описами розумних годинників.
Як вибрати хороший смарт-годинник – ви дізналися з нашої статті. А ось підібрати відмінну за характеристиками та оптимальну за вартістю модель можна у наших онлайн-каталогах, де представлено шикарний асортимент для школи та ВНЗ, роботи, спорту, контролю здоров'я, спілкування та інших завдань. Крім того, якщо підпишитесь на наші розсилки новин та Телеграм-канал, то можете зловити вигідну знижку або хорошу акцію.
Автор: Яна Мусієнко, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Дитячі смарт-годинники: рейтинг розумних годинників для дитини
- Найкращі жіночі смарт-годинники: ТОП-5 розумних годинників для жінок
- Порівняння Apple Watch Series 10 і Apple Watch Series 9: який смарт-годинник краще
- ТОП-5 найкращих спортивних годинників: які смарт-годинники вибрати для спорту
- Найкращі смарт-годинники: ТОП-6 2024