Як вибрати коляску: ТОП-10 порад щодо вибору
Підібрати дитячу коляску – завдання не з найлегших, адже потрібно розбиратися в різновидах та конструкціях, характеристиках моделей. Ми вирішили допомогти та підготували детальний інструктаж, як вибрати коляску для дитини з урахуванням віку, сезону та інших особливостей експлуатації.
Види дитячих колясок
І на першому етапі необхідно вирішити, не як, а який візок вибрати. Отже, популярні на сьогоднішній день різновиди дитячих колясок відповідно до конструкції:
- Люлька, або класична коляска. Ідеальний вибір для немовляти. Немовля знаходиться в горизонтальному положенні, що вважається найкращим варіантом для ще не сформованого і не зміцнілого хребта. Малюк захищений від сонця, вітру та інших погодних умов бічними бортиками, регульованим капюшоном, знімною накидкою. Люлька підходить для віку до 6 місяців, але це індивідуально, одні батьки раніше пересаджують дитину в прогулянку, а інші пізніше. Орієнтуватися потрібно на зріст і вагу малюка, його комфорт перебування в колисці, інтерес до навколишнього світу.
- Універсальна коляска. Можливі варіанти 2 в 1 (люлька + прогулянковий блок) та 3 в 1 (люлька + прогулянковий блок + автокрісло). Це найбільш зручна комбінація, оскільки дозволяє використовувати іншу модифікацію коляски по мірі зростання та розвитку малюка. Автолюлька корисна в тому випадку, якщо маєте авто або часто переміщаєтеся в таксі з малюком, адже в Україні заборонено перевозити дітей в машині без спеціальних пристроїв.
- Коляска-трансформер. Дозволяє перетворити люльку на прогулянковий блок. Зазвичай такий варіант обирають батьки, які хочуть заощадити. Але, заради справедливості, відзначимо той факт, що в трансформері менш зручне спальне місце, ніж у колисці.
- Прогулянка (прогулянкова коляска). Полегшений універсальний варіант, який не містить люльки. Призначений для дитини зі зміцнілим хребтом, яка вміє тримати голівку, цікавиться навколишнім світом. Може регулюватися кут нахилу спинки, глибина каптуру, висота та кут підніжки, обов'язково оснащується ременями безпеки та бампером.
- Коляска-тростина. Якщо не знаєте, який і як вибрати дитячий візок для поїздок, то подивіться на тростину. Модель зазвичай легка, компактна, маневрена. З таким візочком можна і в метро, і в поїзд, і в літак. Єдиний недолік – менш стійка та міцна порівняно з повноцінною прогулянкою.
- Візок для двійні. Альтернативний варіант транспортного засобу для двох дітей, також часто купують для погодок. Виробники пропонують кілька модифікацій: одна широка люлька/прогулянка для розміщення двох малюків разом, розташування модульних блоків поруч один з одним, розташування модульних блоків один за одним на одній висоті або розташування модульних блоків в один ряд, але на різній висоті (один блок вище , а другий – трохи нижче).
Типи дитячих колясок по сезону
Тепер розглянемо, як вибирати дитячий візок для того чи іншого сезону. Виробники пропонують такі варіанти:
- Всесезонна модель – оптимальний вибір, оскільки підходить для спекотного літа, дощової осені, морозної зими, прохолодної чи вже теплої весни. Найчастіше всесезонними є універсальні коляски та трансформери, які в комплекті мають дощовик, теплу накидку від холоду та снігу, глибокий каптур від вітру або спекотного сонця.
- Літня модель – зазвичай більш легка і маневрена коляска з дихаючих матеріалів або оснащена вентиляційними віконцями. Може комплектуватися москітною сіткою, парасолькою від сонця.
- Зимова модель – коляска з масивними колесами для відмінної прохідності, захисними накидками на ніжки та від дощу. Матеріал повинен бути щільним, не пропускати вітер та опади.
Як правильно вибрати дитячий візок
Зазначимо, що одним із основних правил вибору є саме вік дитини. В першу чергу коляска повинна бути безпечною, комфортною та зручною для дитини, а вже потім – для батьків. Наприклад, можна дотримуватись такої схеми:
- Від народження до 6 місяців – люлька з анатомічним матрацом у комплекті. Під час прогулянки хребет дитини має правильне положення, голівка підтримується.
- Від 6 місяців до 1 року – прогулянковий блок з можливістю швидкої трансформації у комфортне спальне місце. Допитливий малюк може сидячи вивчати навколишній світ, а якщо втомиться – то зручно поспати на свіжому повітрі.
- Від 1 року – прогулянка чи тростинка. Тут вибір залежить від особливостей прогулянки. Якщо плануєте катання на подвір'ї або околицях, сон на свіжому повітрі, то краще прогулянковий візок з маневреними колесами і просторим сидінням. Якщо ж коляска потрібна для пересування містом, поїздок, подорожей – краще віддати перевагу легкій тростинці.
Поради щодо вибору візка: на що звернути увагу
Які бувають дитячі коляски за типом конструкції та сезоном – розповіли. Але як вибрати найбільш підходящу модель? Пропонуємо кілька слушних порад, які підкажуть, на що звернути увагу при виборі.
Габарити
Враховуйте габарити коляски, якщо проживаєте у багатоповерховому будинку та користуєтеся ліфтом – транспорт повинен легко та безпроблемно проходити у ліфт, дверний отвір. Також габарити відіграють роль для вашого (батьківського) комфорту, візок повинен бути зручним за вагою, щоб, припустимо, можна було його знести за відсутності пандусу в будинку.
Розміри люльки та прогулянкового блоку – комфорт вашої дитини. Якщо малюку тісно чи незручно, то навряд чи така прогулянка принесе задоволення вам обом.
Механізми
Всі системи та кріплення повинні бути міцними та надійними, матеріали – довговічними та практичними. Також важливо перевірити механізми фіксації блоків: люльки, прогулянки. Коляска-тростинка повинна легко і швидко як складатися, так і розкладатися, але при цьому залишатися безпечною і надійною для дитини.
Рама
Міцність, надійність, довговічність – вимоги до рами. Тому найкращим варіантом буде металева рама, яка хоч і важча, але міцніша і довговічніша за пластикову. У свою чергу, пластиковий варіант більш маневрений і часто дешевший.
Рама має бути досить широкою для комфортного розміщення та стійкою. Хороша амортизація та енергоємність забезпечують міцний сон малюкові, адже ніякі вибоїни та нерівності дороги його не потурбують.
Колеса
Діаметр коліс залежить від типу коляски. Так, класична люлька зазвичай оснащена однаковими за діаметром передніми і задніми неповоротними колесами. Універсальні моделі та трансформери мають передні менші за діаметром та задні великі колеса, причому передні поворотні з можливістю блокування. Тростина часто оснащена здвоєним передніми та задніми колесами, також передні поворотні.
Що стосується типу, то сучасні коляски можуть оснащуватися такими колесами:
- пластикові – недорогі, легкі, міцні, але гучні на нерівностях та недостатньо маневрені;
- надувні гумові (колеса на повітряних шинах) – маневрені, відмінно поглинають нерівності та удари, добре долають бордюри, але потребують регулярного підкачування;
- поліуретанові – зносостійкі, стійкі до проколів, довговічні, добре долають нерівності та забезпечують гарне зчеплення, але не регулюються за жорсткістю, як надувні;
- гелеві (поліуретанові шини з піною всередині або м'яким високоеластичним гелем) – пом'якшують удари і вібрації, мають відмінну амортизацію, тихі, довговічні, але дорогі.
Гальма
Щоб візок не поїхав сам по собі, необхідні гальма: тросові або шестерні пластикові, система Stop'n'Go. Функція блокування передніх коліс підвищує прохідність транспорту нерівною місцевістю, наприклад, піском, а також допомагає безпечніше з'їхати з бордюру.
Безпека
Безпека передбачає наявність ременів (ідеально – 5-точкових) для фіксації малюка. Прогулянкові блоки і часто тростини оснащені захисним бампером, за який дитина може триматися під час прогулянки. А регульована по висоті підніжка забезпечує комфортне та одночасно безпечне розташування ніг дитини.
Комплектація та дизайн
Сучасний ринок пропонує настільки багатий та різноманітний асортимент візків, що навіть найвибагливіші батьки підберуть оптимальний для себе варіант, тому питання дизайну не відіграє важливої ролі. А ось комплектацію варто враховувати, бажано наявність чохла для ніжок, дощовика, москітної сітки, навісної сумки, кошика для іграшок або покупок, підсклянника та інших корисних пристроїв та аксесуарів.
З нашої статті ви дізналися, як вибрати дитячий візок, 10 правил вибору допоможуть вам підібрати відповідну за конструкцією та сезоном експлуатації модель, а також підкажуть, на які характеристики та параметри звернути увагу. Залишилося лише вибрати цей ідеальний транспорт для малюка! Переходьте в наші онлайн-каталоги та обирайте.
Автор: Яна Мусієнко, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: