Проектор або телевізор: що вибрати для дому та конференц-залів
Велика кількість обладнання для відтворення мультимедіаконтенту вражає своєю різноманітністю, але при цьому викликає деякі труднощі. Наприклад, багато покупців не знають, що вибрати – проектор чи телевізор. Отже, що краще – давайте розбиратися. У цій статті ми зібрали як плюси, так і мінуси кожного з пристроїв, а також розглянули різні ситуації застосування, зокрема для дому та конференц-залів.
Плюси та мінуси проектора
Щоб зрозуміти, що краще телевізор або проектор, необхідно окремо зупинитися на кожному з цих пристроїв. І почнемо з проектора. Проекційний апарат (також медіапроектор) представляє собою пристрій із вбудованим набором мікросхем, лінз, кольорових коліс та інших деталей для прийому сигналу та відображення відповідного зображення на проекційному екрані.
Переваги проекторів
- Гнучкість розміщення. Проекційне обладнання зручне тим, що передбачає можливість встановлення в будь-якому місці: на стіні, підлозі або під стелею будинку, в офісі, в конференц-залі, на відкритому повітрі тощо.
- Мобільність. При необхідності портативні, ультрапортативні та кишенькові моделі можна швидко зібрати та перемістити в інше місце.
- Відсутність складнощів із зберіганням. Коли проектор не використовується, його можна вимкнути та прибрати на полицю, у шафу. Вбудовані під стелю модифікації легко фіксуються зверху та не заважають у повсякденності.
- Організація домашнього кінотеатру чи геймерської – це одна з ключових причин, чому вибирають проектор замість телевізора. Таке обладнання дозволяє в домашніх умовах зробити власний кінотеатр або геймерську, щоб максимально поринути в атмосферу перегляду кіно чи гри.
- Розмір екрану. Якщо питання стоїть, що краще проектор чи великий телевізор, то на користь проекційного обладнання говорить той факт, що тут передбачена можливість гнучкого налаштування розміру екрана під особисті вподобання чи габарити приміщення. Медіапроектор дозволяє отримати зображення відмінної чіткості та яскравості на величезній діагоналі, що характерно не для кожного телевізора.
- Корекція співвідношення сторін. Сучасні екземпляри пропонують функцію виставлення співвідношення сторін, що унеможливлює появу чорних смуг з обох боків або зверху/знизу при перегляді широкоекранного мультимедіаконтенту.
Недоліки проекторів
- Номінальний термін служби лампи, після якого спостерігається втрата до 50% яскравості. У середньому лампи в проекторах працюють до 5000 годин, потім потрібна заміна.
- Залежність якості зображення від навколишнього освітлення. Щоб зображення було максимально якісним та комфортним для сприйняття, необхідне приміщення з мінімальною кількістю світла (наприклад, у нічний час доби) або з використанням спеціальних штор із затемненням.
- Невисока якість звуку. Проекційні апарати оснащуються вбудованими динаміками, які не здатні передавати звук у високій якості. Вирішити проблему можна шляхом придбання додаткового акустичного обладнання.
- Встановлення вимагає часу та зусиль. Для розміщення таких пристроїв та налагодження роботи потрібен час та застосування фізичних зусиль.
Плюси та мінуси телевізора
На відміну від проектора, телевізор не вимагає особливого представлення, адже цей пристрій знайомий нам з дитинства. Головне завдання телевізора полягає у прийомі та відображенні ТВ-сигналів у вигляді екранної картинки, що супроводжується звуком. Сучасний ринок пропонує величезний вибір ТВ-панелей, які відрізняються дизайном, забарвленням корпусу, способом розміщення, діагоналлю, характеристиками відтворення зображення, додатковими функціями та іншими особливостями.
Переваги телевізорів
- Великий вибір моделей. Сьогодні можна буквально вибрати телевізор на будь-який смак, тому що виробники пропонують покупцям пристрої різного розміру, наповнення, дизайну.
- Варіативність вартості. Різноманітність модельного ряду позначається і на вартості. Наприклад, в асортименті нашого інтернет-магазину Stylus представлені як бюджетні варіанти, так і моделі преміального класу, які часто мають оригінальний дизайн (вигнутий екран, нестандартне колірне оформлення та інше) та доповнені численними допоміжними функціями та технологіями (управління зі смартфона, можливість одночасного перегляду) кількох каналів, підтримка Smart TV та інші).
- Відсутність необхідності використання додаткового обладнання. Якщо порівнювати з проекторами, яким потрібен екран, телевізор достатньо встановити і підключити, щоб почати дивитися фільм або якусь передачу.
- Якісне звучання. Вбудовані динаміки та задіяні акустичні системи забезпечують звук високого рівня, часто навіть з ефектом занурення глядача у те, що відбувається на екрані.
- Відмінне зображення. Якість картинки не залежить від навколишнього освітлення, тому телевізор можна дивитися як вдень, так і ввечері або вночі.
- Широка сфера застосування. Крім стандартних функцій (перегляд телеканалів), телевізор можна використовувати для геймінгу, веб-серфінгу, онлайн-спілкування, роботи та інших завдань, адже тут передбачено багато портів і роз'ємів для підключення приставки, ноутбука, ПК, камери, навушників та інших гаджетів.
Недоліки телевізорів
- Мобільність, точніше, повна відсутність мобільності. Телевізори – це стаціонарні пристрої, які можна розміщувати на горизонтальні площині, наприклад, на спеціальній підставці, тумбі, панелі. Також передбачено варіант настінного монтажу за допомогою спеціальних кріплень. Такі ТВ-панелі не можна взяти і відвезти на дачу або захопити на виїзний захід, як це можливо з проекторами.
- Висока вартість телевізорів із великою діагоналлю, а також моделей із підтримкою Smart TV. Простіше кажучи, чим більша діагональ, чим краща якість зображення, чим більше «розумних» або додаткових функцій – тим вища ціна.
- Бюджетні моделі пропонують нижчу якість зображення, мають меншу діагональ, що не особливо підходить кіноманам та ігроманам.
Як бачите, складно виділити якісь чіткі недоліки телевізорів, крім мобільності. Великий асортимент моделей усуває всі ці мінуси, тому що нескладно підібрати варіант під виділений бюджет чи розміри приміщення, умови експлуатації, індивідуальні вподобання.
Що краще для очей: проектор чи телевізор
Якщо, вибираючи між телевізором та проектором, враховуєте безпеку техніки для очей, то, безумовно, більш виграшним вважається проекційний апарат. Вся суть у тому, що проектор дає відбиваюче світло, яке не настільки шкідливе для очей, як пряме світло від «блакитного» екрану телевізора. Відповідно, такий перегляд мультимедіа має менш негативний вплив на очі. Також яскравість проекційного обладнання значно нижча, якщо порівнювати із ТВ-панелями. «Насиченість» картинки досягається за рахунок розмаїття відтворення зображення на екрані та затемнення кімнати, що також є більш безпечним і одночасно комфортним варіантом для зорового сприйняття.
І незважаючи на величезний вибір телевізорів, включаючи ультрасучасні модифікації, проектори пропонують кращий додатковий захист для очей, зокрема, тимчасове відключення об'єктива при виявленні об'єкта (тобто людини) надто близько до променю проектора.
Чи можна підключити приставку до проектора
Геймери, як початківці, так і просунуті гравці, часто запитують, чи можна підключати приставку до проектора. Отже, використовувати проектор замість телевізора вдома, щоб грати в ігри, можна. Зазвичай проекційні апарати підключаються до ТВ-тюнера, ноутбука, ігрової приставки.
Найпростіший і найпопулярніший варіант підключення – це використання HDMI-порту. Практично 100% сучасних пристроїв використовують саме цей інтерфейс для передачі відео у високій якості та зі звуком. Для синхронізації пристроїв необхідно один кінець HDMI-шнура вставити в приставку, а другий – в проектор і вибрати відповідне джерело сигналу.
Корисна порада. Деякі моделі проекторів не мають HDMI-входу. Тут може знадобитися перехідник із HDMI на VGA. Але якщо при виборі проекційного обладнання знаєте, що використовуватимете його в парі з приставкою, то краще відразу віддати перевагу моделі з HDMI-входом.
Що вибрати: великий телевізор або проектор
Розібравшись із перевагами та недоліками кожного з пристроїв, можна визначитися для себе, що краще: проектор або плазма, звичайний телевізор. Однак не все так просто, адже вибір обладнання залежить від умов використання.
Для домашнього використання
Вибираючи обладнання для будинку, багато покупців віддають перевагу телевізорам. Звичайно ж, не йдеться про дешеві і громіздкі кінескопні моделі з низькою якістю передачі зображення. Для дому підходять LCD-телевізори, а ще краще OLED-моделі і більш модернізовані модифікації, для яких характерне зображення найвищої якості.
Плазма – це відмінний вибір для вітальні або іншого великого приміщення. Для спальні або дитячої кімнати можна взяти гарний телевізор із меншою діагоналлю, але чудовою якістю зображення, для кухні – діагональ ТВ-панелі залежить від розміру приміщення.
Але якщо умови відповідні, то завжди можна купити додому і проектор, що дозволить облаштувати власний домашній кінотеатр. А все необхідне обладнання також можете вибрати на сайті Stylus.ua.
Для конференц-залів
Якщо думаєте, що вибрати телевізор або проектор для конференц-залів, краще віддати перевагу останньому. Саме такі апарати найчастіше використовують для проведення онлайн-зустрічей, демонстрації та презентації якихось заходів, подій, товарів та іншого. Таке обладнання широко використовується в актових та конференц-залах різних компаній та підприємств, а також у навчальних та медичних закладах, пансіонатах тощо. В якості додаткового обладнання можуть знадобитися проекційні екрани, інтерактивні дошки.
Для актових та конференц-залів підходять різні проекційні апарати:
- Стаціонарні – зазвичай встановлюють один раз на стіну або закріплюють під стелею, а також бувають на тринозі/штативі. Найчастіше такі проектори мають значну вагу (близько 10 кг) і великі габарити.
- Портативні – можуть переміщатися як усередині організації, і з одного підприємства (закладу) в інше. Вага таких пристроїв зазвичай варіюється від 5 до 10 кг.
- Ультрапортативні – досить легкі та компактні моделі, які можна взяти з собою на виїзну зустріч. Вага ультрапортативних моделей коливається між 2 та 5 кг.
- Мікропортативні – модифікації вагою до 2 кг та компактних розмірів. Беруть із собою на зустрічі та виїзні заходи, де передбачено конференц-зал, але відсутнє стаціонарне проекційне обладнання.
Важливо відзначити той момент, що від типу пристрою залежить ціна. Легкі та компактні моделі коштують дешевше, а от громіздкі або стаціонарні варіанти дорожчі. Тому для конференц-залу в офіс або на підприємство, де часто проводяться зустрічі з партнерами або клієнтами, презентуються товари, обирають стаціонарні та портативні проектори великого розміру, з відмінними характеристиками зображення.
Висновок: чи варто купувати проектор замість телевізора
Багато хто цікавиться, чи може проектор замінити телевізор? Однозначної відповіді на це питання немає, оскільки в деяких випадках проекційні апарати відмінно справляються із завданнями ТВ-панелей, а іноді найкраще віддати перевагу хорошому телевізору. Наприклад, як описано вище, для актових та конференц-залів більше підходять проектори.
Телевізор можна назвати універсальним рішенням, яке підходить для перегляду фільмів і серіалів, передач і новин, спортивних змагань, а також може використовуватися для роботи та навчання, геймінгу. Але ось щодо останньої активності (геймінгу), то тут можна вибрати і проектор, якщо, припустимо, ви готові виділити окрему кімнату на облаштування ігрової (геймерської). До того ж, проекційні апарати вважаються ідеальним варіантом для організації домашнього кінотеатру – ваш внутрішній кіноман однозначно буде радий такому рішенню.
Ультрапортативні та мікропортативні моделі можна взяти на дачу або в поїздку. Навіть якщо не буде додаткового обладнання, завжди можна знайти білу стіну або повісити простирадло, щоб на такому «екрані» подивитися з дітьми мультфільми або з коханою людиною романтичний фільм. Також проектори застосовують для проведення вуличних кіносеансів.
Звичайно ж, для спальні та вітальні немає нічого кращого, ніж телевізор. Для великих приміщень вибирайте ТВ-панелі з великою діагоналлю, щоб насолоджуватися високою якістю зображення.
Ми детально розповіли, які переваги та недоліки має і один, і другий вид пристроїв. Сподіваємося, наші поради та рекомендації допоможуть вам визначитися та зробити правильний вибір, що краще проектор чи телевізор. Переходьте в наші каталоги, вивчайте асортимент, замовляйте варіанти, що сподобалися. А якщо підпишитесь на наші розсилки новин та Телеграм-канал, то зможете ще й акцію зловити чи знижку, щоб купити обраний товар за вигіднішою ціною.
Автор: Яна Мусієнко, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: