Як вибрати телевізор для ігрової приставки: ТОП-5 найкращих телевізорів для ігор 2024
Якісний телевізор здатен максимально розкрити ваші можливості у світі ігор на PlayStation або Xbox. Якщо не впевнені, з чого почати, ми пропонуємо корисні рекомендації, як вибрати телевізор для ігор. Крім того, у нашому ТОП представлені найкращі ігрові телевізори, які вже доступні для покупки в інтернет-магазині Stylus.
Як вибрати телевізор для ігрової консолі
Враховуючи всі доступні телевізори для ігор, може бути важко зрозуміти, що важливо. Перед тим, як вибрати телевізор для консолі, оцініть такі аспекти:
- Ціна. Вартість телевізорів варіюється від десятків до сотень тисяч гривень. Екрани меншого розміру коштують дешевше, відомі бренди дорожчі, а витративши більше грошей, ви також можете отримати найкращу якість зображення.
- Розмір екрана: що більше, то краще. Збільшення розміру екрана більше, ніж будь-яка інша функція, тому вважається найкращим використанням ваших грошей.
- Можливості. Серед телеекранів для геймінгу початкового рівня найголовнішою особливістю буде те, яку систему Smart TV використовує пристрій. Серед техніки середнього класу дивіться такі функції, як повне локальне затемнення, міні-світлодіод, частота оновлення 120 Гц, які (на відміну від деяких інших доповнень) дійсно допомагають поліпшити зображення, на наш досвід. Серед високого класу найкраще підійде технологія OLED.
Поради щодо вибору ігрового телевізора
- Роздільна здатність визначає кількість пікселів на екрані. Чим більше пікселів має пристрій, тим чіткішим буде зображення. Для оптимальної ігрової продуктивності на PS5 вам слід пошукати пристрій з роздільною здатністю не нижче 4K.
- Частота оновлення показує, скільки разів на секунду оновлюється зображення на екрані. Більш висока частота оновлення забезпечує більш плавний рух та зменшує розмитість зображення. Для геймера на PS5 підійде пристрій із частотою оновлення щонайменше 120 Гц.
- Вхідна затримка – це час, необхідний телевізору для відображення зображення після отримання сигналу від консолі. Найменша затримка введення призводить до більш чутливого ігрового процесу та зменшує затримку між введенням контролера та дією на екрані. Для геймплею на PS5 вам слід шукати апарат із вхідною затримкою 10 мс або менше.
- HDR – це функція, що покращує кольори, контраст зображення на екрані. Вона забезпечує найширшу кольорову гаму і велику пікову яскравість, що забезпечує картинці виразність та реалістичність. Для оптимальної ігрової продуктивності PS5 потрібна підтримка HDR.
- HDMI 2.1 – найновіша версія HDMI, що підтримує ігри з роздільною здатністю 4K/120 Гц, VRR, а також ALLM. Щоб максимально ефективно використовувати можливості PlayStation 5 або Xbox Series X/S, потрібна абсолютна підтримка HDMI 2.1. Після останнього значного апгрейду, характеристики HDMI привертають увагу своєю максимальною пропускною здатністю – 48 гігабіт за секунду (порівняно з 18 гігабітами за секунду HDMI 2.0) та набором функцій, спеціально орієнтованих на підвищення продуктивності в іграх. Якщо ви розмірковуєте, як вибрати телевізор для приставки PS5, рекомендується звертати увагу на пристрої, оснащені як мінімум одним роз'ємом HDMI 2.1.
- Технологія Auto Low Latency Mode (ALLM) є автоматичним режимом з мінімальною затримкою, який дає можливість джерелу сигналу (наприклад, ігровий консолі) вказати дисплею переключитися в режим зображення з метою зниження часу між отриманням кожного кадру та його відображенням на екрані. Цей режим не робить зайву обробку, яка може означати різницю в мілісекундах між точним введенням та затримкою. Сучасні телевізори автоматично перемикаються в ігровий і повертаються в стандартний режим, коли ви переходите до перегляду телефільмів або передач.
- VRR здається вам знайомим, якщо захоплюєтеся комп'ютерними іграми, але це поки що досить нова пропозиція для телевізорів. Багато гравців стикаються з проблемами, такими як уповільнення, порушення кадрів або зависання, оскільки система має труднощі в обробці кожного кадру з цільовою швидкістю, яка, як правило, обмежується 30 або 60 кадрами на секунду. Завдяки технології змінної частоти оновлення (VRR) зберігається синхронізація, і екран не виводить наступний кадр до повної готовності. Цей механізм забезпечує плавність і чуйність процесу навіть у тих випадках, коли система не може досягти заданої частоти кадрів.
Який телевізор вибрати для ігор
Якщо ви сумніваєтеся, який телевізор вибрати для ігор, будь-який з кращих телевізорів буде підходящим. Хоча майже всі сучасні пристрої оснащені ігровим режимом, який знижує затримку введення, зберігає чіткість зображення, а також забезпечують чудову роздільну здатність, кольори, контраст і яскравість (усі фактори, що роблять техніку прийнятною для відеоігор), завзятим геймерам потрібне оснащення HDMI 2.1.
Якщо ви граєте в консольні ігри і у вас є PlayStation або Xbox, для геймінгу знадобиться швидка реакція під час інтенсивної ігрової сесії. Якщо буде затримка, захоплююча безпосередність ігрового процесу буде зіпсована. Лише мілісекунди – це все, що потрібно відеосигналу, щоб пройти від вашої консолі через вхід HDMI і відобразитися на екрані.
ТОП-5 найкращих телевізорів для ігор: рейтинг
Якщо ви шукаєте найкращий телевізор для відеоігор, вам потрібна максимально можлива продуктивність пристрою. В останні роки виробники намагалися покращити ігрові характеристики своїх моделей, щоби конкурувати з моніторами.
1. LG OLED65C2
ТОП телевізорів для ігор відкриває LG OLED65C2. У нього найнижча затримка серед усіх моделей, і він випереджає свого попередника LG серії C1 на пару сотих мілісекунди. LG C2, можливо, і коштує дорого, але поєднує у собі якісні картинки з вражаючими ігровими функціями на будь-якому вході.
Роз'єми HDMI підтримують останню версію протоколу HDMI 2.1, що означає здатність обробки контенту в роздільній здатності 4K при частоті 120 кадрів в секунду і частоті оновлення, що змінюється. Крім того, у вашому розпорядженні покращений канал передачі аудіосигналу та функція автоматичного режиму з мінімальною затримкою для оптимізованого геймплею.
Цей апарат може використовувати переваги новітніх графічних функцій, доступних на консолях PS5, Xbox Series X і S, а також на висококласних відеокартах для ПК. LG C2 чудово підходить для геймера з кількома пристроями наступного покоління. Модель також поставляється із спеціальним набором налаштувань Game Optimizer. Це чудовий вибір для геймерів, які хочуть отримати чудове зображення і не бояться витрачати гроші на нього.
Плюси:
- Якість зображення.
- Чудова контрастність та зображення під кутом.
- Найкращі у своєму класі ігрові функції.
- Витончений дизайн та надлегка тонка панель.
Мінуси:
- Дорогий.
2. Samsung QE65QN90B
Хоча деякі бюджетніші пристрої забезпечують меншу затримку, ніж Samsung QE65QN90B, різниця зводиться до десятих частин мілісекунди. При цьому якість зображення цієї моделі перевершує конкурентів завдяки технології miniLED.
Як і у LG, Samsung має продумане ігрове меню з індикаторами частоти оновлення, HDR і т.д., а також режими зображення, специфічні для ігор. Він також пропонує вбудовану додаткову функцію, якої немає у LG: хмарні ігри Xbox.
Плюси:
- Відмінна якість зображення.
- Неймовірна яскравість із мінімальним цвітінням.
- Стильний дизайн, безліч функцій.
Мінуси:
- Дорогий.
- Трохи гірша контрастність, кут нахилу та однорідність, ніж у OLED.
3. TCL 75C649
TCL 75C649 – чудовий вибір телевізора для ігор за власний кошт. Він надає очікувані вами високоякісні ігрові можливості, включаючи вхід 4K, 120 Гц, VRR. Відмінна загальна якість, особливо деталізація у тінях.
TCL 75C649 має чудове зображення завдяки технології міні-світлодіодів та добре реалізованому повному локальному затемненню, яке дозволяє обійти практично будь-який інший телевізор за цією ціною. Він є удосконаленою версією попередньої серії R635 з покращеними ігровими функціями.
Плюси:
- Відносно доступний.
- Відмінна загальна якість зображення.
- Покращений дизайн.
Мінуси:
- Деякі конкуруючі мініLED-телевізори яскравіші.
4. Hisense 65U8HQ
Загальна якість зображення Hisense 65U8HQ майже так само вдала, як і TCL, ігрове зображення трохи краще завдяки яскравішим відблискам. Він займає друге місце після TCL з найгіршою затримкою, але більшість людей не помітять додаткових 5 мілісекунд.
Чудова якість зображення забезпечується найкращою у своєму класі яскравістю, яка підвищує різкість та чистоту графіки у світлому приміщенні та робить телефільми, шоу, ігри HDR барвистими. Hisense використовує Google TV та, на відміну від TCL, включає тюнер ATSC 3.0. Чесно кажучи, ви не помилитеся з жодним із цих телевізорів.
Плюси:
- Відносно доступний.
- Відмінна загальна якість зображення.
- Найкраща у своєму класі яскравість для кімнати.
- Потужна система Google TV.
Мінуси:
- Трохи менш вишукані картинки, ніж у окремих конкурентів.
5. Samsung S90C
Найкращий телевізор для ігрової приставки Samsung S90C оснащений дисплеєм QD-OLED. Цей екран поєднує технологію OLED з додаванням шару квантових точок, що забезпечує незрівнянну контрастність та глибокий чорний, характерні для високоякісних OLED-телевізорів, без втрати яскравості та насиченості кольорів. На вас чекає плавність рухів і наявність чотирьох портів HDMI 2.1, здатних відтворювати відео з роздільною здатністю до 4K і частотою оновлення 144 Гц.
Модель відрізняється підтримкою технологій HDR10 та HDR10+, ALLM та ключових форматів VRR. Доступні розміри моделі: 55, 65 та 77 дюймів. Як і інші телеекрани з лінійки Samsung, вона не сумісна з технологією Dolby Vision HDR.
Плюси:
- Відносно доступний.
- Висока контрастність.
Мінуси:
- Не підтримує технологію Dolby Vision HDR.
Тепер ви знаєте, який телевізор є кращим для ігор. У полі вашого зору пристрою, де гарантується неймовірно низька затримка введення та миттєва реакція на ігрові маневри, за винятком розмиття та інших небажаних ефектів при швидкому русі об'єктів. Зрозуміло, пошук такої техніки, що має всі ці ігрові особливості і при цьому відповідає вашому бюджету, може представляти певні труднощі. Тому інтернет-магазин Stylus пропонує в асортименті моделі різних брендів, комплектацій та характеристик для геймерів різного рівня.
Автор: Вікторія Удовицька, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: