Відпарювач або праска: що краще вибрати
Розгладити складки на одязі, ретельно вигладити бавовняний або лляний костюм, нагладити стрілки на штанах допоможе незамінний помічник кожної господині – праска. Швидко та якісно освіжити речі перед виходом, надати шовковій спідниці або бавовняній сорочці легкості, «струснути пил» із фіранок і штор, продезінфікувати постільну білизну призначений відпарювач. І тут виникає питання, що ж вибрати: відпарювач чи праску? Вирішити цю споконвічну дилему покупців допоможуть поради співробітників нашого інтернет-магазину Stylus, які зібрали в одній статті особливості та характеристики, переваги та недоліки кожного з варіантів.
Чим відрізняється праска від відпарювача
Відпарювач чи праска – що краще? Перш ніж відповісти на це питання, потрібно розібратися, чи відрізняються ці пристрої один від одного і чим:
- Праска – розгладжує тканини за допомогою нагрітої платформи (підошви), яка буває виготовлена з нержавіючої сталі, алюмінію, кераміки, металокераміки, титану, нікелю. У сучасних моделях передбачена можливість подачі пару та розбризкування води, що гарантує більш швидке та ефективне усунення складок та заломів матерій.
- Відпарювач – розгладжує тканини під впливом пари. Вода, що нагрівається, подається на матерії у вигляді пару, що сприяє дбайливому, акуратному і безпечному розгладжуванню навіть делікатних і примхливих матеріалів. Часто відпарювачі комплектуються додатковими аксесуарами та пристроями: парові праски, щітки та м'які валики для дбайливого догляду за різними видами тканин.
Крім принципу роботи, пристрої відрізняються зовнішнім виглядом. Праска має звичну нам з дитинства форму, а ось зовнішній вигляд відпарювача залежить від типу та способу експлуатації. Ручні моделі відпарювачів зазвичай невеликі і зовні нагадують розприскувачі, а стаціонарні зразки часто мають стійку платформу, вішалку, праску або зовсім виконані у вигляді манекена або парової шафи.
Плюси та мінуси праски
Отже, як зазначено вище, праска є побутовим електроприладом, який призначений для прасування одягу та інших текстильних виробів. Складається цей побутовий прилад з таких складових, як нагрівальний елемент, платформа або підошва з отворами для виходу пару, резервуар для наповнення водою, термостат для контролю температури та увімкнення/вимкнення нагрівального елементу, перемикач регулювання тиску. Багато моделей додатково оснащені сигнальним індикатором, що загоряється під час нагрівання підошви до заданої температури.
Принцип роботи пристрою простий: нагрівальний елемент прогрівається і передає тепло на підошву і в резервуар з водою, пара виходить з отворів у платформі і зволожує тканину, допомагає нагрітій пластині розгладити матерію. За допомогою спеціального регулятора користувач може на власний розсуд виставляти температуру нагрівання пластини. Праски працюють переважно від мережі, тому оснащуються шнуром (часто поворотним на 360 градусів) для підключення до розетки. Рідше трапляються моделі бездротового зразка, які заряджаються від стаціонарної бази, підключеної до електромережі.
За типом конструкції та способом дії сучасні праски бувають таких видів:
- Класичні, або прості – традиційної форми та розмірів моделі з базовим набором функцій, можливістю регулювання температури нагріву.
- Дорожні, або портативні – варіанти невеликих розмірів та ваги, які часто беруть у подорожі та поїздки. Відрізняються мінімальним набором функцій та невеликою ємністю для води.
- Парові – аналогічні за будовою та габаритними розмірами з класичними моделями, які додатково мають функцію пароутворення.
- Парогенератори – праски з паровою станцією. Відрізняються більшою потужністю, а також можливістю розгладження речей не лише на горизонтальній площині, а й вертикально.
Плюси
Щоб зрозуміти, чим краще гладити (праскою або відпарювачем), важливо розібратися з перевагами та недоліками кожного з варіантів. І почнемо з плюсів праски:
- Простота використання. Прасувати речі праскою – знайоме з дитинства заняття, адже навіть у юному віці ми спостерігали, як наші мами розгладжували складки на одязі та текстильних речах, нагладжували стрілки татам на штанах.
- Інтуїтивно зрозумілі налаштування. Цей побутовий прилад має просте та зрозуміле керування, яке передбачає виставлення температури нагріву (потужності). Додатково можна задіяти вплив парою або розприскування води.
- Великий вибір моделей: від класичних варіантів до просунутих з опціями парогенераторів або компактних дорожніх.
- Міцність та надійність конструкцій. Довговічність матеріалів, що використовуються у виробництві. Крім того, останнім часом виробники використовують у виробництві такі матеріали, які не пошкоджують тканини, навіть делікатні за своїм складом та структурою волокон.
- Різноманітність додаткових функцій та технологій. Сучасні праски часто пропонують чимало додаткових корисних опцій, серед яких автоматичне відключення, захист від перегріву та перепадів напруги в електромережі, системи самоочищення та «Крапля-Стоп», вертикальна обробка паром, енергозберігаючий режим та інші.
Мінуси
Щодо недоліків, то головним мінусом праски є необхідність використання допоміжних елементів для якісного розгладжування тканин. Найзручнішими, безумовно, будуть дошки для прасування, які також можна вибрати і замовити на сайті Stylus.ua. У так званих похідних умовах замість прасувальної дошки часто використовують стіл або навіть постелений на підлогу махровий рушник, але якість прасування, звичайно ж, падає. А делікатні тканини, такі як шовк, шифон та інші, потрібно прасувати через підкладковий матеріал.
Ще один недолік дешевих прасок – це протікання води крізь отвори на підошві. Також недорогі моделі рідко передбачають наявність системи захисту від накипу, тому в отворах на підошві згодом з'являються тверді відкладення солей жорсткої води. Ну, і прасувати звичайною класичною праскою постільну білизну, фіранки, штори та інші об'ємні речі – досить обтяжливий процес, який займає багато часу та зусиль. А вигладжування навколо ґудзиків чи тканин з пайєтками, заклепками, стразами викликає не лише труднощі, а й потребує навичок, умінь та уважності.
Плюси та мінуси відпарювача
Праска чи відпарювач – що краще вибрати для домашнього використання? Якщо з праскою розібралися, то тепер перейдемо до відпарювача. Відпарювачі, згідно з принципом дії та конструкції, бувають двох видів: ручні та стаціонарні. Ручні моделі, зазвичай, компактні, оснащені невеликим резервуаром для води. У середньому витрата води на 1 хвилину становить 13-20 мл, що цілком достатньо для 7-15 хвилин роботи. Крім того, такі пристрої зазвичай беруть у дорогу, подорожі, відрядження та на відпочинок. Стаціонарний відпарювач, в свою чергу, представляє собою потужний апарат для домашнього і промислового використання. Залежно від конструкції та місткості може одночасно обробити парою кілька речей. Оснащується нагрівальним елементом, потужним парогенератором та достатньо ємним резервуаром для води.
Принцип роботи також простий: після включення нагрівальний елемент перетворює залиту в спеціальний резервуар воду на пару. Пара під тиском, що утворився, виходить по трубках до отворів і потрапляє на одяг та інші текстильні речі.
Плюси
Головна перевага відпарювачів – це широкий спектр завдань, які виконуються. Один апарат здатен розгладити штори та фіранки, надати свіжості речам, що залежалися в шафі, освіжити перед виходом одяг, почистити дитячі іграшки та м'які меблі, продезінфікувати постіль, подушки і матраци, пропрасувати купу білизни. Крім того, важливо відзначити й інші плюси цих прасувально-відпарювальних систем:
- Можливість використання з різними типами тканин, включаючи тонкі та делікатні.
- Більш щадний вплив на тканини, якщо порівнювати з прасуванням звичайною праскою.
- Відсутність прямого контакту з тканинами, що унеможливлює пошкодження та деформацію під впливом високих температур.
- Можливість самостійного регулювання потужності та інтенсивності подачі пару, ступеня нагріву.
- Запобігання заломам на виробах при вертикальному відпарюванні, що часто зустрічається при прасуванні об'ємних речей на дошці для прасування.
- Легкість роботи з речами, які декоровані стразами, рюшами, мереживом, вишивкою, наклейками тощо.
- Швидка обробка та надання естетичної привабливості об'ємному одязі: светрам, кофтам, кардиганам, пальто, замшевим курткам.
- Можливість виведення з волокон тканин неприємних запахів, включаючи дим або сигаретний амбре.
Мінуси
Чи має якісь недоліки відпарювач? Безумовно, як і будь-яка інша прасувальна техніка. До характерних мінусів відпарювачів можна віднести такі особливості:
- Труднощі у роботі з важкими тканинами. Так, відпарювач не може настільки якісно та ефективно прибрати складки та заломи на таких тканинах, як джинс, вельвет, твід.
- Потужність виробництва пари обмежується розміром резервуару для води. Тобто чим менше ємність, тим менша потужність пристрою. Також місткість резервуара для води впливає на тривалість прасування: якщо речей багато, то процес займе більше часу, оскільки доведеться постійно підливати воду.
- Поява плям і слідів крапель при використанні відпарювача занадто близько до виробів, особливо ніжних та делікатних за складом волокон.
- Неможливість надання білизні форми, а штанам стрілок, плісированим спідницям характерних складок.
- Потужні моделі, які пропонують широкий функціонал і можуть одночасно обробити парою кілька речей, відрізняються великими габаритами та потребують багато місця для розміщення.
Переваги відпарювача перед праскою
Не можна однозначно відповісти, чим відпарювач краще праски, оскільки кожен із приладів чудово справляється зі своїми завданнями. Але все-таки є одна істотна перевага відпарювача над праскою – це можливість дезінфекції тканин та речей. За допомогою простого побутового приладу ви легко позбавитеся від пилових кліщів, вірусів та бактерій, алергенів у волокнах матерій. Достатньо лише виставити максимально допустиму для тієї чи іншої моделі потужність – відпарювач самостійно впорається з поставленим завданням.
Також відпарювач краще праски в тому плані, що більш дбайливо впливає на матерії – ймовірність пошкодження тканин мінімальна. І багатьом господиням подобається можливість розгладжувати складки на одязі і відпарювати речі у вертикальному положенні, що зручніше для спини, коли не потрібно годинами стояти зігнутою над дошкою для прасування.
Висновки: що краще – відпарювач або праска
Відповідаючи на запитання, що вибрати праску або відпарювач, хочеться сказати, що ідеальним варіантом буде придбання двох пристроїв, оскільки жоден із них не може повноцінно замінити інший. Але якщо вибір необхідно зробити на користь одного «помічника» чи другого, тут важливо орієнтуватися на власні вподобання і характерні особливості використання техніки. Наприклад, для костюмів та штанів краще підійде праска. Також праска підходить для прасування постільної білизни і легко справляється з одягом з бавовни та льону. Деякі покупці віддають перевагу прасці, оскільки звикли гладити на дошці для прасування в горизонтальному положенні.
Якщо ж шукаєте побутовий прилад для прасування та дезінфекції, тоді, звичайно, варто дивитися у бік відпарювача. Більшість сучасних моделей здатні видавати пару під високим тиском, що сприяє знищенню вірусів, бактерій, пилових кліщів, алергенів до 99,9%. Відпарювачі допомагають швидко освіжити речі, які залежалися у шафі та втратили запах чистоти і свіжості. Також такий побутовий агрегат більше підходить для обробки парою фіранок і штор, речей складного крою або делікатних тканин. Відпарювачі ручного типу часто обирають для використання у поїздках та відрядженнях, потужні парові шафи призначені для використання в ательє та магазинах одягу, готелях та санаторіях, пансіонатах, ресторанах.
Якщо ж вибір орієнтований на вартість відпарювача та праски – різниця не така важлива. Причина в тому, що сьогодні виробники прасувальної техніки пропонують моделі на будь-який гаманець. Наприклад, на сайті Stylus.ua представлені і праски і відпарювачі як низької цінової категорії, так і преміального класу. Вартість залежить від технічних характеристик та функціональних можливостей конкретного зразка. Якщо ж вибір ліг на недешевий товар, то у нас завжди можна оформити покупку в кредит чи розстрочку.
Тепер ви знаєте, що краще – парова праска або відпарювач – саме для вас з урахуванням особистих переваг, особливостей та частоти експлуатації. А обрати та купити праску чи відпарювач за вигідною ціною можна у нашому інтернет-магазині Stylus, де представлено великий вибір побутових товарів для домашнього, напівпрофесійного та професійного використання. Якщо залишилися питання – наші співробітники кол-центру завжди готові допомогти, проконсультувати, прийняти замовлення та організувати швидку доставку. А щоб заощадити, підпишіться на наш Телеграм-канал та розсилки новин, де ми часто анонсуємо акції, знижки та інші «плюшки».
Автор: Яна Мусієнко, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: